Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Harcerze z wizytą u Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Spotkanie Burmistrza Miasta Zbigniewa Stradomskiego z drużyną harcerską ze Stanisławia Dolnego, którą opiekuje się Pani Dorota Sarapata (nauczyciel ZS nr 8) było dobrą okazją do zaproszenia tych aktywnych młodych mieszkańców do realizacji nowych zadań. Harcerze wspominali tegoroczny pobyt na obozie i opowiadali o planach na przyszłość.

czytaj dalej »

W nagrodę do Hameln

Jan Zajda, uczeń ZS nr 2 w Brodach, wyróżniony "Nagrodą Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej" za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2013/14 oraz dwaj uczniowie z kl. IV a Technikum ZS im. KEN: Szymon Filuś oraz Kamil Wicher, wyróżnieni w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Sprawny w zawodzie technik technologii drewna", przebywali w dniach 3-11 lipca 2014 r. w nagrodę w Niemczech, w Hameln – partnerskim mieście położonym nad rzeką Wezerą.

czytaj dalej »

Uroczystości w OSP w Barwałdzie Górnym

13 lipca 2014 r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Barwałdzie Górnym odbył się uroczysty apel z okazji włączenia samochodu Toyota Land Cruiser do podziału bojowego.

czytaj dalej »

O puchar Burmistrza

Turniej w piłce nożnej klubów sportowych z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska został w tym roku zorganizowany w dniach 12-13 lipca 2014 r. na boisku Ludowego Klubu Sportowego w Leńczach.

czytaj dalej »

Święto Policji 2014

Tegoroczne powiatowe uroczystości z okazji Święta Policji odbędą się 21 lipca w Inwałdzie. Z tej okazji, w imieniu samorządu i własnym, Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej złożył na ręce Komendanta Powiatowego życzenia i podziękowania.

czytaj dalej »

Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego AD’ 2013

Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy organizuje konkurs „Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego AD’ 2013”. Konkurs ten jest jedną z form docenienia pracy sołtysa i okazją do wskazania dobrych wzorów.

czytaj dalej »

Delegacja IPA z Cypru odwiedza Kalwarię Zebrzydowską

W dniu 9 czerwca 2014 r. Stowarzyszenie IPA Region Kalwaria Zebrzydowska gościło oficjalną czteroosobową delegację z Cypru wraz z Sekretarzem Generalnym IPA Sekcja Polska Arkadiuszem Skrzypczakiem.

czytaj dalej »

Gminne zawody sportowo-pożarnicze

Corocznie gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska są sprawdzianem umiejętności i sprawności fizycznej naszych strażaków ochotników. Tego roku zawody odbyły się na boisku MKS „Kalwarianka”, a uczestniczyło w nich 16 drużyn:

czytaj dalej »

Nowa oferta Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Na okres wakacji Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego przygotowała specjalną ofertę skierowaną do dzieci w wieku 2-4 lata i ich opiekunów.

czytaj dalej »

III Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Zapraszający na III Podhalańską Wystawę Zwierząt Hodowlanych, która odbędzie się w dniach 12 - 13 lipca 2014 r. w Ludźmierzu obok jezior. W wystawie biorą udział hodowcy z naszej gminy, którzy będą prezentować swój dorobek hodowlany, jakim są konie rasy małopolskiej, śląskiej, huculskiej oraz polski koń zimnokrwisty.

czytaj dalej »

"Afrodyzjaki od Rolnika"

Zapraszamy na kolejne targi, podczas których zakupić będzie można miody od Pana Mirochy z Kalwarii Zebrzydowskiej, sery kozie i krowie z Zagrody pod Brzozami, przetwory ze Stryszowa (także tak oryginalne jak: czekoladowo śliwkowa konfitura, syrop piernikowy, syrop z babki lancetowatej), pomidory i ogórki od Pana Mazura z Lanckorony (także sadzonki winorośli), owoce leśne i grzyby od Pań z Jastrzębi, Wionki Jastrzabskie, żur z kumory - tradycyjny zakwas, chleby od Pani Moniki Kadeli z Tarnawy, oleje tłoczone na zimno od Pana Stefana Wójcickiego z Kalwarii Zebrzydowskiej, pieczywo firmy "Smaki Lanckorony", ziołowe specjały (miodek z mlecza, syrop miętowo pokrzywowy), wyroby piekarnicze i sorbet z róży firmy "U Maciejowej" z Jastrzębi oraz maliny i produkty z jarzębiny od pani Anastazji Przywary z Izdebnika  

czytaj dalej »

Street Art Day - sztuka ulicy w Kalwarii

„Street Art” to bardzo popularna forma sztuki obecnej w przestrzeni miejskiej, dotarła również do Kalwarii. Hip-hop, rap, graffiti oraz świetna zabawa – tak właśnie było w pierwszą niedzielę wakacji na kalwaryjskim rynku.

czytaj dalej »

Aktywność GPS Kalwaria - tym razem na piechotę

To był aktywny weekend nie tylko dla członków GPS Kalwaria. Grupa przejęła opiekę nad uczestnikami pielgrzymki The way of Saint, która wyruszyła z Watykanu 28 kwietnia, by w ubiegłą sobotę pieszo osiągnąć cel - Kraków.

czytaj dalej »

Wakacje z CKSiT

Zapraszamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Ze Spytkowic do Pragi na rowerach

W dniach 16-18 czerwca 2014 roku reprezentacja IPA Kalwaria i Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej postanowiła przy pomocy rowerów i sił własnych mięśni zdobyć Pragę.

czytaj dalej »

Strona 125 z 140