Wystawa Grzegorza L. Piotrowskiego w Solvayu

8 marca br. w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie zostanie otwarta wystawa SPOJRZEĆ NA SIEBIE, gdzie zaprezentowane będą prace Grzegorza L. Piotrowskiego - naszego Artysty!

GRZEGORZ LEON PIOTROWSKI (ur. 1976) - artysta malarz, zajmuje się również książką artystyczną oraz ceramiką. Jest absolwentem ASP w Poznaniu, gdzie na Wydziale Malarstwa uzyskał dyplom z wyróżnieniem (pracownia prof. Piotra C. Kowalskiego), temat pracy „Ile pokazać”.

Trzykrotny stypendysta Prezydenta Miasta Gorzowa (w latach 2000, 2001 i 2002). Malarstwo Piotrowskiego uderza silną emocjonalnością nie tracąc przy tym walorów estetycznych. Wyróżniki jego malarstwa to odważne operowanie kontrastem i płasko kładziona farba. Grzegorz Piotrowski jest częstym uczestnikiem międzynarodowych plenerów malarskich „Sztuka na granicy” w Kostrzynie nad Odrą oraz wielu innych przedsięwzięć artystycznych. Prowadzi warsztaty z malarstwa dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych. Jest kierownikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zebrzydowicach. Mieszka i tworzy na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Centrum Kultury często współpracuje z tym Artystą, niejednokrotnie jest on jurorem w naszych konkursach. Ostatnio był inicjatorem wystawy "Stasiu Kruczała i Inni", którą można oglądać do 29 marca w Starym Kinie.

Zapraszamy serdecznie!