Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Goście z Kazachstanu

W dniu 25 sierpnia 2014 r. Kalwarię Zebrzydowską odwiedziła grupa młodzieży polskiej z Kazachstanu. Rodziny, z których dzieci pochodzą, to potomkowie polskich zesłańców, którzy do dnia dzisiejszego zamieszkują w Kazachstanie.

czytaj dalej »

Kalwaria Zebrzydowska na trasie rajdu Poznaj Małopolskę na 2oo!

Malownicze widoki, zamki, wzniesienia, konkursy z nagrodami i przejazd przez najpiękniejsze miejscowości – to tylko część atrakcji, które już niedługo czekają małopolskich motocyklistów. 27 września, spod krakowskiego salonu RingRoad Yamaha wyjadą setki motocykli, by wspólnie przemierzyć tajemniczą trasę przez Małopolskę.

czytaj dalej »

Dożynki

Przeor Konwentu Bonifratrów w Zebrzydowicach oraz Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na Gminne Dożynkowe Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się 4 września 2014 r. o godzinie 11:00 w Zebrzydowicach.

czytaj dalej »

IPA Kalwaria Zebrzydowska na słynnym torze Hungaroring

Członkowie IPA Kalwaria Zebrzydowska w dniach 25-27 lipca 2014 roku przebywali z rewizytą u zaprzyjaźnionych kolegów z IPA Węgry.

czytaj dalej »

XVI Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych

W dniach od 22 do 24 sierpnia odbędzie się 16. Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych dla uczczenia pamięci pamięci bohaterskich żołnierzy, poległych w kampanii wrześniowej w 1939.

czytaj dalej »

Nabór na obóz szkoleniowy dla młodzieży przedłużony do 3 września

Można połączyć przyjemne z pożytecznym. W Kalwarii Zebrzydowskiej samorząd organizuje obóz dla młodzieży, podczas którego uczestnicy poznają tajniki organizowania imprez, a także nauczą się udzielania pierwszej pomocy. Obóz jest bezpłatny, płaci Unia Europejska.

czytaj dalej »

Konkurs fotograficzny "Piękno rzek Doliny Karpia"

Starostwo Powiatowe w Wadowicach zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Piękno rzek Doliny Karpia”.

czytaj dalej »

Rodzinny Rajd Rowerowy w Babicach

Małopolski Związek Kolarski w Krakowie zaprasza do udziału w "Rodzinnym Rajdzie Rowerowym", który odbędzie się 17 sierpnia 2014 r. w Babicach. Udział w imprezie jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i posiłek.

czytaj dalej »

Juwenalia Kalwaryjskie 2014

To już trzecia edycja święta młodych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Będzie miejsce na modlitwę i skupienie, ale też na dobrą zabawę w rockowych rytmach. Wszystkich młodych ciałem lub duchem zapraszamy do Kalwarii w dniach 11-13 sierpnia!

czytaj dalej »

Festa Italiana na rynku w Kalwarii

Już w najbliższą niedzielę na kalwaryjskim rynku będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na kilka godzin skupimy się wokół pięknego kraju - Włoch. GPS Kalwaria wraz z GPS Paliano gwarantują moc atrakcji dla każdego!

czytaj dalej »

Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego AD’ 2013

W dniu 2 sierpnia 2014 r. sołtysi gminy Kalwaria Zebrzydowska uczestniczyli w uroczystości rozstrzygnięcia konkursu "Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego AD’ 2013", które odbyło się w sołectwie Włosienica (powiat oświęcimski).

czytaj dalej »

We Mgle

Ze względu na ulewne deszcze, które nawiedziły Kalwarię w 3 sierpnia, koncert w ramach Wakacyjnej Sceny Muzycznej został przeniesiony na 24.08.2014 r. Aby rockowe uderzenie było jeszcze mocniejsze, do bandlisty dołączył zespół Reckless. Wstęp wolny!

czytaj dalej »

Gloria victis

W tym roku mija 70 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. Ta rocznica kieruje nasze myśli do tamtych dramatycznych wydarzeń i skłania do refleksji.

czytaj dalej »

We Mgle

CKSiT zaprasza na koncert zespołu We Mgle w ramach Wakacyjnej Sceny Muzycznej. Start 3 sierpnia 2014 r. o godzinie 17:30 na kalwaryjskim Rynku. Wstęp wolny.

czytaj dalej »

Biblioteka pełna dzieci

Zakończył się Projekt „Rodzice i małe dzieci w bibliotece” realizowany przez Bibliotekę Publiczną. Podsumowanie Projektu odbyło się w sobotę 26 lipca. Po części oficjalnej rodzice i dzieci bawili się na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym w sąsiedztwie Biblioteki.

czytaj dalej »

Strona 124 z 141