Kolejny wielki sukces sportowy uczennicy ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim

Emilia Graca, uczennica klasy 8 w Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim,  została II Wicemistrzynią Polski w Fitness Gimnastycznym na Mistrzostwach Dzieci i Młodzieży. Mistrzostwa miały miejsce  w Kielcach w dniach 13-14 kwietnia. Równolegle do Mistrzostw Polski Fitness i Kulturystyki Dorosłych odbywały się Mistrzostwa Polski Fitness Dzieci i Młodzieży.

Fitness gimnastyczny to bardzo wymagający sport, a mistrzostwa Polski to jedne z najtrudniejszych zawodów. Konkurs polega na ocenie układu dowolnego, czyli solowej prezentacji, w której zawodniczka łączy elementy siłowe, akrobatyczne i gimnastyczne oraz konkurencji, gdzie ocenie podlega sylwetka pod względem proporcji ciała, symetrii i umięśnienia. Do trzeciego, ostatniego etapu, przechodzi 6 najlepszych zawodników w Polsce.

Emilia, która startowała w kategorii młodzieżowej, zaprezentowała piękny i trudny układ z rekwizytami, a w rundzie drugiej pokonała swoje rywalki. Emilia, pomimo debiutu w zawodach tej rangi, zostaje II Wicemistrzynią Polski! To ogromny sukces!

Gratulujemy!