Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Ferie zimowe 2014 w Gminie Kalwaria Zebrzydowska

Ferie zimowe w Małopolsce rozpoczynają się już 3 lutego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą aktywnego wypoczynku, którą na ten okres przygotował Urząd Miasta, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej.  

czytaj dalej »

Koncert Kolęd

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza na Koncert kolęd, który odbędzie się 26 stycznia br. o godz. 16:00 w Sali Widowiskowej CKSiT. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu Avengers oraz laureatów Konkursu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w Centrum Kultury 17 stycznia br.

czytaj dalej »

Spotkanie opłatkowe w Barwałdzie Górnym

W minioną niedzielę, po mszy świętej w parafii Miłosierdzia Bożego w Barwałdzie Górnym, w miejscowej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe dla seniorów, róż różańcowych i osób samotnych. Jego głównym organizatorem był Parafialny Zespół Charytatywny.

czytaj dalej »

Szkoła w Barwałdzie Górnym została poddana ewaluacji

Rok 2013 dla szkoły w Barwałdzie Górnym był czasem wielu pozytywnych zmian. Przede wszystkim poddano termoizolacji budynek, pojawił się też nowy parking. Remonty te nie tylko znacznie zmieniły estetykę wokół obiektu, ale także zwiększyły bezpieczeństwo użytkowników.

czytaj dalej »

22. finał WOŚP

Do późnych godzin wieczornych pracował w Centrum Kultury Sportu i Turystyki sztab wolontariuszy nad podliczeniem wszystkich zebranych pieniędzy w ramach 22 finału WOŚP.

czytaj dalej »

Wieczór Kolęd w Barwałdzie Średnim

W niedzielę 12 stycznia 2014 r. świetlica szkolno-wiejska w Barwałdzie Średnim zapełniła się po brzegi mieszkańcami sołectwa, pracownikami szkoły i zaproszonymi gośćmi, którzy, jak co roku, zgromadzili się licznie na wspólnym kolędowaniu.

czytaj dalej »

Pierwszy Turniej Tenisa Stołowego

W świetlicy przy Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim, odbył się w sobotę 11 stycznia 2014 r., pierwszy Turniej Tenisa Stołowego pod Patronatem Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej. W zawodach udział wzięli uczniowie, których od dwóch lat trenuje Pan Marcin Bodnar, oraz młodzi gimnazjaliści.

czytaj dalej »

Druga edycja akcji "Świeć Przykładem"

IPA Kalwaria Zebrzydowska wspólnie z Komisariatem Policji oraz Firmą OPAX od dnia 1 października 2013 r. rozpoczęła drugą edycję akcji „Świeć Przykładem” w szkołach podstawowych na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drogach.

czytaj dalej »

Wieczór Bożonarodzeniowy i wspólne kolędowanie mieszkańców

Uczniowie klasy III Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowali wspaniały program musicalowo-jasełkowy pt.: „Wieczór Bożonarodzeniowy", w którym przypomnieli wydarzenia Narodzenia Pańskiego.

czytaj dalej »

Opłatek w OSP Brody

OSP w Brodach zaprasza na tradycyjny opłatek strażacki, który odbędzie się 25 stycznia 2014 r.  

czytaj dalej »

22. finał WOŚP

W najbliższą niedzielę, tj. 12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 22.  Tegoroczny  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem: Na ratunek! Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

czytaj dalej »

Kolędowanie z CKSiT

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wspólne kolędowanie w najbliższą niedzielę, 12 stycznia 2014 r. o godz. 16:00.

czytaj dalej »

Opłatek u pszczelarzy

Przedstawiciele Kół Pszczelarzy z Małopolski w sposób bardzo uroczysty powitali nowy 2014 rok w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Bardzo użyteczny prezent dla OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej

Nowy 2014 rok bardzo dobrze rozpoczął się dla jednostki OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Finał Projektu edukacyjnego "Małe Ojczyzny"

18 grudnia 2013 roku w Sali Papieskiej Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Kalwaryjskim odbył się Finał Projektu „Małe Ojczyzny” adresowanego do uczniów szkół gminy Kalwaria.

czytaj dalej »

Strona 125 z 131