Z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim

W dniu wczorajszym Burmistrz Miasta wraz z radnymi Wiesławem Rudeckim  i Robertem Rudeckim w Departamencie Środowiska Urzędu Marszałkowskiego spotkali się z Dyrektor Karoliną Laszczak oraz z kierownikiem Polityki Ekologicznej Agnieszką Plewińską-Chrzanowską. Wyjazdem młodych z OSP Przytkowice na Strażacką Olimpiadę zainteresował się Łukasz Smółka Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, który zadeklarował swoją pomoc w tej sprawie.

Rozmawiano o występie MDP dziewcząt z OSP Przytkowice w Międzynarodowym Spotkaniu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Martigny w Szwajcarii, Strażacka Olimpiada CTiF, odbędzie się w dniach 14 - 21 Lipca 2019 r.

 

Przypomnijmy w  ostatnich Ogólnopolskich Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF Konin - Licheń Stary 2018,  drużyna MDP Przytkowice sekcje dziewcząt i chłopców spisała się doskonale  zajęła czołowe miejsca i zdominowała zawody zdobywając cztery okazałe puchary.

Wicemistrzostwo  Polski zajęła drużyna Dziewcząt MDP Przytkowice i to właśnie ta drużyna zakwalifikowała się na Olimpiadę Strażacką, tym samym otrzymała okazję do rywalizacji w międzynarodowym gronie, ale będzie to też doskonała okazja do wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości a także doskonała okazja do promocji naszego regionu.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska finansowano będzie wspierała przygotowania  i wyjazd na Międzynarodowe Spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF w Martigny w Szwajcarii.