Krystyny ponownie świętowały imieniny

Już po raz trzynasty, 24 lipca, Krystyny z miasta i gminy obchodziły wspólnie imieniny. W tym roku na uroczystość do Restogrill „Stary Dom” (zwany od dawna Łojkówką) przybyły imienniczki z Katowic i okolic, z Wieliczki, z Krakowa, z Wadowic, z Bielska Białej i z Żywca. Przyjechała również Krystyna z Węgier.

Imieniny rozpoczął Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, składając wszystkim Krystynom życzenia, wręczając na ręce liderki Krystyny Dudy piękny bukiet oraz słodycze. Potem Krystyny biesiadowały przy śpiewie i tańcach. Tradycyjnie do tańca przygrywał Zespół „Sami Swoi” z Przytkowic, w składzie: Marian Górkiewicz, Adam Kurowski, Fryderyk Rudecki i Jacek Rudecki. Na stole nie zabrakło, jak co roku, kiszonych ogórków, z których Kalwaria od dawien dawna słynęła. Ogórki własnej hodowli zostały przygotowane według starej receptury przez Krystynę Mirochę z Zarzyc Małych i Krystynę Dudę.

W kalwaryjskim Klubie Krystyn „Wspólne Imieniny”, istniejącym od 2006 roku przy Towarzystwie Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej, zapisane są 53 Krystyny. Większości to kobiety wykluczone z życia zawodowego, tylko kilka z nich jeszcze pracuje. Bardzo wskazana jest aktywizacja tych pań poprzez udział w tego typu imprezach. Stwarza to możliwość integracji i kontaktu z innymi. Jest zarazem wspaniałą promocją naszego miasta. Grypa śląska zwiedziła przed spotkaniem Lanckoranę i Sanktuarium Kalwaryjskie.

Liderka kalwaryjskich Krystyn
K. Duda

 

Imieniny Krystyn 2019