Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Mikołaj w naszej gminie

Już od 5 grudnia br. Święty Mikołaj wędruje po gminie Kalwaria Zebrzydowska i rozdaje prezenty. Pierwszym jego przystankiem była zabawa mikołajkowa zorganizowana dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w budynku „Starego Kina”,

czytaj dalej »

Anioł w Miasteczku

Od  10 lat co roku, po ”Mikołaju” do Lanckorony zlatują z wielu stron świata Anioły aby podczas wspólnej zabawy otwierać ludzkie serca- zwrócić uwagę na fakt, iż wokół nas są ludzie pełni dobroci, zaangażowania, którzy pomagają potrzebującym, dzielą się dobrą energią, pomysłami i swoimi talentami.

czytaj dalej »

"Andrzejki z ortografią"

29 listopada 2013 r. w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się drugi Gminny Konkurs Ortograficzny „Andrzejki z ortografią” zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 3 w Przytkowicach przy współpracy z CKSiT,  pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Mikołajki dla dzieci

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza dzieci na Mikołajki w "Starym Kinie", które odbędą się 5 grudnia w godz. 16:00-18:00.

czytaj dalej »

Kalwaryjskie Jingle Bells

Stowarzyszenie Kalwaria ART zaprasza na tegoroczne mikołajkowe wydarzenie, którym będzie koncert (nie)świąteczny zespołu "Terra Artis" oraz zabawy dla dzieci.

czytaj dalej »

Dyskusja na temat BDI

W dniu 27 listopada br., Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczył w posiedzeniu Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych, które dotyczyło rozwiązań projektowych przedstawionych w Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym - Etap II, stanowiącym część dokumentacji projektowej dla zadania pn. Budowa Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.

czytaj dalej »

Wieczór z poezją

Wieczór autorski lokalnego poety z Brodów - Pana Jarosława Szczęsnego - zorganizowany przez CKSiT w budynku Starego Kina zgromadził liczne grono sympatyków poezji. Dużą atrakcją tego spotkania był koncert gry na gongach i misach tybetańskich w wykonaniu Jolanty Wieteskiej.

czytaj dalej »

Po I Halowych Mistrzostwach Amatorskiej Ligi Tenisa

Za nami pierwsza edycja Amatorskiego Halowego Turnieju Tenisa Ziemnego, który odbywał się 23-24 listopada br. Mecze rozgrywane były w hali Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Z wizytą u Burmistrza

W dniu 26.11.2013 r. młode redaktorki gazetki szkolnej „Świat dookoła nas” działającej w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół nr 6 w Leńczach zapukały do gabinetu Burmistrza Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Andrzejki dla dzieci

Zabawa andrzejkowa „Przez Baśniową Krainę” zorganizowana dla dzieci z terenu gminy przez CKSiT (w Pawilonie Sportowo Turystycznym w Kalwarii Zebrzydowskiej) w piątkowe popołudnie 22 listopada br, zgromadziła ok. 100-osobową grupę dzieci wraz z ich rodzicami.

czytaj dalej »

Odblaski dla uczniów w Zespole Szkół Nr 4 w Zebrzydowicach

Przedstawiciele Stowarzyszenie Consilio Bożena Jakubowska i Sebastian Wątroba znany z roli komisarza w serialu W-11 emitowanym przez telewizję TVN, osobowość telewizyjna a wcześniej funkcjonariusz Policji oraz asp. sztabowy z Komendy Powiatowej Ruchu Drogowego w Wadowicach Paweł Migdałek w dniu 19 listopada przeprowadzili w ZS Nr 4 w Zebrzydowicach lekcję dla klasy pierwszej i drugiej szkoły podstawowej, której tematem była „Moja bezpieczna droga do szkoły”.

czytaj dalej »

Andrzejki z CKSiT

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na zabawę andrzejkową, która odbędzie się 30 listopada 2013 r. w Pawilonie Sportowo-Turystycznym przy ul. Mickiewicza 16.

czytaj dalej »

Kongres Sekcji Polskiej IPA w Zamościu

W dniach 25–27.10.2013r. w Zamościu w Hotelu „Artis” odbył się IX Kongres Delegatów Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA).

czytaj dalej »

Udane starty szermierzy z Kalwarii

Od dawna wiadomo, że pot wylany na treningach przynosi efekty w czasie zawodów. Wie to również dobrze trener „Klubu Szermierzy Grass-Hopper Kalwaria” Eugeniusz Olesiak.

czytaj dalej »

Słodkie popołudnie z Ewą Wachowicz

W środowe popołudnie zawitała do Kalwarii Zebrzydowskiej Pani Ewa Wachowicz - III Wicemiss Świata 1993 roku, jurorka programu „Top Chef” oraz producentka programów: "Przez żołądek do serca" i "Ewa gotuje".

czytaj dalej »

Strona 127 z 131