Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Propozycje teatralne w 2014 roku

Zachęcamy wszystkich mieszkańców, sąsiadów oraz odwiedzających Kalwarię Zebrzydowską do skorzystania z tej oferty. Te znaczące osiągnięcia są owocem pracy opiekunów - aktorów profesjonalistów, ale także często bezinteresownej grupy pasjonatów sztuki: nauczycieli, rodziców i innych licznych sojuszników.

czytaj dalej »

"Śladami Wojciecha i Aneri Weiss"

To tytuł kolejnej wystawy plastycznej, której autorami są uczniowie Gimnazjum w Brodach. Kilka lat temu brali udział w projekcie AQUEDUCT w ramach programu Comenius Lifelong Learning Programme

czytaj dalej »

Dzień Babci i Dizadka w Barwałdzie Średnim

21 stycznia jest wyjątkowym dniem dla każdego dziecka. Wtedy to najmłodsi wyrażają swoją wdzięczność i miłość Babciom i Dziadkom.

czytaj dalej »

Innowacyjne metody nauczania fizyki w Gimnazjum ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim

Bardzo dobrym pomysłem rozbudzającym zainteresowania uczniów fizyką jest projekt edukacyjny realizowany w szkole w Barwałdzie Średnim.

czytaj dalej »

Dzień Babci i Dizadka w Podolanach

W Dniu Babci i Dziadka dzieci z przedszkola w Podolanach zrobiły im miłą niespodziankę przygotowując przedstawienie Jasełkowe.

czytaj dalej »

"Skąpiec" już po premierze

Wydarzeniem artystycznym stycznia 2014 roku – w Gminie Kalwaria Zebrzydowska jest wystawienie „Skąpca” Moliera na scenie CKSiT.

czytaj dalej »

Nowonarodzonemu kolędujmy!

25 stycznia Bazylika Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej otwiera swe wrota dla wszystkich chętnych do wspólnego adorowania Jezusa Nowonarodzonego. „Narodzonemu kolędujmy!” to wspólna inicjatywa chóru parafialnego „Soli Deo”, Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej oraz wspólnoty „Daj się złowić”, a także zespołu „Coś Dobrego”.

czytaj dalej »

"Skąpiec"

Zespół Teatralny działający w Gimnazjum nr 3 w Przytkowicach zaprasza do sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej na przedstawienie pt."Skąpiec". Spektakle odbędą się 24 i 28 stycznia. Rezerwacji można dokonać w sekretariacie ZS nr 3 w Przytkowicach lub telefonicznie pod numerem 33 876 84 91.

czytaj dalej »

Dramat Moliera w CKSiT

Zespół Teatralny działający w Gimnazjum nr 3 w Przytkowicach zaprasza do sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej na przedstawienie pt."Skąpiec". Premiera odbędzie się 23 stycznia, kolejne przedstawienia - 24 i 28 stycznia.

czytaj dalej »

Opłatek w Klubie Abstynentów

W dniu 18 stycznia br. tradycyjnie w siedzibie Klubu Abstynentów w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie opłatkowe członków Klubu Abstynentów, w którym uczestniczył Burmistrz Miasta Zbigniew Stradomski.

czytaj dalej »

O Złoty But

W dniach 1-2 lutego 2014 r. po raz siedemnasty w Przytkowicach organizowane będą Międzynarodowe Wyścigi Psów Zaprzęgowych „O ZŁOTY BUT”. Zapraszamy.

czytaj dalej »

Ferie zimowe 2014 w Gminie Kalwaria Zebrzydowska

Ferie zimowe w Małopolsce rozpoczynają się już 3 lutego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą aktywnego wypoczynku, którą na ten okres przygotował Urząd Miasta, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej.  

czytaj dalej »

Koncert Kolęd

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza na Koncert kolęd, który odbędzie się 26 stycznia br. o godz. 16:00 w Sali Widowiskowej CKSiT. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu Avengers oraz laureatów Konkursu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w Centrum Kultury 17 stycznia br.

czytaj dalej »

Spotkanie opłatkowe w Barwałdzie Górnym

W minioną niedzielę, po mszy świętej w parafii Miłosierdzia Bożego w Barwałdzie Górnym, w miejscowej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe dla seniorów, róż różańcowych i osób samotnych. Jego głównym organizatorem był Parafialny Zespół Charytatywny.

czytaj dalej »

Szkoła w Barwałdzie Górnym została poddana ewaluacji

Rok 2013 dla szkoły w Barwałdzie Górnym był czasem wielu pozytywnych zmian. Przede wszystkim poddano termoizolacji budynek, pojawił się też nowy parking. Remonty te nie tylko znacznie zmieniły estetykę wokół obiektu, ale także zwiększyły bezpieczeństwo użytkowników.

czytaj dalej »

Strona 142 z 149