Kanonizacja Jana Pawła II

Pokaz prezentacji multimedialnej i wernisaż wystawy w Bibliotece Publicznej

W czwartek, 10 kwietnia 2014 roku w lokalu Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się pokaz prezentacji multimedialnej „Jan Paweł II w Kalwarii” połączony z wystawą zdjęć powstałych w czasie wizyt Papieża w naszym mieście w latach 1979 – 2002.

czytaj dalej »

Koncert z okazji kanonizacji Jana Pawła II

Zapraszamy do Bazyliki Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej na koncert dziękczynny "Ave Maria", który odbędzie się 26 kwietnia 2014 r. o godz. 20:00.

czytaj dalej »

Papieska wystawa w CKSiT

CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza do Starego Kina na wernisaż wystawy "Karol Wojtyła ksiądz, biskup, kardynał, papież", który odbędzie się 25 kwietnia 2014 r. W programie m.in. spotkanie z prof. Gabrielem Turowskim.  

czytaj dalej »

Konkurs, który uczy i wychowuje, a jego uczestnicy wędrują szlakiem wartości głoszonych przez błogosławionego Jana Pawła II.

X Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Janie Pawle II pozostanie w pamięci jego uczestników. Już po raz dziesiąty organizatorami konkursu były szkoły samorządowe w Gminie Kalwaria Zebrzydowska; Zespół Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym imienia Jana Pawła II oraz Zespół Szkół nr 5 w Barwałdzie Górnym ,którego patronem jest Karol Wojtyła. W roku bieżącym to przedsięwzięcie nabrało szczególnego znaczenia i zostało wpisane w gminny program obchodów - uroczystości upamiętniających kanonizację Jana Pawła II.

czytaj dalej »

"Nie dajmy zgasnąć światłu, które On zapalił"

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na uroczystą akademię z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II która odbędzie się 12 kwietnia o godz. 16.00.

czytaj dalej »

Strona 2 z 4