Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

I Halowe Mistrzostwa A.L.T. z Kalwaria ART

Dwie rakiety, piłeczka, partner i boisko – tak niewiele potrzeba, ażeby w naszych żyłach pojawiło się stado rozbrykanych endorfin! Prawda, prawda, jesienna pogoda nie sprzyja uprawianiu sportów, jednak postanowiliśmy Wam to umożliwić. Już 23 i 24 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się amatorski halowy turniej tenisa ziemnego, będący częścią cyklu rozgrywek Amatorskiej Ligi Tenisa w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Klub z kawą... nad książką

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spotkanie KLUBU z KAWĄ …nad KSIĄŻKĄ w dniu 28 listopada 2013 r. o godz. 16.00.

czytaj dalej »

"Andrzejki z ortografią"

Zespół Szkół Nr 3 w Przytkowicach wraz z Urzędem Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej i Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza na DRUGI GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „Andrzejki z ortografią”, który odbędzie się 29. 11. 2013 r. (piątek) o godz. 10.00 w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Słodkie popołudnie z Ewą Wachowicz

Burmistrz Miasta oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na spotkanie z Ewą Wachowicz, które odbędzie się 20 listopada 2013 r. o godzinie 17:00 w Pawilonie Sportowo-Turystycznym przy ul. Mickiewicza 16. Wstęp wolny.

czytaj dalej »

Kalwaryjski wieczór z pieśnią patriotyczną

„Pieśń jest stara jak świat, ale wiecznie jest młoda, ponieważ w niej się kryje sekret młodości. Łagodzi ona obyczaje, jest lekarstwem na smutek. Spotkaniem człowieka z drugim człowiekiem, skarbem, którego nie można odebrać. Ona jest czystym głosem serca, daje radość, skrzydła i moc. Śpiewając ją razem z innymi, pozwalasz jej działać”. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Gminie Kalwaria Zebrzydowska rozpoczął koncert „Polskie Pieśni Patriotyczne” w wykonaniu Marcina Wolaka.  

czytaj dalej »

Turniej 4 żywiołów w piłce nożnej

W dniu 10 listopada 2013r. LGD Gościniec 4 Żywiołów we współpracy z Parafialnym Klubem Sportowym „Św. Józef” z Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizował turniej sportowy w piłce nożnej dla dzieci ze Szkół Podstawowych o tytuł najbardziej żywiołowej drużyny LGD Gościńca 4 Żywiołów.

czytaj dalej »

UKS Sokolik na Mistrzostwach Świata IFSS Dryland we Włoszech

Reprezentanci UKS „Sokolik” z Przytkowic kolejny raz udowodnili, że należą do czołówki nie tylko w Polsce. W dniach 7-10 XI 2013r. we włoskiej w miejscowości Falze di Piave odbyły się Mistrzostwa Świata Psich Zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych.

czytaj dalej »

Moje kresy. Tajemnica Zbyszka Cybulskiego

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza na spotkanie z prof. Stanisławem Nicieją zatytułowane „Moje kresy. Tajemnica Zbyszka Cybulskiego”, które odbędzie się 19 listopada 2013 r. o godz. 16:30 w „Starym Kinie”, ul. Mickiewicza 4.

czytaj dalej »

Biblioteka im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej w Programie Rozwoju Bibliotek

Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gatesów oraz Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Bierze w nim udział 3327 bibliotek, jego budżet wynosi ponad 33 mln dolarów.

czytaj dalej »

Po zamknięciu sezonu letniego - podsumowanie działalności

W ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 na terenie Małopolski tworzone są PIT (Punkty Informacji Turystycznej). Beneficjentem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

czytaj dalej »

Goście z IPA Irlandia w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniu 28 października 2013 z oficjalną wizytą do Kalwarii Zebrzydowskiej przybyła delegacja IPA IRLANDIA: Prezydent Sekcji Irlandii Denis Dunne i osoby towarzyszące.

czytaj dalej »

Spotkanie Klubu Lokalnych Przedsiębiorców

Uczestnicy spotkania, które odbyło się 29 listopada br. wysłuchali informacji o realizacji zadań związanych z tzw. "ustawą śmieciową". Kolejnym tematem było podsumowanie tegorocznej działalności Punktu Informacji Turystycznej w Kalwarii Zebrzydowskiej,

czytaj dalej »

Delegacja IPA Kalwaria Zebrzydowska z wizytą na Krymie

Z inicjatywy kolegi Stanisława Macięgi - członka Zarządu IPA Kalwaria Zebrzydowska - w dniach 21-26 października 2013 roku został zorganizowany wyjazd na Krym.

czytaj dalej »

Święto Niepodległości

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na uroczyste obchody 95. rocznicy odzyskania przez niepodległości przez Polskę.

czytaj dalej »

Ślubowanie pierwszoklasistów w Barwałdzie Górnym

Budynek Zespołu Szkół nr 5 im Karola Wojtyły w Barwałdzie Górnym ma nową elewację, która znacząco podnosi estetykę szkoły i tworzy lepsze warunki edukacji, a także obniża koszty ogrzewania placówki.

czytaj dalej »

Strona 146 z 149