Projekt "Mała Książka - Wielki Człowiek"

Za nami już połowa projektu dla 3-latków „Mała Książka - Wielki Człowiek”, realizowanego w kalwaryjskiej Bibliotece Publicznej.

Akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Ilość wydanych wyprawek czytelniczych świadczy o tym, że projekt odpowiada na potrzeby małych czytelników i ich rodziców.

Od września w Bibliotece w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w filiach bibliotecznych wydano 56 wyprawek czytelniczych, dzięki czemu pozyskano nowych czytelników.

Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem.
Każdy trzylatek, który przyjdzie do Biblioteki w Kalwarii lub do jednej z filii bibliotecznej w Brodach, Leńczach, Przytkowicach i Stanisławiu Dolnym, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla...”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek.
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Wszystkich Trzylatków wraz z Rodzicami, którzy jeszcze nie odebrali wyprawek czytelniczych, zapraszamy do Biblioteki Publicznej!

Ilość wyprawek czytelniczych jest ograniczona, decyduje kolejność.

Mamy nadzieję, że wszystkie wyprawki zostaną odebrane, a dzieci, jak również ich rodzice staną się stałymi bywalcami Biblioteki.

biblioteka.kalwaria.pl