Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Kalwaryjskie Jingle Bells

Stowarzyszenie Kalwaria ART zaprasza na tegoroczne mikołajkowe wydarzenie, którym będzie koncert (nie)świąteczny zespołu "Terra Artis" oraz zabawy dla dzieci.

czytaj dalej »

Dyskusja na temat BDI

W dniu 27 listopada br., Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczył w posiedzeniu Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych, które dotyczyło rozwiązań projektowych przedstawionych w Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym - Etap II, stanowiącym część dokumentacji projektowej dla zadania pn. Budowa Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.

czytaj dalej »

Wieczór z poezją

Wieczór autorski lokalnego poety z Brodów - Pana Jarosława Szczęsnego - zorganizowany przez CKSiT w budynku Starego Kina zgromadził liczne grono sympatyków poezji. Dużą atrakcją tego spotkania był koncert gry na gongach i misach tybetańskich w wykonaniu Jolanty Wieteskiej.

czytaj dalej »

Po I Halowych Mistrzostwach Amatorskiej Ligi Tenisa

Za nami pierwsza edycja Amatorskiego Halowego Turnieju Tenisa Ziemnego, który odbywał się 23-24 listopada br. Mecze rozgrywane były w hali Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Z wizytą u Burmistrza

W dniu 26.11.2013 r. młode redaktorki gazetki szkolnej „Świat dookoła nas” działającej w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół nr 6 w Leńczach zapukały do gabinetu Burmistrza Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Andrzejki dla dzieci

Zabawa andrzejkowa „Przez Baśniową Krainę” zorganizowana dla dzieci z terenu gminy przez CKSiT (w Pawilonie Sportowo Turystycznym w Kalwarii Zebrzydowskiej) w piątkowe popołudnie 22 listopada br, zgromadziła ok. 100-osobową grupę dzieci wraz z ich rodzicami.

czytaj dalej »

Odblaski dla uczniów w Zespole Szkół Nr 4 w Zebrzydowicach

Przedstawiciele Stowarzyszenie Consilio Bożena Jakubowska i Sebastian Wątroba znany z roli komisarza w serialu W-11 emitowanym przez telewizję TVN, osobowość telewizyjna a wcześniej funkcjonariusz Policji oraz asp. sztabowy z Komendy Powiatowej Ruchu Drogowego w Wadowicach Paweł Migdałek w dniu 19 listopada przeprowadzili w ZS Nr 4 w Zebrzydowicach lekcję dla klasy pierwszej i drugiej szkoły podstawowej, której tematem była „Moja bezpieczna droga do szkoły”.

czytaj dalej »

Andrzejki z CKSiT

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na zabawę andrzejkową, która odbędzie się 30 listopada 2013 r. w Pawilonie Sportowo-Turystycznym przy ul. Mickiewicza 16.

czytaj dalej »

Kongres Sekcji Polskiej IPA w Zamościu

W dniach 25–27.10.2013r. w Zamościu w Hotelu „Artis” odbył się IX Kongres Delegatów Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA).

czytaj dalej »

Udane starty szermierzy z Kalwarii

Od dawna wiadomo, że pot wylany na treningach przynosi efekty w czasie zawodów. Wie to również dobrze trener „Klubu Szermierzy Grass-Hopper Kalwaria” Eugeniusz Olesiak.

czytaj dalej »

Słodkie popołudnie z Ewą Wachowicz

W środowe popołudnie zawitała do Kalwarii Zebrzydowskiej Pani Ewa Wachowicz - III Wicemiss Świata 1993 roku, jurorka programu „Top Chef” oraz producentka programów: "Przez żołądek do serca" i "Ewa gotuje".

czytaj dalej »

Wizyta gimnazjalistów

Gabinet Burmistrza jest coraz częściej miejscem edukacji w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie i sprawowaniu władzy lokalnej. 22 listopada br. z pracą Urzędu Miasta zapoznali się gimnazjaliści klasy III ZS nr 3 w Przytkowicach.

czytaj dalej »

Mistrzostwa Polski na medal!

Największa i najbardziej oczekiwana przez maszerów impreza psich zaprzęgów jaką były Mistrzostwa Polski już za nami.W miniony weekend 16 i 17 listopada 2013 r. na Mistrzostwach Polski w Mysłowicach – Kamionce nasz skromny juniorski UKS Sokolik Przytkowice znowu dał znać o sobie.

czytaj dalej »

Jubileusz 50-lecia Kalwarianki

W minioną sobotę, 16 listopada odbyła się uroczystość Jubileuszu 50-lecia Spółdzielni Rzemieślniczej Wielobranżowej Kalwarianka. Obchody rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą,

czytaj dalej »

O losach Polaków w Kazachstanie opowiada Anatol Diaczyński

W środę, 13 listopada, w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie autorskie z Anatolem Diaczyńskim - pisarzem, repatriantem z Kazachstanu.

czytaj dalej »

Strona 145 z 149