Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Wyjazd do Teatru Ludowego

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wyjazd do Teatru Ludowego na spektakl „Jakobi i Liedental”.

czytaj dalej »

Godzina z Janem Pawłem II

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spotkanie dotyczące osobistych notatek Jana Pawła II.

czytaj dalej »

Radosne ferie w świetlicach środowiskowych

W pierwszym tygodniu ferii wychowawcy ze świetlic środowiskowych w naszej gminie przygotowali dla swoich wychowanków wiele atrakcji.

czytaj dalej »

Zabawy dla dzieci

Ferie w pełni, czyli czas białego szaleństwa, jednak pogoda tej zimy jest wyjątkowo kapryśna i nie pozwala na rzucanie się śnieżkami, czy ulepienie bałwana… ale to nic straconego, ponieważ 13 lutego czeka nie lada gratka dla wszystkich najmłodszych, którzy się nudzą  i pragną  spędzić czas na szalonej zabawie.

czytaj dalej »

Wspólny koncert Orkiestry Dętej z Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Chóru „Soli Deo” z kościoła parafialnego pw. św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej

„Kolędą” nazywamy pieśń lub wiersz o Bożym Narodzeniu. W podobnym znaczeniu stosujemy wyraz „Pastorałka”, który oznacza kolędę opisującą przybycie pasterzy do żłóbka, wręczenie darów, muzykowanie i zabawy, mające rozweselić Dzieciątko.

czytaj dalej »

"Kalwaria na pocztówce"

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spotkanie w dniu 19 lutego 2014 r. o godz. 16:00.

czytaj dalej »

II Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej w Szpadzie

W dniach 15 – 16 lutego 2014r. w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się ogólnopolski Turniej Szermierczy „II Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej” w szpadzie sportowej. Zawody dla chłopców i dziewcząt mających od 9 do 15 lat będą rozgrywane będą w hali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych (Liceum Ogólnokształcącego) w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Mickiewicza 9.

czytaj dalej »

Każdy inny, wszyscy równi

Klasa I Gimnazjum ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym zrealizowała projekt edukacyjny pt. „Wobec ludzkiej niepełnosprawności”. Celem tego projektu było uwrażliwienie uczniów na problemy ludzi niepełnosprawnych.

czytaj dalej »

Wieczór poezji w TPKZ

30 stycznia 2014 roku w Towarzystwie Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się wieczór autorski prezentujący wiersze Marka Studnickiego.

czytaj dalej »

Nietypowa lekcja języka polskiego

Lekcje języka polskiego potrafią zamienić się w prawdziwe przedstawienie. Przekonali się o tym uczniowie klasy V ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym, którzy w czasie realizacji wybranych fragmentów mitologii wcieli się w role postaci mitologicznych.

czytaj dalej »

Dzień Babci i Dziadka i zabawa choinkowa w Zarzycach Wielkich

1 lutego w Zarzycach Wielkich odbyła się wielka impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ze względu na jej środowiskowy charakter po raz pierwszy odbyła się w Remizie OSP.

czytaj dalej »

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Prawie 38 500 przedszkolaków z 530 przedszkoli w województwie małopolskim uczy się jak dbać o naturę w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

czytaj dalej »

Dzień Babci i Dizadka w Stanisławiu Dolnym

21 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Przybyło około 150 osób.

czytaj dalej »

Bal karnawałowy

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej serdecznie zaprasza na bal karnawałowy „Dzieci świata”. Bal odbędzie się 8 lutego 2014 r. w obiekcie „Kalwarianka”.

czytaj dalej »

Wystawa Jerzego Koleckiego

Centrum Kultury Sportu i Turystyki zaprasza do obejrzenia wyjątkowej wystawy zatytułowanej „Spotkanie z Aniołami w malarstwie i słowie Jerzego Koleckiego”. Otwarcie wystawy nastąpi w najbliższą sobotę 1 lutego o godz. 16.00 w „Starym Kinie” przy ul. Mickiewicza 4. Jerzy Kolecki jest uznanym artystą malarzem po krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Urodził się w 1925 roku w Wróblowicach. W okresie okupacji był żołnierzem AK, łącznikiem, o ps.”Liść” (1942-45). Studia na wydziale malarstwa ukończył w 1952 roku. Był współtwórcą Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce, w latach 1953-1978 był jego dyrektorem i kierownikiem artystycznym. Łącznie dla spektakli wystawionych w rabczańskim teatrze opracował 35 scenografii.

czytaj dalej »

Strona 141 z 149