Miasta partnerskie


Życzenia z Bisceglie i zapowiedź wizyty

czytaj dalej »

Wymiana młodzieży miast partnerskich Hameln - Kalwaria Zebrzydowska

Realizując program niemiecko-polskiej wymiany międzyszkolnej młodzieży, do Kalwarii Zebrzydowskiej z gościnną wizytą przybyli uczniowie i nauczyciele z Hameln - naszego miasta partnerskiego.

czytaj dalej »

Podziękowanie od władz Hameln

W dniach 20-23 czerwca br. na zaproszenie Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej gościła w naszym mieście grupa przedstawicieli zaprzyjaźnionego miasta Hameln.

czytaj dalej »

Życzenia bożonarodzeniowe 2012

czytaj dalej »

BISCEGLIE - nowym miastem partnerskim Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniach do 13-17 września br. na zaproszenie Burmistrza Francesco Carlo Spina reprezentacja Samorządu Gminy Kalwarii Zebrzydowskiej gościła we włoskim mieście Bisceglie.

czytaj dalej »

Z wizytą w Levocy

Na zaproszenie burmistrza Miroslava Vilkovskiego z kurtuazyjną wizytą w partnerskim mieście Levoča na Słowacji przebywała delegacja gminy Kalwarii Zebrzydowskiej. Delegacja, której przewodniczył radny Robert Mikołajek uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dniach Majstra Pavla.

czytaj dalej »

BISCEGLIE - nowe miasto partnerskie Kalwarii Zebrzydowskiej

W październiku 2011 roku, władze włoskiego miasta Bisceglie zwróciły się z propozycją nawiązania współpracy partnerskiej z Kalwarią Zebrzydowską. „…Wyrażając uczucia naszej wspólnoty, mocno związanej z kultem Matki Boskiej Bolesnej oraz inicjatywę naszych, lokalnych stowarzyszeń, inspirowani osobą Błogosławionego Jana Pawła II, niniejszym popieramy partnerstwo z Waszym miastem…”

czytaj dalej »

Z wizytą w Hameln

Na zaproszenie władz naszego miasta partnerskiego leżącego w Dolnej Saksonii, w dniach 7-10 czerwca br. Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Zbigniew Stradomski wraz z 45–osobową delegacją mieszkańców gościł w Hameln.

czytaj dalej »

Jubileusz 10-lecia partnerstwa

W roku 2010  minęło 20 lat od momentu  podjęcia współpracy miasta Hameln z Kalwarią Zebrzydowską i nawiązania pierwszych kontaktów, natomiast 5 listopada 2011 roku miało miejsce 10-lecie podpisania Porozumienia o partnerstwie Miast.

czytaj dalej »

Goście z Hameln

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej spotkał się z grupą uczniów z miasta Hameln w Niemczech, która przebywa w naszym mieście w dniach 3- 10 września br.

czytaj dalej »

Z wizytą w Lewoczy

W dniu dzisiejszym, na zaproszenie Burmistrza Miasta Lewocza, delegacja władz samorządowych udała się z wizytą na Słowację

czytaj dalej »

Wizyta gości z Hameln

Na zaproszenie Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej przez trzy dni Świąt Majowych w naszym mieście gościła delegacja władz samorządowych z zaprzyjaźnionego niemieckiego miasta partnerskiego położonego w Dolnej Saksonii

czytaj dalej »

Spotkanie z przedstawicielami Lewoczy

{http://www.kalwaria-zebrzydowska.pl/obrazki/2009/09.01.lewocza0.jpg}20 stycznia w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie na temat Europejskiej Współpracy Terytorialnej

czytaj dalej »

Spotkanie z przedstawicielami z Lewoczy

{http://www.kalwaria-zebrzydowska.pl/obrazki/_04_08spotkanie_lewocza.jpg}W sprawie omówienia wspólnych projektów do Programu Współpracy Trans granicznej Rzeczypospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013 INTERREG, Burmistrz Miasta zaprosił przedstawicieli miasta partnerskiego Lewocza do wspólnych rozmów.

czytaj dalej »

Burmistrz Lewoczy z wizytą w Kalwarii

{http://www.kalwaria-zebrzydowska.pl/obrazki/_04_07delegacja.jpg}Na zaproszenie Burmistrza 25 kwietnia br. złożyli oficjalną wizytę Miroslav Vilkovsky - Burmistrz Miasta Lewocza i Sekretarz Gabriela Lisonova

czytaj dalej »

Goście z Hameln

W dniach 28 – 30. 08. 2006 przebywał w Kalwarii Zebrzydowskiej Burmistrz Partnerskiego miasta Hameln Pan Klaus Arnecke wraz z małżonką Ulrike.

czytaj dalej »

Mieszkańcy Hameln w Kalwarii

W maju do naszego miasta przyjechała 44 osobowa delegacja z Hameln. Tym razem byli to mieszkańcy – reprezentujący różne środowiska i profesje, którzy od dawna czekali na przyjazd do Kalwarii.

czytaj dalej »

Hameln

22-27 maja 2005 Urząd Miasta Kalwaria Zebrzydowska gości delegację z miasta Partnerskiego Hameln.

czytaj dalej »

Wyroby kalwaryjskich rzemieślników na wystawie w Lewoczy

Od 6 listopada do 4 grudnia 2004 roku eksponowane będą meble i obuwie - wyroby kalwaryjskich rzemieślników na wystawie w Lewoczy.

czytaj dalej »

Z Lewoczy do Kalwarii i odwrotnie

Kontakty partnerskie miast: Kalwarii Zebrzydowskiej i Lewoczy trwają już kilkanaście lat. Oficjalnie w grudniu ubiegłego roku zostały przypieczętowane podpisaniem „Deklaracji Miast o Partnerstwie” przez burmistrzów miast.

czytaj dalej »

Kobiety z Hameln w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniach 16-19 września br. gościć będą w Kalwarii Zebrzydowskiej przedstawicielki Niemieckiego Koła Kobiet (DRF)...

czytaj dalej »

Z wizytą w Hameln

Kiedy w listopadzie 2001 roku podpisywano porozumienie o partnerstwie miedzy miastami Hameln/Niemcy/ a Kalwarią Zebrzydowską, sceptycy kiwali głowami...

czytaj dalej »