Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

STREET ART DAY z Kalwaria ART

Wyczekiwana przez wszystkich data końca roku szkolnego już za kilka dni! Oznacza to początek upragnionych przez wszystkich wakacji – czyli pełnych wrażeń dwóch miesięcy, po których pozostają tylko same dobre wspomnienia. Po sześciu miesiącach ciężkiej pracy i nauki, a także świetnej zabawy, kończy się również projekt „ART Akademii Przyszłości”, który od stycznia tego roku przygotowywał młodych animatorów kultury do sprawdzenia swoich sił w praktyce. Czy podołają wyzwaniu ? Najbliższa okazja do sprawdzenie efektów pracy już w najbliższą niedzielę!

czytaj dalej »

Gmina przeszkoli młodzież w zakresie udzielania pomocy

W dniach 5-7 września br. w Ośrodku Wypoczynkowo-Rekolekcyjnym w Zakrzowie przeprowadzone zostanie specjalistyczne szkolenie młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

czytaj dalej »

Inauguracja XIX Letniego Festiwalu Muzycznego

Wspaniały koncert w wykonaniu Krakowskiej Orkiestry Kameralnej, Chóru Mieszanego Katedry Wawelskiej oraz wspaniałych solistów z udziałem wybitnej artystki - mieszkanki naszego miasta - Ewy Wolak, rozpoczął 14 czerwca br. XIX Letni Festiwal Muzyczny w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

IV Małopolskie DNI Św. Jana Pawła II

IV Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II w Gminie Kalwaria Zebrzydowska obfitowały w wiele radosnych i atrakcyjnych wydarzeń. Lokalny samorząd już po raz drugi zorganizował to małopolskie święto we współpracy z Krakowskim Instytutem Dialogu Międzykulturowego im Jana Pawła II.

czytaj dalej »

Dzień Rodziny w Podolanach

W sobotę 7 czerwca 2014 r. Przedszkole w Podolanach zapełniło się po brzegi przedszkolakami i ich rodzicami, którzy przyszli wspólnie świętować Dzień Rodziny.

czytaj dalej »

Z Barwałdu Średniego pod Monte Casino

W dniu 3 czerwca w Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim odbył się uroczysty apel z okazji 70. rocznicy Bitwy o Monte Cassino.

czytaj dalej »

"Afrodyzjaki od Rolnika"

Targi "Afrodyzjaki od Rolnika" odbędą się w dniach 21-22 czerwca 2014 r. i towarzyszyć będą kolejnemu Jarmarkowi Świętojańskiemu. Podczas targu zakupić będzie można zdrowe, tradycyjne warzywa, owoce i potrawy

czytaj dalej »

Mistrzyni Polski w szermierce z Kalwarii!

Zaledwie po dwóch i pół roku istnienia Klub Szermierzy „Grass-Hopper Kalwaria” doczekał się najważniejszego trofeum w Polsce w szpadzie sportowej!  Najmłodsza zawodniczka klubu Alicja Goczał zdobyła złoty medal w czasie rozegranych w Knurowie w ostatni dzień maja Igrzysk Dzieci w ramach Mistrzostw Polski.

czytaj dalej »

Dzień Patrona w Stanisławiu Dolnym

9 czerwca 2014 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym odbyła się niezwykła uroczystość - święto patronki szkoły, Świętej Jadwigi Królowej, tym razem połączone ze wspomnieniem św. Jana Pawła II.

czytaj dalej »

Święto Konia Małopolskiego

Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie zaprasza na VIII Regionalny Czempionat Koni Rasy Małopolskiej, który odbędzie się w "KLIKOWEJ" Tarnów, ul. Klikowska 304, w dniach 14-15 czerwca 2014 r.

czytaj dalej »

Festyn Rodzinny w Barwałdzie Średnim

W minioną sobotę, 7 czerwca 2014 r., w Zespole Szkół nr 7 miał miejsce kolejny już Festyn Rodzinny. Organizatorem imprezy była Rada Rodziców we współpracy ze szkołą oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Barwałd Średni z Radą Sołecką oraz Kołem Gospodyń „Swojskie Klimaty”.

czytaj dalej »

Dzień sportu

Zapraszamy na dzień sportu, który odbędzie się 15 czerwca 2014 r. na stadionie MKS "Kalwarianka". W programie m.in. mecze o Puchar Burmistrza, zawody fitness, rodzinna zumba, wyścigi kelnerów i wiele atrakcji dla dzieci.

czytaj dalej »

Święto Rodziny

W dniu 14 czerwca 2014r. o godz. 16.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym odbędzie się spotkanie rodzinne. Na ten dzień uczniowie naszej szkoły przygotowali 2 sztuki teatralne: „Przygody Pana Niteczki” oraz „Szansa” w reżyserii aktora Teatru Polskiego w Bielsku-Białej Jerzego Dziedzica.

czytaj dalej »

Występ Chóru Norweskiego

Stowarzyszenia "Gościniec 4 żywiołów" zaprasza na występ Chóru Norweskiego, który odbędzie się 20 czerwca 2014 r. o godz. 12:00 i będzie wstępem do tegorocznego Jarmarku Świętojańskiego w Lanckoronie.

czytaj dalej »

"Polska Biega" - stając na starcie już jesteś zwycięzcą!

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego „OLIMP” w Leńczach wraz z współorganizatorami serdecznie zapraszamy na bieg gminny w ramach akcji „Polska Biega”, który odbędzie się 14 czerwca 2014 r. (sobota) w Zespole Szkól Nr 6 w Leńczach. Początek imprezy godz. 13.00. W trakcie całej imprezy zapewniamy darmowe atrakcje dla dzieci oraz możliwość skorzystania z przekąsek. Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs gminny „Najbardziej usportowiona szkoła w Gminie Kalwaria Zebrzydowska”.

czytaj dalej »

Strona 126 z 140