Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

GPS Kalwaria: Ruszyli z piskiem opon!

To był wspaniały weekend dla grupy GPS Kalwaria! Wraz z Radą Młodzieży zorganizowali turniej piłki nożnej oraz pokaz samochodowy na placu targowym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ruszyli dosłownie z piskiem opon - pokaz zgromadził około 300 osób.

czytaj dalej »

Hey Men, czyli spotkanie z zespołem Hatbreakers

Zaczęło się od trio, które miało być duetem, a dziś jest kwintetem. Paweł Bergel, wokalista, zapoczątkował historię zespołu Hatbreakers. Początkowo miał to być duet, Paweł i akompaniament gitary akustycznej - Andrzej. Dzięki saksofoniście Sebastianowi, duet zmienił się w trio. Początkowo zagrali kilkadziesiąt kameralnych koncertów i zaistnieli w Internecie.

czytaj dalej »

Malarstwo Marii Sularz w CKSiT

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Marii Sularz. Wernisaż odbędzie się 12 czerwca 2014 r. o godz. 17:00 w CKSiT, „Stare Kino”, ul. Mickiewicza 4. Wystawę będzie można oglądać do 30 lipca br. Serdecznie zapraszamy.

czytaj dalej »

Nagrody już rozdane

W naszej gminie od kilku lat organizowane są cyklicznie konkursy: ortograficzny, ekologiczny i matematyczny. 22 maja 2014 r. Burmistrz Zbigniew Stradomski wręczył nagrody laureatom.

czytaj dalej »

Dzień Dziecka i Bieguś Kalwaryjski

W niedzielne popołudnie, 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka Centrum Kultury, Sportu i Turystyki przygotowało dla małych i dużych dzieci moc atrakcji. O godz. 14:00 rozpoczął się, dobrze znany już mieszkańcom Kalwarii, „Bieguś Kalwaryjski”.

czytaj dalej »

Gala finałowa XVII Dni Papieskich

XVII Dni Papieskie w Kalwarii Zebrzydowskiej dobiegły końca. W dniu dzisiejszym po dwóch tygodniach, wszelkiego rodzaju zmaganiach sportowych, przeglądów, konkursów i innych atrakcjach, zakończyliśmy tegoroczne obchody.

czytaj dalej »

XVII Dni Papieskie - turniej siatkówki

Dziś już ostatni dzień naszych sportowych zmagań. O godzinie 10.00 Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Pan Zbigniew Stradomski otworzył Turniej Piłki Siatkowej.

czytaj dalej »

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Kolejna już 11. premiera Zespołu Teatralnego "Na Przekór" - "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w reżyserii i adaptacji scenicznej Jarosława Szweca - zachwyciła licznie zgromadzoną w CKSiT widownię.

czytaj dalej »

Szkoła w Ruchu

Zespół Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim uczestniczy od listopada 2013 r. jako jedna z 26 szkół z Powiatu Wadowickiego w akcji „Szkoła w Ruchu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem akcji jest promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

czytaj dalej »

94 rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Dnia 18 maja 2014 roku uczniowie klasy V z Zespołu Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym wraz z rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w XIV Spotkaniu Szkół im. Św. Jana Pawła II w Wadowicach. W tym roku przybyliśmy tam, by w szczególny sposób podziękować za kanonizację Jana Pawła II.

czytaj dalej »

XVII Dni Papieskie - turniej tenisa stołowego

Trwamy w sportowych zmaganiach. Dziś w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Sportowcy (70 osób) na 8 stołach w 7 kategoriach sprawdzali swoje umiejętności.

czytaj dalej »

"Gotowanie łączy pokolenia" - warsztaty kulinarne w Leńczach

Pomysł na organizację w dniach 17 i 24 maja 2014 r. zajęć kulinarnych dzieci zrodził się w Leńczach w redakcji gazetki szkolnej „Świat dookoła nas”.

czytaj dalej »

"Afrodyzjaki od Rolnika"

Stowarzyszenie "Gościniec 4 żywiołów" zaprasza na kolejne targi mające na celu promocję producentów, rolników i Kół Gospodyń Wiejskich pod nazwą "Afrodyzjaki od Rolnika". Wydarzenie rozpocznie cykl targów Produktów Lokalnych, które będą organizowane co dwa tygodnie w Lanckoronie aż do października.

czytaj dalej »

GPS Kalwaria zaprasza na pierwszą imprezę

Już 30 maja nowa grupa nieformalna GPS Kalwaria rozpocznie swoją działalność na terenie naszej gminy. A zaczynają mocnym akcentem.

czytaj dalej »

XVII Dni Papieskie - Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

Dzisiaj od samego rana uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych jak co roku gościli w Zespole Szkół im. KEN. Uczestnicy mieli okazje popisać się znajomością biografii Jana Pawła II.

czytaj dalej »

Strona 127 z 140