Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

22. finał WOŚP

Do późnych godzin wieczornych pracował w Centrum Kultury Sportu i Turystyki sztab wolontariuszy nad podliczeniem wszystkich zebranych pieniędzy w ramach 22 finału WOŚP.

czytaj dalej »

Wieczór Kolęd w Barwałdzie Średnim

W niedzielę 12 stycznia 2014 r. świetlica szkolno-wiejska w Barwałdzie Średnim zapełniła się po brzegi mieszkańcami sołectwa, pracownikami szkoły i zaproszonymi gośćmi, którzy, jak co roku, zgromadzili się licznie na wspólnym kolędowaniu.

czytaj dalej »

Pierwszy Turniej Tenisa Stołowego

W świetlicy przy Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim, odbył się w sobotę 11 stycznia 2014 r., pierwszy Turniej Tenisa Stołowego pod Patronatem Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej. W zawodach udział wzięli uczniowie, których od dwóch lat trenuje Pan Marcin Bodnar, oraz młodzi gimnazjaliści.

czytaj dalej »

Druga edycja akcji "Świeć Przykładem"

IPA Kalwaria Zebrzydowska wspólnie z Komisariatem Policji oraz Firmą OPAX od dnia 1 października 2013 r. rozpoczęła drugą edycję akcji „Świeć Przykładem” w szkołach podstawowych na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drogach.

czytaj dalej »

Wieczór Bożonarodzeniowy i wspólne kolędowanie mieszkańców

Uczniowie klasy III Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowali wspaniały program musicalowo-jasełkowy pt.: „Wieczór Bożonarodzeniowy", w którym przypomnieli wydarzenia Narodzenia Pańskiego.

czytaj dalej »

Opłatek w OSP Brody

OSP w Brodach zaprasza na tradycyjny opłatek strażacki, który odbędzie się 25 stycznia 2014 r.  

czytaj dalej »

22. finał WOŚP

W najbliższą niedzielę, tj. 12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 22.  Tegoroczny  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem: Na ratunek! Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

czytaj dalej »

Kolędowanie z CKSiT

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wspólne kolędowanie w najbliższą niedzielę, 12 stycznia 2014 r. o godz. 16:00.

czytaj dalej »

Opłatek u pszczelarzy

Przedstawiciele Kół Pszczelarzy z Małopolski w sposób bardzo uroczysty powitali nowy 2014 rok w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Bardzo użyteczny prezent dla OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej

Nowy 2014 rok bardzo dobrze rozpoczął się dla jednostki OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Finał Projektu edukacyjnego "Małe Ojczyzny"

18 grudnia 2013 roku w Sali Papieskiej Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Kalwaryjskim odbył się Finał Projektu „Małe Ojczyzny” adresowanego do uczniów szkół gminy Kalwaria.

czytaj dalej »

Wigilijne spotkanie dla osób samotnych

Tradycją Bożego Narodzenia są corocznie organizowane „Wigilijne Spotkania dla Samotnych”. Po południu 19 grudnia w Zespole Szkół Nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej na wigilijne spotkanie przybyło kilkadziesiąt mieszkańców naszej Gminy.

czytaj dalej »

Świąteczne spotkanie z poetą w świetlicy środowiskowej w Leńczach

W dniu 17 grudnia br. w świetlicy środowiskowej w Leńczach, w świątecznym klimacie, odbyło się spotkanie autorskie z poetą Jarosławem Szczęsnym – Bińkowskim, a tematem były „Kalwaryjskie Anioły”.

czytaj dalej »

Kalwaryjskie Bombek Malowanie

19 grudnia br., po raz trzeci już w „Starym Kinie” odbyło się Kalwaryjskie Bombek Malowanie. Przy wielkim stole zebrali się starsi i młodsi, dorośli i dzieci by wspólnie, przy dźwiękach kolęd dekorować świąteczne bombki.

czytaj dalej »

Drużyna siatkarska dziewcząt PKS Św. Józef z Pucharem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina

W sobotę 14 grudnia drużyna dziewcząt Parafialnego Klubu Sportowego Św. Józef zdobyła pierwsze miejsce w turniej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina w kategorii wiekowej „liceum”.  W turnieju wzięło udział 5 drużyn.

czytaj dalej »

Strona 143 z 149