O połączeniach komunikacyjnych z władzami Krakowa

Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty wraz z przedstawicielami samorządu kalwaryjskiego i mieszkańcami Gminy Kalwaria Zebrzydowska 24 kwietnia br., spotkał się w Urzędzie Miasta Krakowa z Panem Jerzym Muzykiem Zastępcą Prezydenta Miasta Krakowa.

Rozmawiano o możliwości wydłużeniu tras linii aglomeracyjnych nr 253 do miejscowości Leńcze oraz 273 do miejscowości Przytkowice. Ostatnie spotkanie i deklarację jakie przedstawiciele samorządu kalwaryjskiego usłyszeli od władz Krakowa, mogą napawać optymizmem.

Przypomnijmy władze Kalwarii Zebrzydowska szukając rozwiązania problemu związanego z trudnościami komunikacyjnymi z jakimi mierzą się mieszkańcy miejscowości: Przytkowice, Zarzyce Wielkie, Zarzyce Małe, Podolany, którzy nie mają regularnych połączeń z Krakowem, czynią starania o wydłużenie tras linii aglomeracyjnych nr 253 do miejscowości Leńcze oraz 273 do miejscowości Przytkowice.

Ostatnie spotkanie było konsekwencją poprzednich rozmów i ustaleń między innymi z Burmistrzem Skawiny Norbertem Rzepisko, przed samorządowcami kolejne rozmowy i ustalenia z Zarządem Transportu Publicznego w Krakowie.