Kanonizacja Jana Pawła II

"Tak jak mały Karol ze swoim tatą"

Przygotowując się do godnego przeżycia dnia kanonizacji bł. Jana Pawła II, młodzi mieszkańcy naszej gminy wcielają w życie "Program obchodów uroczystości upamiętniających w gminie Kalwaria Zebrzydowska rok kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II"

czytaj dalej »

Jan Paweł II w Kalwarii

W związku ze zbliżającą się uroczystością kanonizacji bł. Jana Pawła II Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowała prezentację multimedialną "Jan Paweł II w Kalwarii". Ze zdjęć, fragmentów filmów, wykorzystując zasoby Internetu powstała relacja z wizyt Ojca Świętego w naszym mieście. Na pokaz prezentacji zapraszamy do lokalu Biblioteki al. Jana Pawła II 24 10 kwietnia 2014 r. o godz. 16.00.

czytaj dalej »

Wspólna droga krzyżowa

Zespół Szkół nr 5 w Barwałdzie Górnym zaprasza uczniów wraz z rodzicami oraz mieszkańców na Drogę Krzyżową dla uczczenia IX rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II, która odbędzie się 2 kwietnia 2014 r.  

czytaj dalej »

X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Janie Pawle II

Zespół Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym oraz Zespół Szkół nr 5 im. Karola Wojtyły w Barwałdzie Górnym serdecznie zapraszają dnia 7 kwietnia 2014 r. na X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II  

czytaj dalej »

XV Rajd Wagabunda

21 marca 2014 r. w pierwszym dniu wiosny przepiękna słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom tego jubileuszowego XV Gminnego Rajdu, którego wszystkie ścieżki prowadziły na kalwaryjski Rynek. W taki nietuzinkowy sposób przywitały wiosnę dzieci i młodzież z naszych samorządowych szkół podstawowych i gimnazjalnych.

czytaj dalej »

Tajemnica notatek duchowych ks. Karola Wojtyły - Jana Pawła II

Świętowanie w Kalwarii Zebrzydowskiej kanonizacji Jana Pawła II rozpoczęło się 23 lutego 2014 roku spotkaniem z wyjątkowym gościem: przeorem opactwa w Tyńcu - Ojcem Leonem Knabit, które zostało połączone z promocją książki Karol Wojtyła – Jan Paweł II "Jestem bardzo w rękach Bożych" Notatki osobiste 1962–2003, wydanej przez wydawnictwo Znak.

czytaj dalej »

Strona 2 z 2