Spotkanie z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Łukaszem Smółką

W dniu wczorajszym Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty  wraz z radnymi Wiesławem Rudeckim, Robertem Rudeckim i Marcinem Zadorą spotkali się Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Łukaszem Smółką, a także Radnym Sejmiku Małopolskiego Filipem Kaczyńskim.

Rozmawiano o występie MDP dziewcząt z OSP Przytkowice w Międzynarodowym Spotkaniu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Martigny w Szwajcarii, Strażacka Olimpiada CTiF, odbędzie się w dniach 14 - 21 Lipca 2019 r.

Pan Marszałek Łukasz Smółka zadeklarował pomoc finansową Województwa Małopolskiego Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, która będzie reprezentować również nasze województwo.

Przypomnijmy w  ostatnich Ogólnopolskich Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF Konin - Licheń Stary 2018,  drużyna MDP Przytkowice sekcje dziewcząt i chłopców spisała się doskonale  zajęła czołowe miejsca i zdominowała zawody zdobywając cztery okazałe puchary.

Wicemistrzostwo  Polski zajęła drużyna Dziewcząt MDP Przytkowice i to właśnie ta drużyna zakwalifikowała się na Olimpiadę Strażacką, tym samym otrzymała okazję do rywalizacji w międzynarodowym gronie, ale będzie to też doskonała okazja do wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości a także doskonała okazja do promocji naszego regionu.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska finansowano będzie wspierała przygotowania  i wyjazd na Międzynarodowe Spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF w Martigny w Szwajcarii.