Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Był taki czas...

27 września 2014 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym odbyły się gminne obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

czytaj dalej »

Otwarcie placu rekreacyjnego

Zapraszamy na otwarcie placu rekreacyjnego przy ul. Jagiellońskiej, które odbędzie się 28 września 2014 r. W programie m.in. kawa, poczęstunek, pokazy symulatora zderzeń i sprzętu żandarmerii wojskowej.  

czytaj dalej »

Spotkanie z poezją

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spotkanie autorskie Janiny Pieniążek „Jagody”, które odbędzie się 30 września 2014 o godz. 16.00 w lokalu Biblioteki al. Jana Pawła II 24.

czytaj dalej »

Święto Pieczonego Ziemniaka

Wszystkich miłośników pieczonych ziemniaków, grilla, prażonego i biesiady przy ognisku zapraszamy na piknik z okazji "Święta Pieczonego Ziemniaka", który odbędzie się 5 października 2014 r. w Barwałdzie Średnim.

czytaj dalej »

Biblioteka Publiczna w nowym Programie Biblioteki Narodowej

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej przystąpiła do Programu Biblioteki Narodowej „ Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” Priorytet 2 -  „ Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych ”.

czytaj dalej »

Młodzi kalwarianie pożegnali już lato, na rockowo

Choć do końca kalendarzowego lata pozostało jeszcze kilka dni, kalwarianie pożegnali już najcieplejszą porę roku. Z tej okazji zorganizowali koncert, a także przegląd zespołów młodzieżowych, który wygrały… Korolowe Spinacze.

czytaj dalej »

Wystawa pejzaży Grzegorza Piotrowskiego

Centrum Sportu, Kultury i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wernisaż wystawy ,,Moja okolica”. Odbędzie się on 3 października 2014 r. (piątek) o godz. 17:00 w „Starym Kinie” ul. Mickiewicza 4 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Był taki czas...

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stanisławiu Dolnym zapraszają 27 września 2014 r. na gminne obchody rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, aby przypomnieć społeczeństwu jego dziedzictwo i ideały, które ziściły się w wolnej Polsce.

czytaj dalej »

Biała Niedziela

Stowarzyszenie Bene Factum, SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej i Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają do kalwaryjskiej Przychodni Zdrowia w dniu 5 października 2014 r. w godzinach 9:00-16:00 na bezpłatne badania i konsultacje lekarzy specjalistów.

czytaj dalej »

Młodzi strażacy z Przytkowic czwartą drużyną w Polsce

Pływanie, bieganie, obsługa sprzętu strażackiego. Młodzi strażacy z całego kraju rywalizowali w zawodach sportowo-pożarniczych, w których wielki sukces osiągnęli chłopcy z Przytkowic. Dzięki organizowaniu takich mistrzostw jesteśmy spokojni, że nigdy nie zabraknie u nas dobrych strażaków.

czytaj dalej »

Paczka rozpoczęła rekrutację wolontariuszy!

Dołącz do drużyny SuperW i zostań woilontariuszem Szlachetnej Paczki. Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. W XIII edycji Paczka zjednoczyła ponad pół miliona osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad półtora proc. Polaków!

czytaj dalej »

Just PUMP it! - relacja

W niedzielę 7 września 2014 roku, na zmodernizowanym torze pumptrackowym w Kalwarii Zebrzydowskiej znanym jako Pumptrack Kalwaria odbyła się druga edycja zawodów z serii JUST PUMP IT, PUCHAR POŁUDNIOWEJ POLSKI PUMPTRACK.

czytaj dalej »

Obóz szkoleniowy dla młodzieży

W miniony weekend prawie setka młodzieży z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska uczestniczyła w bezpłatnym obozie szkoleniowym zrealizowanym w ramach małych projektów działania 413 wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013.

czytaj dalej »

Słowiańska Niedziela

W ostatnią niedziela sierpnia br. Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz Wolontariat „ANIMUS” zorganizowali przy stadionie MKS „Kalwarianka” „Rodzinną Słowiańską Niedzielę”.

czytaj dalej »

Dożynki w Gminie Kalwaria Zebrzydowska tego roku świętowaliśmy w Sołectwie Zebrzydowice

W skąpanych słońcem Zebrzydowicach, 4 września 2014 r., „Gminne Dożynkowe Spotkanie Integracyjne” połączyły społeczność tzw. strony przeorowej - czyli Konwentu oo. Bonifratrów ze stroną proboszczową – parafią św. Michała Archanioła. Organizatorami tego szczególnego przedsięwzięcia byli: Konwent oo. Bonifratrów oraz Gmina Kalwaria Zebrzydowska.

czytaj dalej »

Strona 130 z 148