Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Podziękowania dla "Ludzi Sportu"

Zazwyczaj na piedestale każdej dyscypliny sportowej stoją zawodnicy. To na nich spoglądają kamery telewizyjne, w ich stronę obiektyw kierują także fotoreporterzy. Nie można jednak zapominać o ludziach, którzy pomagają w upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu w Gminie Kalwaria Zebrzydowska.

czytaj dalej »

Stypendia i nagrody dla siedmiu wspaniałych

Tyle, ile kolorowych i złączonych ze sobą kół tworzy flagę Igrzysk Olimpijskich, tylu sportowców otrzymało od Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej stypendia sportowe za wyniki sportowe w 2013 roku. To jednak nie wszyscy nagrodzeni. Kolejna dwójka zawodników otrzymała nagrody rzeczowe.

czytaj dalej »

Sztuka polskiego plakatu w CKSiT

Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wernisaż wystawy "Polski Plakat Filmowy i Teatralny lata 1950/60". Wernisaż odbędzie się 24 października br. (piątek) o godz. 17:00 w "Starym Kinie" przy ul. Mickiewicza 4 na I piętrze. Wstęp wolny!

czytaj dalej »

Dzień Patrona w Stanisławiu Dolnym

Zespół Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym zaprasza na obchody Dnia Patrona, które odbędą się 22 października 2014 r. o godzinie 9:00.

czytaj dalej »

Alicja w Krainie Czarów

Centrum Kultury zaprasza wszystkich najmłodszych na spektakl "Alicja w Krainie Czarów" w wykonaniu grupy teatralnej Teatron. 15.11.2014 r. o godz. 10:00 Sala Widowiskowa, ul. Broniewskiego 3. Wstęp wolny! Zapisy do 12 listopada w CKSiT.

czytaj dalej »

Spotkanie z Tadeuszem Szybowskim

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza 21.10.2014 r. o godz. 17:00 na spotkanie z Tadeuszem Szybowskim w ,,Starym Kinie” ul. Mickiewicza 4. Wstęp wolny!

czytaj dalej »

Ogólnopolski turniej tańca towarzyskiego

19 października w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się ogólnopolski turniej tańca towarzyskiego "Professional Dance 2014" o puchar Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapraszamy!

czytaj dalej »

Wielki jubileusz i otwarcie hali sportowej

Zapraszamy na uroczyste obchody jubileuszu 50-lecia szkoły oraz otwarcie hali sportowej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Uroczystości odbędą się w dniach 17-19 października 2014 r

czytaj dalej »

Droga do sukcesu prowadzi ścieżkami nauki

Święto Komisji Edukacji Narodowej tego roku w Gminie Kalwaria Zebrzydowska obchodzone było w Przytkowicach dnia 10 października. Piękną oprawę artystyczną przygotowała społeczność Zespołu Szkół nr 3 z Przytkowic.

czytaj dalej »

Odblaskowa szkoła

7 października 2014 r. w ramach akcji "Odblaskowa szkoła" w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kalwarii Zebrzydowskiej został zorganizowany happening.

czytaj dalej »

Owocne spotkania Klubu Lokalnych Przedsiębiorców

,,Porozumienie na rzecz promocji przedsiębiorczości w Gminie Kalwaria Zebrzydowska’’ było głównym tematem spotkania Klubu Lokalnych Przedsiębiorców, które miało miejsce 7 października 2014 r. w Starym Kinie’’.

czytaj dalej »

Spotkanie z policjantem

W ramach małopolskiego konkursu pod hasłem „Odblaskowa Szkoła” 30 września 2014 r. do Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim przyjechał policjant z Wydziału Ruchu Drogowego z Wadowic, sierż. sztab. Arkadiusz Pytel.

czytaj dalej »

Spotkanie z poezją, malarstwem i historią

We wtorek, 30 września 2014 w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie autorskie Janiny Pieniążek „Jagody” – poetki i malarki.

czytaj dalej »

Narodowe czytanie trylogii w Barwałdzie Górnym

Dwa lata temu prezydent Rzeczypospolitej - pan Bronisław Komorowski, zainicjował akcję wspólnego czytania najwybitniejszych dzieł polskiej literatury. Rozpoczęto od „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, zaś podczas drugiej odsłony pojawiły się utwory Aleksandra Fredry.

czytaj dalej »

Plac rekreacyjny już otwarty

28 września 2014 r. o godz. 13:00 odbyło sie oficjalne otwarcie Placu Rekreacyjnego przy ul. Jagiellońskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Strona 129 z 148