Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Pszczelarze przyznali Złote Odznaki Pszczelarskie

W dniu 23 kwietnia  br. w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Walny Zjazd sprawozdawczy Koła Pszczelarzy „Bartnik”. W czasie tego spotkania Pszczelarze przyznali Złote Odznaki Pszczelarskie.  

czytaj dalej »

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Burmistrz i Rada Miejska oraz Centrum Kultury Sportu i Turystyki zapraszają na 226 obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

czytaj dalej »

Czarnobyl 30 lat później - nowa wystawa

Jak wygląda miasto Prypeć i czarnobylska elektrownia 30 lat po awarii? Wybierzcie się z nami w fotograficzną podróż do Czarnobyla. Na wystawę swoich fotografii zapraszają Wioleta Wąsek i Zbyszek Świątkiewicz.

czytaj dalej »

Kalwaryjski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykład

Dagestan to 36 autochtonicznych narodowości; tygiel kulturowy, to rubieże potężnej Rosji i według obiegowej opinii to także zagłębie kaukaskich terrorystów. O podróży do tego kraju opowie Konrad Tulej, który " Krainę gór” odwiedził trzykrotnie z żoną i synem i w sumie spędzili tam trzy miesiące podróżując autostopem i pieszo przez większość wysokogórskich rejonów.

czytaj dalej »

Sukcesy naszych uczniów

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej zostali laureatami Małopolskich Konkursów Przedmiotowych.

czytaj dalej »

Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Przytkowicach

Ochotnicza Straż Pożarna w Przytkowicach zaprasza na Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Przytkowicach.

czytaj dalej »

Koncert Wielkanocny

Parafia Przenajświętszej Trójcy w Przytkowicach oraz Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na Koncert Wielkanocny.  

czytaj dalej »

Kamil Stecyk z Zespołu Szkół nr 4 w Zebrzydowicach laureatem Małopolskiego Konkursu Geograficznego

Kamil Stecyk, uczeń  klasy III   Zespołu Szkól nr 4 w Zebrzydowicach, został laureatem Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017.

czytaj dalej »

XVI Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"

Kwietniowy weekend 23-24 kwietnia to wielkie święto książki. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają na kolejną edycję Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem.

czytaj dalej »

Spotkanie z absolwentem

Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Herbatka z absolwentem". Tym razem 21 kwietnia o godz. 17.00 naszym gościem będzie dr Marcin Wolak.

czytaj dalej »

Koncert dedykowany śp. dyrektorowi Zbigniewowi Czarniakowi

Flecistki ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej wraz ze swoją panią nauczycielką zapraszają wszystkich serdecznie na koncert fletowy, który dedykują śp. swojemu Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Czarniakowi.

czytaj dalej »

Biblioterapia dla dzieci

W dniu 12 kwietnia 2017 roku w bibliotece szkolnej w Zespole Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne dla klas 0-III szkoły podstawowej, które prowadziła Pani dr Lidia Ippoldt.

czytaj dalej »

Szukają rozwiązań i podejmują decyzje przy opracowywaniu Gminnego Programu Rewitalizacji

W ubiegłym roku władze miasta podjęły decyzję o przystąpieniu do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Kalwarii Zebrzydowskiej na lata 2017-2023.

czytaj dalej »

Wykład Przyjaznego Dietetyka

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wykład pt. "Chcę schudnąć, dlaczego nie mogę?", który poprowadzą psychodietetyk Wiesława Rusin i dietetyk Paulina Guzik. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w piątek 21 kwietnia, a po nim będzie można skorzystać z bezpłatnej analizy składu ciała. Wstęp wolny!

czytaj dalej »

Zuzanna Zajda wygrywa Międzynarodowy Festiwal Saksofoniczny we Włoskim Treviso

Zuzanna Zajda, uczennica Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej  z klasy saksofonu pana mgr Tomasza Skiby zdobyła I miejsce w kategorii D na 9 Concorso Internazionale Esecuzione Musicale "Giovani Musicisti" - Citta di Treviso.

czytaj dalej »

Strona 1 z 81