Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

CKSiT zaprasza na wielkanocne warsztaty

4 kwietnia, we wtorek ostatnie przed świętami spotkanie kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jak na wielkanocny czas przystało zajmiemy się ozdabianiem jajek!

czytaj dalej »

Młodzież z OSP Przytkowice nie ma sobie równych

Po raz kolejny Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Przytkowice sekcja dziewcząt i chłopców wywalczyła pierwsze miejsca w  XI Turnieju Halowym MDP „Jordanów 2017”. Całe zawody zdominowali zawodnicy reprezentujący OSP Przytkowice.

czytaj dalej »

Zebranie wiejskie sołectwa Barwałd Średni

W dniu 26 marca  2017 roku odbyło się zebranie sołectwa Barwałd Górny, w którym wzięło udział 25 osób oraz zaproszeni goście.

czytaj dalej »

Spotkanie z Anną Wencel

W miniony wtorek, 21 marca odbył się kolejny wykład w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem gościliśmy Annę Wencel z Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie, która przybliżyła słuchaczom najważniejsze zagadnienia judaizmu.

czytaj dalej »

Coś więcej niż świetlica. 100 mln zł na placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży

Ubóstwo, alkohol, problemy z nauką - stąd już tylko krok do zagrożenia wykluczeniem społecznym. Gdy rodzice nie są w stanie zapewnić dzieciom warunków do nauki, pojawiają się problemy i trudności wychowawcze. W takich sytuacjach pomocne okazują się ośrodki wsparcia dziennego. To coś więcej niż zwykła świetlica. Dzieci mogą tu odpocząć i rozwijać swoje pasje, a ich rodzice otrzymują pomoc w pełnieniu obowiązków rodzinnych.

czytaj dalej »

Z Radnym Wojewódzkim o promocji Gminy

Pan Rafał Stuglik Radny Wojewódzki, Kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Wadowickiego gościł u Burmistrza Miasta Augustyna Ormantego.

czytaj dalej »

Walne zebranie sprawozdawcze OSP w Zarzycach Wielkich

W dniu 18.03. 2017 roku w Domu Strażaka w Zarzycach Wielkich odbyło się doroczne walne zebranie sprawozdawcze za rok 2016.

czytaj dalej »

Od narodzin do śmierci - spotkanie kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Anna Wencel - szefowa działu edukacji Galicia Jewish Muzeum w Krakowie będzie gościem kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkanie poświęcone judaizmowi i tradycji żydowskiej zapraszamy 21 marca, we wtorek o godz. 17:00 do Starego Kina.

czytaj dalej »

W niedzielę MISTERIUM! Zapraszamy!

W najbliższą niedzielę 19 marca w naszej Sali Widowiskowej CKSiT  D.O.M., czyli wielkopostne misterium w wykonaniu Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy.

czytaj dalej »

Rusza akcja "Szybki PIT"

Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). Akcja odbędzie się już po raz dziewiąty i obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. Małopolskie urzędy skarbowe przygotowały wiele udogodnień dla swoich podatników, które pomogą im rozliczyć się z podatku.

czytaj dalej »

Dzień sołtysa

11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa, Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi. Z okazji tego święta w poniedziałek 13 marca Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty zaprosił do Urzędu Miasta sołtysów z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska.  

czytaj dalej »

O bezpieczeństwie w ciągu drogi krajowej

W dniu 8 marca Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty wizytował u pani dyrektor Agnieszki Wachowskiej zastępcy Dyrektora ds. Zarządzania Drogami i Mostami w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

czytaj dalej »

Walne zebranie sprawozdawcze OSP w Stanisławiu Dolnym

W dniu 11.03. 2017 roku w Domu Strażaka w Stanisławiu Dolnym odbyło się doroczne walne zebranie sprawozdawcze za rok 2016.

czytaj dalej »

Złóż PIT w Urzędzie Miasta

W Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowany zostanie punkt pomocy podatnikom, którzy zainteresowani są złożeniem zeznania podatkowego w formie elektronicznej lub papierowej. Zeznania przyjmowane będą w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, ul. Mickiewicza 7, pokój nr 10 (I piętro) w dniu 27 marca 2017 w godz. 8.00-14.00.

czytaj dalej »

Dzień kobiet w Leńczach i Zarzycach Wielkich

W dniu 11 marca do remizy OSP w Leńczach licznie przybyły Panie z Koła Gospodyń na cyklicznie organizowane spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

czytaj dalej »

Strona 1 z 79