Quest "Życie codzienne polskiego żołnierza"

Społeczność Szkoły Podstawowej w Przytkowicach w oryginalny sposób włączyła się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 4 października odbył się quest „Życie codzienne polskiego żołnierza”.

Impreza miała formę zajęć warsztatowych, w trakcie których uczniowie, uczestnicząc w różnych konkurencjach, poznawali radości i smutki dnia codziennego żołnierza II Rzeczpospolitej. Przed południem w zajęciach wzięli udział młodsi uczniowie: klasa II - Zielony Oddział oraz klasa III - Oddział Szarotek. Na początku mali żołnierze zaprezentowali swoje „umundurowanie” oraz piosenki żołnierskie, a później rywalizowali w różnych konkurencjach: sznurowali na czas buty wojskowe, pokonywali tor przeszkód, kolorowali portret Józefa Piłsudskiego, brali udział w konkursie wiedzowym itp. Pojedynek zakończył się remisem, stąd uczniowie z zadowoleniem opuszczali salę gimnastyczną.

Po południu na boisku szkolnym w queście wzięły udział klasy IV-VI. Zajęcia miały identyczną formułę, ale konkurencje były już trudniejsze. Na początku dowódca każdego oddziału klasowego składał meldunek prowadzącemu imprezę. Później uczniowie musieli wykonać musztrę wojskową, pokonać bardzo trudny tor przeszkód, wypastować buty żołnierskie, odszyfrować wiadomość o ukrytym granacie i odnaleźć go oraz zaprezentować kamuflaż wojskowy. Z wszystkimi zadaniami najlepiej poradziły sobie Waleczne Orły, czyli klasa IVb, której serdecznie gratulujemy!

Dodatkową atrakcją tego dnia była wizyta zawodowych żołnierzy: Pani Agaty Rudeckiej służącej w 8 Bazie Lotnictwa Transportowego w Krakowie-Balicach oraz Pana Jacka Rudeckiego z 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie, którzy z pasją opowiedzieli o swoim zawodzie. Na koniec, jak na imprezę wojskową przystało, pojawiła się wojskowa grochówka. Była przepyszna, za co bardzo dziękujemy Paniom Kucharkom!

Warto dodać, że quest to tylko jedna z naszych imprez wpisujących się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wkrótce relacje z następnych.

Organizator