Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Spotkanie z policjantem

W poniedziałek, 27 października odbyło się spotkanie z policjantem, sierżantem sztabowym Dominikiem Ochmanem z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Podsumowanie działalności SPZOZ

W miniony piątek tj. 7 listopada br. zostało zwołane przez burmistrza Zbigniewa Stradomskiego spotkanie członków Rady Społecznej SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej, podsumowujące obecną kadencję.

czytaj dalej »

Do patriotyzmu poprzez śpiew

Z pieśnią patriotyczną na ustach wracali w niedzielny wieczór do domów mieszkańcy naszej gminy, którzy w dwóch grupach wzięli udział w uroczystościach poprzedzających Święto Odzyskania Niepodległości.

czytaj dalej »

Wystawa militariów

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wystawę militariów, którą będzie można obejrzeć 11 listopada 2014 r. w hali sportowej przy ul. Broniewskiego w godzinach 16:00-18:00.

czytaj dalej »

Znów udało się pozyskać duże pieniądze na przebudowę drogi gminnej w Leńczach

Pozyskaliśmy kolejne duże pieniądze! Tym razem na "Przebudowę drogi gminnej Leńcze–Przytkowice K470090" - tą dobrą wiadomością, że w Leńczach będzie kolejna duża inwestycja, pragniemy podzielić się z mieszkańcami naszej gminy.

czytaj dalej »

Karate dla każdego

8 listopada 2014 r. odbędzie się otwarty miting seido karate pod patronatem Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, można będzie uczestniczyć we wspólnym treningu, zapoznać się ze sztukami walki oraz sposobami samoobrony. Zapraszamy.

czytaj dalej »

Młodzież Pamięta

Zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które odbędzie się 9 listopada 2014 r o godz. 17:30 w Pawilonie Sportowo-Turystycznym "Kalwarianka".

czytaj dalej »

Partnerska wizyta

W dniach 17-20 października 2014 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej gościła delegacja z Hameln - miasta partnerskiego w Niemczech.

czytaj dalej »

Koncert zespołu Forteca

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na koncert z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, który odbędzie się 11 listopada 2014 r. o godz. 16:00 w hali sportowej przy ul. Broniewskiego.

czytaj dalej »

"Odblaskowa szkoła" w Szkole Podstawowej w Zarzycach Wielkich

W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” uczniowie Szkoły Podstawowej w Zarzycach Wielkich spotkali się z przedstawicielem Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Wadowicach. W czasie spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta oraz co znaczy być bezpiecznym.

czytaj dalej »

Kalwaria ART Media Workshops

Kalwaria ART zaprasza młodzież na niecodzienne warsztaty medialne! W programie zajęcia z zakresu dziennikarstwa (prasowego, radiowego i telewizyjnego), motywacji i kreatywności. Oczywiście wszystkie bloki warsztatowe poprowadzą profesjonaliści - ludzie zawodowo związani różnego typu mediami.

czytaj dalej »

Spacer po Gminie Kalwaria Zebrzydowska

Dobrymi praktykami należy się dzielić, a w Gminie Kalwaria Zebrzydowska w ostatnich czterech latach zaszły dobre zmiany.

czytaj dalej »

Obchody święta patrona szkoły w ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim

21 października 2014 r. społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim obchodziła Dzień Patrona Szkoły – Świętego Jana Kantego. Tegoroczne obchody połączone były z symbolicznym otwarciem i poświęceniem sali drugiego oddziału dla przedszkolaków, świetlicy środowiskowej oraz placu fitness.

czytaj dalej »

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

Gminna Hala Sportowa w Kalwarii Zebrzydowskiej od chwili otwarcia„żyje prawdziwą pełnią życia”. W niedzielę (19.10) na nowo wybudowanym obiekcie przy ulicy Broniewskiego zorganizowany został Ogólnopolski Turnieju Tańca Towarzyskiego „Professional Dance 2014” o Puchar Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

IPA Bośnia i Hercegowina z wizytą w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniach od 4-5 października 2014 roku czteroosobowa grupa z Regionu Modricza z Bośni i Hercegowiny gościła z wizytą w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Strona 128 z 148