Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Stulecie Legionów Polskich

Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy „Stulecie Legionów Polskich”, przygotowanej w związku ze Świętem 11 Listopada.

czytaj dalej »

W hołdzie ofiarom

W Barwałdzie Średnim oddano hołd ofiarom olbrzymiej katastrofy kolejowej, jaka 70 lat temu 24 listopada 1944, wydarzyła się na torach. Doszło wówczas do czołowego zderzenia pociągu pasażerskiego z niemieckim pociągiem wojskowym, w wyniku którego zginęło ponad 130 osób, a około 100 zostało poważnie rannych.

czytaj dalej »

UKS Sokolik triumfuje

W dniach 8-9 listopada 2014 r. w Witowie-Piątku (geometrycznym środku Polski) odbyły się Mistrzostwa Polski Psich Zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych. Mistrzostwa te organizował Łódzki klub Wataha. Przytkowicki UKS Sokolik wydelegował 16 osób startujących w Pucharze Polski.

czytaj dalej »

Spotkanie z Mikołajem

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się 6 grudnia 2014 r. w Pawilonie Sportowo-Turystycznym "Kalwarianka".

czytaj dalej »

Andrzejki 2014 z CKSiT

Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się 23 listopada 2014 r. w Pawilonie Sportowo- Turystycznym w Kalwarii Zebrzydowskiej ul. Mickiewicza 16.

czytaj dalej »

Andrzejki z ortografią

Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 3 w Przytkowicach serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na trzeci gminny konkurs ortograficzny „Andrzejki z ortografią”, który odbędzie się 28 listopada 2014 r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Z kamerą wśród karateków, patriotów i muzyków

Ostatnie dni w były bardzo bogate w wydarzenia sportowo – kulturalne, w których aktywnie wzięli udział mieszkańcy Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

czytaj dalej »

Nowy sezon szermierzy z Kalwarii

Tegoroczne jesienne miesiące są jednocześnie początkiem nowego sezonu szermierczego 2014/2015 dla zawodników Klubu Szermierzy „Grass-Hopper Kalwaria”. W okresie tym w kalendarzu Polskiego Związku Szermierczego znajduje się duża ilość zawodów.

czytaj dalej »

Sprawozdanie z Dnia Patrona

Dnia 22 października 2014 roku obchodziliśmy Dzień Patrona – Jana Pawła II. O godzinie 9:00 wszyscy uczniowie szkoły, Burmistrz gminy Kalwaria Zebrzydowska, dyrekcja, grono pedagogiczne i zaproszeni goście uczestniczyli we mszy świętej, którą odprawił ksiądz proboszcz J. Piasecki.

czytaj dalej »

Burmistrz dokonał transakcji. Nowy rozdział w historii „Winiarni” w Brodach

Zbigniew Stradomski, reprezentujący Gminę Kalwaria Zebrzydowska, kupił majątek dawnej Winiarni w Brodach, za okazyjną kwotę 1 mln 210 tysięcy złotych, stanowiącą 30 procent faktycznej wartości tej nieruchomości. Akt notarialny tej nieruchomości o powierzchni 7,8 ha, został spisany 12 listopada 2014 r. w kancelarii notarialnej w Krakowie.

czytaj dalej »

Świećmy przykładem

To kolejna akcja zorganizowana przez IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów) we współpracy z Burmistrzem Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, celem zapewnienia bezpieczeństwa pieszych, szczególnie tych przemieszczających się w nieoświetlonych miejscach gminy.

czytaj dalej »

Święto Niepodległości w ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim

Dnia 10 listopada 2014 r. w Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim odbyła się uroczysta akademia z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj dalej »

Aktorska wizyta w Leńczach

5 listopada 2014 wybitny aktor Pan Jerzy Trela odwiedził Zespół Szkół nr 6 w Leńczach. To spotkanie miało szczególny charakter ze względu na to, że Jerzy  Trela to rodowity leńczanin - tu się urodził, tu uczęszczał do szkoły podstawowej, tu coraz częściej - jak sam mówił - powraca...

czytaj dalej »

Spotkanie z policjantem

W poniedziałek, 27 października odbyło się spotkanie z policjantem, sierżantem sztabowym Dominikiem Ochmanem z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Podsumowanie działalności SPZOZ

W miniony piątek tj. 7 listopada br. zostało zwołane przez burmistrza Zbigniewa Stradomskiego spotkanie członków Rady Społecznej SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej, podsumowujące obecną kadencję.

czytaj dalej »

Strona 126 z 147