Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Wystawa Jerzego Koleckiego

Centrum Kultury Sportu i Turystyki zaprasza do obejrzenia wyjątkowej wystawy zatytułowanej „Spotkanie z Aniołami w malarstwie i słowie Jerzego Koleckiego”. Otwarcie wystawy nastąpi w najbliższą sobotę 1 lutego o godz. 16.00 w „Starym Kinie” przy ul. Mickiewicza 4. Jerzy Kolecki jest uznanym artystą malarzem po krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Urodził się w 1925 roku w Wróblowicach. W okresie okupacji był żołnierzem AK, łącznikiem, o ps.”Liść” (1942-45). Studia na wydziale malarstwa ukończył w 1952 roku. Był współtwórcą Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce, w latach 1953-1978 był jego dyrektorem i kierownikiem artystycznym. Łącznie dla spektakli wystawionych w rabczańskim teatrze opracował 35 scenografii.

czytaj dalej »

Propozycje teatralne w 2014 roku

Zachęcamy wszystkich mieszkańców, sąsiadów oraz odwiedzających Kalwarię Zebrzydowską do skorzystania z tej oferty. Te znaczące osiągnięcia są owocem pracy opiekunów - aktorów profesjonalistów, ale także często bezinteresownej grupy pasjonatów sztuki: nauczycieli, rodziców i innych licznych sojuszników.

czytaj dalej »

"Śladami Wojciecha i Aneri Weiss"

To tytuł kolejnej wystawy plastycznej, której autorami są uczniowie Gimnazjum w Brodach. Kilka lat temu brali udział w projekcie AQUEDUCT w ramach programu Comenius Lifelong Learning Programme

czytaj dalej »

Dzień Babci i Dizadka w Barwałdzie Średnim

21 stycznia jest wyjątkowym dniem dla każdego dziecka. Wtedy to najmłodsi wyrażają swoją wdzięczność i miłość Babciom i Dziadkom.

czytaj dalej »

Innowacyjne metody nauczania fizyki w Gimnazjum ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim

Bardzo dobrym pomysłem rozbudzającym zainteresowania uczniów fizyką jest projekt edukacyjny realizowany w szkole w Barwałdzie Średnim.

czytaj dalej »

Dzień Babci i Dizadka w Podolanach

W Dniu Babci i Dziadka dzieci z przedszkola w Podolanach zrobiły im miłą niespodziankę przygotowując przedstawienie Jasełkowe.

czytaj dalej »

"Skąpiec" już po premierze

Wydarzeniem artystycznym stycznia 2014 roku – w Gminie Kalwaria Zebrzydowska jest wystawienie „Skąpca” Moliera na scenie CKSiT.

czytaj dalej »

Nowonarodzonemu kolędujmy!

25 stycznia Bazylika Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej otwiera swe wrota dla wszystkich chętnych do wspólnego adorowania Jezusa Nowonarodzonego. „Narodzonemu kolędujmy!” to wspólna inicjatywa chóru parafialnego „Soli Deo”, Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej oraz wspólnoty „Daj się złowić”, a także zespołu „Coś Dobrego”.

czytaj dalej »

"Skąpiec"

Zespół Teatralny działający w Gimnazjum nr 3 w Przytkowicach zaprasza do sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej na przedstawienie pt."Skąpiec". Spektakle odbędą się 24 i 28 stycznia. Rezerwacji można dokonać w sekretariacie ZS nr 3 w Przytkowicach lub telefonicznie pod numerem 33 876 84 91.

czytaj dalej »

Dramat Moliera w CKSiT

Zespół Teatralny działający w Gimnazjum nr 3 w Przytkowicach zaprasza do sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej na przedstawienie pt."Skąpiec". Premiera odbędzie się 23 stycznia, kolejne przedstawienia - 24 i 28 stycznia.

czytaj dalej »

Opłatek w Klubie Abstynentów

W dniu 18 stycznia br. tradycyjnie w siedzibie Klubu Abstynentów w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie opłatkowe członków Klubu Abstynentów, w którym uczestniczył Burmistrz Miasta Zbigniew Stradomski.

czytaj dalej »

O Złoty But

W dniach 1-2 lutego 2014 r. po raz siedemnasty w Przytkowicach organizowane będą Międzynarodowe Wyścigi Psów Zaprzęgowych „O ZŁOTY BUT”. Zapraszamy.

czytaj dalej »

Ferie zimowe 2014 w Gminie Kalwaria Zebrzydowska

Ferie zimowe w Małopolsce rozpoczynają się już 3 lutego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą aktywnego wypoczynku, którą na ten okres przygotował Urząd Miasta, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej.  

czytaj dalej »

Koncert Kolęd

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza na Koncert kolęd, który odbędzie się 26 stycznia br. o godz. 16:00 w Sali Widowiskowej CKSiT. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu Avengers oraz laureatów Konkursu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w Centrum Kultury 17 stycznia br.

czytaj dalej »

Spotkanie opłatkowe w Barwałdzie Górnym

W minioną niedzielę, po mszy świętej w parafii Miłosierdzia Bożego w Barwałdzie Górnym, w miejscowej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe dla seniorów, róż różańcowych i osób samotnych. Jego głównym organizatorem był Parafialny Zespół Charytatywny.

czytaj dalej »

Strona 122 z 129