Spektakl "Jasia, Mała i Gosia"

Zapraszamy na kolejny spektakl kalwaryjskiej grupy teatralnej, dzieci i młodzież pod kierownictwem reżysera Mirosława Płonki wystawiają sztukę pod tytułem "Jasia, Mała i Gosia". Premiera odbędzie się 19 maja br. (niedziela), o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKSiT przy ulicy Broniewskiego 3 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Darmowe wejściówki na to wydarzenie są dostępne w Starym Kinie.

Jasia, Mała i Gosia (dramat „Jaś i Małgosia” W. Rząca, reż. M. Płonka),  19 maja, godz. 19.00, sala widowiskowa ul. W. Broniewskiego 3, Kalwaria Zebrzydowska

Spektakl pt. Jasia, Mała i Gosia powstał w czasie stałych zajęć teatralnych prowadzonych w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Tworzące grupę BUSTROPHEDON aktorki w wieku od 11-latki do 16-latki przygotowały z okazji zbliżającego się Święta Dnia Matki doskonale wszystkim znaną bajkę, ale z zupełnie nowym przesłaniem. Widowisko powstaje pod kierownictwem artystycznym reżysera Mirosława Płonki.

Jasia, Mała i Gosia to siostry, które zostają porzucone w lesie przez swoją matkę. Bajka konwencją przypomina Mistrza i Małgorzatę Nikołaja Bułhakowa, dlatego w spektaklu nie brakuje odniesień do tejże książki w postaci chociażby wiodącej rosyjskiej muzyki ludowej. Jak u Bułhakowa diabeł upomina się o swoje miejsce w życiu ludzi, tak w bajce Anioł przypomina o swojej opiece. Widowisko kończy się pointą, by kochać swoją matkę, bez względu na to, jaką by ona nie była osobą, bo czasem poszukiwanie miłości potrafi zrodzić miłość w sercu tego, kto jej unika lub chciał się jej pozbyć (i porzucił ją w lesie).

Zapraszamy na premierę do sali widowiskowej na ul. W. Broniewskiego 3 w niedzielę, 19 maja, by poznać na nowo bajkę z lat naszej młodości w wersji opowieści o Jasi, Małej i Gosi.