Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Bożonarodzeniowe kartki z konkursem Wolontariatu "ANIMUS"

Od wielu lat uczniowie Zespołu Szkól nr 2 im. Janusza Korczaka w Brodach w czasie Adwentu przygotowują kartki Bożonarodzeniowe, które sprzedawane są w kościele parafialnym w Brodach, a dochód przeznaczony na paczki świąteczne dla uczniów z rodzin najbardziej potrzebujących.

czytaj dalej »

Świąteczne odwiedziny

Piękną tradycją, którą kontynuują dzieci i młodzież w naszej gminie są przedświąteczne wizyty w Urzędzie Miasta i jednostkach samorządowych. Wszystkim miłym gościom i ich opiekunom za piękne życzenia z serca dziękujemy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pamięć i dobre słowo.

czytaj dalej »

Wernisaż wystawy RE-MONT

W piątek 13 grudnia 2013 r. w Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się wernisaż prac plastycznych uczniów klasy 3 Gimnazjum w Brodach.

czytaj dalej »

Mikołajki w Przytkowicach

Z okazji „Mikołajek” w Zespole Szkół Nr 3 w Przytkowicach, jak co roku, przeprowadzono akcję „Podziel się z innymi”. Uczniowie spisali się na medal! Przygotowali dwie kawiarenki, w których można było zjeść pyszne domowe ciasta i ciasteczka oraz napić się gorącej herbaty czy soku.

czytaj dalej »

Wigilijne spotkanie Grupy Wsparcia

Tradycją gminną są liczne spotkania organizowane w okresie Bożego Narodzenia. Wigilijne spotkanie zorganizowane dla uczestników zajęć terapeutycznych Grupy Wsparcia w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz ich bliskich, doskonale wpisuje się w cele działalności tej społeczności, a także przyczynia się do większej integracji uczestników zajęć terapeutycznych.

czytaj dalej »

II Gminne Obchody Dnia Wolontariusza

Burmistrz Miasta podziękował Wolontariuszom z Gminy Kalwaria Zebrzydowska 10 grudnia br. podczas spotkania z okazji obchodów II Gminnego Dnia Wolontariusza. Uroczystość została zorganizowana przez Grupę Wolontariuszy ANIMUS we współpracy z Urzędem Miasta, MGOPS oraz Centrum Kultury. Występ Weroniki Pitoń i Izabeli Kasprzyk, uczennic Zespołu Szkół Nr 2 im. Janusza Korczaka w Brodach -  laureatek Gminnych Talentów 2013 - uświetnił ten Dzień.

czytaj dalej »

Kalwaryjskie Bombek Malowanie

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza na Kalwaryjskie Malowanie Bombek z udziałem Gwiazdy - Ryszarda Kościelnego, które odbędzie się 19 grudnia br. o godz. 16:00 w „Starym Kinie”.

czytaj dalej »

Klub globtrotera

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na kolejne spotkanie w klubie globtrotera, już w najbliższy piątek, 13 grudnia o godz. 16:30 w „Starym Kinie”. Klub globtrotera to spotkania z podróżnikami, wystawy, relacje z ciekawych wypraw, krajoznawcze opowieści i ciekawostki, pokazy slajdów, itp…  Tym razem tematem spotkania będzie Afganistan.

czytaj dalej »

Sylwester z CKSiT

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na Bal Sylwestrowy 2013/2014 w Pawilonie Sportowo-Turystycznym zabawa z zespołem Crash rozpocznie się o godzinie 19:00. Szczegółowe informacje pod numerami 692 432 596, 33 8766 100 oraz w Pawilonie Sportowo-Turystycznym.

czytaj dalej »

32. rocznica ogłoszenia stanu wojennego

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spotkanie upamiętniające wprowadzenie stanu wojennego w Polsce, które odbędzie się 12 grudnia 2013 r. o godz. 16:00.  

czytaj dalej »

Pożegnanie Mikołaja

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na Pożegnanie Mikołaja, które odbędzie się 14 grudnia 2013 r. w Pawilonie Sportowo-Turystycznym przy ul. Mickiewicza 16. W programie balonowe bałwanki, wspólne przygotowanie domku dla Mikołaja, świąteczna sesja zdjęciowa i czekoladowa fontanna.

czytaj dalej »

Mikołaj w naszej gminie

Już od 5 grudnia br. Święty Mikołaj wędruje po gminie Kalwaria Zebrzydowska i rozdaje prezenty. Pierwszym jego przystankiem była zabawa mikołajkowa zorganizowana dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w budynku „Starego Kina”,

czytaj dalej »

Anioł w Miasteczku

Od  10 lat co roku, po ”Mikołaju” do Lanckorony zlatują z wielu stron świata Anioły aby podczas wspólnej zabawy otwierać ludzkie serca- zwrócić uwagę na fakt, iż wokół nas są ludzie pełni dobroci, zaangażowania, którzy pomagają potrzebującym, dzielą się dobrą energią, pomysłami i swoimi talentami.

czytaj dalej »

"Andrzejki z ortografią"

29 listopada 2013 r. w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się drugi Gminny Konkurs Ortograficzny „Andrzejki z ortografią” zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 3 w Przytkowicach przy współpracy z CKSiT,  pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Mikołajki dla dzieci

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza dzieci na Mikołajki w "Starym Kinie", które odbędą się 5 grudnia w godz. 16:00-18:00.

czytaj dalej »

Strona 144 z 149