Informacja związana z pożarem na ulicy Wojska Polskiego

W czwartek (21.02) około godziny 16:00 służby ratunkowe otrzymały informację o wybuchu i pożarze w jednym z budynków jednopiętrowych na ulicy Wojska Polskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z  gminy Kalwaria Kalwaria Zebrzydowska, policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

 

 

Zagrożenie szybko opanowano. Niestety podczas tego incydentu ucierpiała właścicielka. Kobieta z poparzonymi dłońmi została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala. W chwili wybuchu w budynku znajdował się jeszcze jej mąż i córka z dzieckiem. Im nic się nie stało, ewakuowali się z zagrożonych pomieszczeń – informuje  Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska zaproponowała poszkodowanym lokal zastępczy lub czasowy pobyt w Pawilonie Sportowo-Turystycznym „Kalwarianka”, jednak poszkodowani podziękowali za zaoferowane wsparcie ponieważ otrzymali pomoc najbliższej rodziny.

W dniu dzisiejszym (22.02.2019 r.) miał miejsce rekonesans i wizja w terenie  na miejscu zdarzenia z udziałem Burmistrza Miasta i pracowników Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, w czasie której zdecydowano aby w trybie pilnym zabezpieczyć kontener z przeznaczeniem na nieczystości  i pozostałości po pożarze.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska, Burmistrz Miasta, pracownicy Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej pozostają w kontakcie z poszkodowanymi.