„Przeszli jak burza” – wspaniały sukces gimnazjalistów z Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim

Uczniowie  III klasy gimnazjalnej z Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim Michał Bodnar i Kamil Wodniak w tym roku w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w tenisie stołowym nie pozostawili złudzeń ekipom z pozostałych szkół, zarówno na poziomie gminnym, powiatowym, jak i rejonowym. Jest to już czwarty awans na Mistrzostwa Wojewódzkie szkół Michała Bodnara, Filipa Filka i  Kamila Wodniaka. W zawodach gminnych rozegranych  w Zebrzydowicach Michał zdobył mistrzostwo, natomiast Kamil był drugi.   W drużynie oczywiście byli również najlepsi.

Ten sam wynik powtórzyli w zawodach międzygminnych w Jaszczurowej z tą tylko różnicą że zwyciężył Kamil, a Michał był drugi. Kolejnym etapem były Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym drużynowym, gdzie chłopcy również triumfowali.

W nagrodę  pojechali do Trzebini na zawody rejonowe powalczyć  o zwycięstwo. Nie było łatwo, stoczyli wiele zaciętych pojedynków, musieli wykazać się dużą odpornością psychiczną i udało się - zasłużenie zwyciężyli.

W 2019 roku czeka naszych bohaterów rywalizacja na poziomie wojewódzkim, a jeżeli tam im się powiedzie mają szanse rywalizować na szczeblu ogólnopolskim. Należy również wyróżnić Filipa Filka ucznia naszej szkoły, który dzielnie wspierał kolegów i zdobywał punkty w rywalizacji drużynowej  na etapie gminnym i powiatowym. Tak dobra gra nie byłaby możliwa bez ciężkiej pracy na treningach w klubach sportowych pod czujnym okiem trenerów.

Dziękujemy panu Marcinowi Bodnarowi za trud włożony w przygotowanie młodych zawodników.

Trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów w nadchodzącym roku!!!

 

Źródło: ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim