Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

"Afrodyzjaki od Rolnika"

Stowarzyszenie "Gościniec 4 żywiołów" zaprasza na kolejne targi mające na celu promocję producentów, rolników i Kół Gospodyń Wiejskich pod nazwą "Afrodyzjaki od Rolnika". Wydarzenie rozpocznie cykl targów Produktów Lokalnych, które będą organizowane co dwa tygodnie w Lanckoronie aż do października.

czytaj dalej »

GPS Kalwaria zaprasza na pierwszą imprezę

Już 30 maja nowa grupa nieformalna GPS Kalwaria rozpocznie swoją działalność na terenie naszej gminy. A zaczynają mocnym akcentem.

czytaj dalej »

XVII Dni Papieskie - Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

Dzisiaj od samego rana uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych jak co roku gościli w Zespole Szkół im. KEN. Uczestnicy mieli okazje popisać się znajomością biografii Jana Pawła II.

czytaj dalej »

XVII Dni Papieskie - Piłkarska Niedziela

Dzisiejsze słoneczne i upalne popołudnie spędziliśmy na orliku. O godzinie 13.00 wszystkie 6 drużyn Żaków – uczniowie klas I-II stawili się na Turnieju Piłki Nożnej, aby w dwóch grupach rozegrać mecze i powalczyć o Puchar Księdza Proboszcza.

czytaj dalej »

XVII Dni Papieskie - dzień szósty

W piątkowy wieczór spotkaliśmy się na wspólnej drodze krzyżowej. Punktualnie o godzinie 20.00 pod przewodnictwem ks.dk. Tomasza Jarosza wyruszyliśmy spod kaplicy Piłata, aby ze świecami i pochodniami w ręku wędrować za krzyżem po Kalwaryjskich Dróżkach, tak bardzo umiłowanych przez św. Jana Pawła II.

czytaj dalej »

Good Day

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji "Good Day", która odbędzie się 7 czerwca 2014 r. na stadionie MKS "Kalwarianka". Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na rehabilitację małej Kasi Pulchny, która urodziła się z uszkodzeniem splotu ramiennego.

czytaj dalej »

"Klub Kawalerów"

Szkolne Koło Teatralne "Carpe Diem", działające przy ZSiPO im M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, zaprasza na spektakl "Klub Kawalerów", który odbędzie się 7 i 8 czerwca 2014 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej CKSiT.

czytaj dalej »

Harcerski Rajd Papieski

To już kolejny dzień za nami. Dzisiaj odbył się Zlot Turystów – tzw. „Rajd Papieski” pod hasłem naszych XVII Dni Papieskich „Nie bójcie się być świętymi”. Punktualnie wszystkie 17 grup ze szkół z Kalwarii i okolic, w 3 kategoriach wiekowych

czytaj dalej »

XVII Dni Papieskie - dzień czwarty

Już od samego rana w Sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej rozlegał się dźwięk przeróżnych instrumentów, począwszy od tych smyczkowych, poprzez dęte, klawiszowe aż po perkusyjne.

czytaj dalej »

Przegląd Poezji Religijnej Recytowanej

„W małym mieście – Wadowicach, gdzie korony drzew tną chmury, mieszkał Karol – Lolkiem zwany, który bardzo kochał góry…” – tymi słowami dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego rozpoczęły Przegląd Poezji Religijnej Recytowanej podczas XVII Dni Papieskich.

czytaj dalej »

Stronianie - koncert ludowy

Stowarzyszenie „Gościniec 4 żywiołów” zaprasza na cykl koncertów organizowanych w ramach projektu "Warsztaty i imprezy edukacyjno-kulturalne. Lanckorońskie dziedzictwo i lanckorońskie inspiracje światem". Pierwszy koncert już w niedzielę 25 maja, o godz. 17:00, a na scenie wystąpią Stronianie.

czytaj dalej »

Dzień Dziecka i Bieguś Kalwaryjski

W niedzielę 1 czerwca 2014 r. zapraszamy na Dzień Dziecka i kolejną edycję Biegusia Kalwaryjskiego.W programie moc atrakcji dla dzieci. Wstęp wolny.

czytaj dalej »

Dworcowe spotkania z poezją

Centrum Kultury Sportu i Turystyki zaprasza wszystkich pasjonatów poezji na dworzec autobusowy w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie 3 czerwca 2014 r. o godz. 17:00 będzie można usłyszeć poezję Jarosława Szczęsnego Binkowskiego i piosenki Marka Grechuty.

czytaj dalej »

Zielona Szkoła z ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim

W dniach 6-15 maja 2014 r. młodzież z klas V, VI i I gimnazjum z Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim korzystała z zalet niekonwencjonalnych, ale jakże atrakcyjnych i efektywnych metod i form nauczania, jakie daje udział w „Zielonej Szkole”.

czytaj dalej »

XVII Dni Papieskie - dzień drugi

Już drugi dzień za nami. Od samego rana dzieci w kategoriach od przedszkola aż do szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział w Przeglądzie Pieśni Religijnej. 330 uczestników, w 10 kategoriach, miało okazje zaprezentować swoje talenty i umiejętności.

czytaj dalej »

Strona 130 z 142