Spotkanie z nowym Komendantem Powiatowym Policji

12 marca br Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty  spotkał się z podinspektorem Arkadiuszem Śniadkiem, któremu Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach. Rozmawiano o bezpieczeństwie na terenie gminy i planach na przyszłość.

Podinspektor Arkadiusz Śniadek jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach. Służbę w Policji rozpoczął 1 grudnia 1990 roku. Początkowo był związany z pionem prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, najpierw jako policjant Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, a następnie dzielnicowy.

W 1998 roku rozpoczął służbę w Zespole Dochodzeniowo – Śledczym Wydziału Ruchu Drogowego. W 2006 roku objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, a w rok później został mianowany na stanowisko Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego.

1 stycznia 2016 roku w drodze awansu służbowego został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Andrychowie, którym kierował przez przeszło dwa lata. 12 marca 2018 roku, również w drodze awansu służbowego powrócił do oświęcimskiej komendy jako pełniący obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu, a następnie 11 czerwca 2018 roku został powołany na to stanowisko.

Zgodnie z rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie od dnia 27 lutego 2019 roku pełni obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach. Odznaczony Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę.