Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Genialny występ kalwaryjskich karateków na Ogólnopolskim Turnieju

Zawodnicy Kalwaryjskiego Klubu Karate Kyokushin-Kan  wystąpili w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin-kan o Puchar Ziemi Żywieckiej, gdzie spisali się genialnie zdominowali turniej i zdobyli aż 23 medale. Warto zaznaczyć, że najlepszych karateków z Polski już 13 kwietnia będzie można zobaczyć w Kalwarii Zebrzydowskiej biorących udział w Ogólnopolskim Turnieju Kyokushin-Kan o Puchar Burmistrza.

czytaj dalej »

"Kochać i żyć" - spotkanie z poezją Stanisława Czeremugi

W piątek, 15 lutego 2019 r. o godz. 16.00 zapraszamy do Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie lokalnego poety Pana Stanisława Czeremugi.

czytaj dalej »

Umów się na randkę w ciemno z... książką

Zbliża się Święto Zakochanych. Okazuje się, że Walentynki można obchodzić nie tylko w kinie czy podczas romantycznej kolacji. Można też się za...czytać na chwilę. W tym roku bibliotekarze kalwaryjskiej Biblioteki włączyli się w obchody Święta Zakochanych, zachęcając do pokochania literatury, bo przecież w książkach (i ich bohaterach) można się zakochać.

czytaj dalej »

Spotkanie w sprawie funkcjonowania aptek

31 stycznia w Gabinecie Burmistrza odbyło się spotkanie, na którym obecni byli przedstawiciele aptek funkcjonujących na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej, Zastępca Starosty Wadowickiego Beata Smolec, członkowie Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej, radni powiatowi.

czytaj dalej »

Półkolonia w ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim

W dniach od 21 stycznia do 25 stycznia dwadzieścioro uczniów  naszej szkoły brało udział w półkolonii zimowej. Jak co roku, na uczestników czekało wiele atrakcji.

czytaj dalej »

Walne zebranie sprawozdawcze OSP Przytkowice

W dniu 18 stycznia w Domu Strażaka w Przytkowicach odbyło się doroczne walne zebranie sprawozdawcze za rok 2018.

czytaj dalej »

Półkolonia zimowa

Ferie to upragnione i długo wyczekiwane dwa tygodnie zimowego relaksu. Aby ten czas odpoczynku od nauki nie był dla dzieci nudny, w dniach 14-18.01. w Zespole Szkół nr 3 w Przytkowicach została zorganizowana półkolonia zimowa dla 20 dzieci z klas 1-3. Każdego dnia na uczestników czekały inne atrakcje.

czytaj dalej »

Analiza bezrobocia na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska

28 stycznia br. w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie Burmistrza Augustyna Ormantego z Małgorzatą Chowaniec Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Wadowicach. Tematem spotkania było przekazanie opracowanych przez Powiatowy Urząd Pracy informacji o stanie bezrobocia w powiecie wadowickim ze szczególnym uwzględnieniem Gminy Kalwaria Zebrzydowska wg. stanu na koniec grudnia 2018 roku. W czasie spotkania poruszono możliwość rozszerzenia zakresu prac prowadzonych w ramach prac społeczno-użytecznych 2019 roku.

czytaj dalej »

Analiza bezpieczeństwa

28 stycznia br. w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie Burmistrza Augustyna Ormantego z podinsp. Fryderykiem Mamcarczykiem Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tematem spotkania była ocena stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska w 2018 r.

czytaj dalej »

Analiza funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych

28 stycznia 2019 r. w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie Burmistrza Augustyna Ormantego z Prezesem Zarządu Miejsko Gminnego OSP RP Tadeuszem Chrostkiem oraz Komendantem Miejsko-Gminny Związku OSP RP Stanisławem Brózdą. Tematem spotkania była ocena stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz analiza funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska.

czytaj dalej »

Zapraszamy panie do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych

Zapraszamy panie  do udziału w  bezpłatnych badaniach mammograficznych w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ. Mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwała na panie w Kalwarii Zebrzydowskiej - 8 lutego 2019 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, al. Jana Pawła II 3a.

czytaj dalej »

Półkolonia zimowa organizowana w Szkole Podstawowej im Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach

W bieżącym roku szkolnym półkolonia zimowa odbywała się w pierwszym tygodniu ferii od poniedziałku do piątku, tj. od 14 do 18 stycznia 2019 roku. Przez dwa dni uczniowie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w szkole, a przez trzy dni używali atrakcji poza szkołą.

czytaj dalej »

Rada Społeczna SP ZOZ

Odbyło się  spotkanie Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej.Tematyka spotkania dotyczyła bieżącego funkcjonowania SPZOZ a także przedstawiono problem w zapewnieniu dyżurów całodobowych aptek funkcjonujących na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Wizyta w NFZ Kraków

Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty wspólnie z kierownikiem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej Grzegorzem Pasternakiem złożyli wizytę u Dyrektora Małopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie.

czytaj dalej »

Półkolonia zimowa w SP nr 1 w Stanisławiu Dolnym

Podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym po raz kolejny zorganizowano półkolonię, która trwała od 14 do 18.01.2019 r. Wzięło w niej udział 45 dzieci z klas I-VI. Ten zasłużony wypoczynek obfitował w moc atrakcji.

czytaj dalej »

Strona 10 z 125