Półkolonia w Zebrzydowicach

Tegoroczna półkolonia w naszej szkole odbywała się w dniach od 24.06.2019 do 28.06.2019. Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo opracowanym programie wypoczynku składającym się z wielu atrakcyjnych propozycji odpowiednio dobranych do wieku dziecka. W półkolonii uczestniczyło 22 dzieci pod opieką pani Moniki Pawlicy i Małgorzaty Wolskiej.

 

Właściwie dobrane formy aktywności pozwoliły na stworzenie odpowiedniego klimatu zachęcającego do rekreacji. W pierwszym dniu zapoznaliśmy uczestników z regulaminem półkolonii. W tym dniu wybraliśmy się do Muzeum regionalnego w Skawinie, gdzie uczestnicy mogli poznać historię, legendy związane z założeniem miasta Skawina. Ponadto wzięli udział w grze planszowej oraz w zajęciach plastycznych w terenie. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał od dyrektora muzeum upominek w postaci książki. Po zajęciach, aby zregenerować siły udaliśmy się na słynne skawińskie zapiekanki.

W drugim dniu naszym celem było interaktywne centrum pszczelarstwa „Apilandia” w Kleczy Górnej. Uczestnicy mogli poznać tajniki życia pszczół oraz ich roli w naszym życiu. Następnie wzięli udział w warsztatach, na których samodzielnie wykonywali świece z wosku pszczelego oraz mieli okazję degustować pyłek kwiatowy i miody. Po tak wyczerpujących i pełnych wrażeń zajęciach udaliśmy się na podładowanie baterii do cukierni „Pysia” w Kalwarii Zebrzydowskiej na smaczne lody. Zajęcia środowe okazały się strzałem w dziesiątkę, ponieważ w tak upalny dzień uczestnicy mogli się ochłodzić na basenie „Delfin” w Wadowicach.

Po wodnym szaleństwie dzieci posiliły się w basenie znajdującym się na terenie pływalni. Następnego dnia na uczestników czekały kolejne atrakcje, a mianowicie wizyta we wrotkarni „Roller and Dance” w Wadowicach, gdzie dzieci przeżyły niezapomniane chwile zabawy i radości. Mogły nie tylko jeździć na wrotkach, ale także skorzystać ze strefy dmuchanej. Dla ochłody wybraliśmy się na słodkie lody do lodziarni „Caterina” w Wadowicach.

Ostatni dzień był dniem relaksu w kinie w Wadowicach na bajce pod tytułem „Sekretny świat kotów.” Śmiechu było co niemiara. Półkolonię zakończyliśmy posiłkiem w pizzerii „Avanti” w Wadowicach, gdzie uczestnicy otrzymali drobne słodkości. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania finansowe, w szczególności Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach. Dziękujemy i do zobaczenia !

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach