Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Konferencja Oddychajmy świeżym powietrzem

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na konferencje Oddychajmy świeżym powietrzem - poświęconą tematyce przeciwdziałania niskiej emisji. Spotkanie odbędzie się 23 sierpnia o godz. 14:30 w Pawilonie Sportowo-Turystycznym "Kalwarianka. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, a także ekodoradcy.

czytaj dalej »

XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego wspólnie ze Starszym Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zarządem Spółdzielni Rzemieślniczej "Kalwarianka" oraz Prezesami Izb Rzemieślniczych: Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, Beskidzkiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Izby Rzemieślniczej  w Tarnowie pod patronatem Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rzemiosła i Przedsiębiorczości do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 8 września 2018r. (sobota).  

czytaj dalej »

Dziecięcy Uniwersytet Ludowy

Centrum Kultury zaprasza dzieci w  wieku 6-13 lat do uczestnictwa w warsztatach rzemiosła w formie Uniwersytetu Ludowego. Zajęcia ruszają 10 września i potrwają do połowy listopada br. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

czytaj dalej »

Program Odpustu Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej 12 - 19 VIII 2018 r.

Program Odpustu Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej 12 - 19 VIII 2018 r.

czytaj dalej »

Utrudnienia w ruchu na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach od 17 do 19 sierpnia 2018 roku

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach uprzejmie informuje, że w dniach od 17 do 19 sierpnia 2018 roku na terenie Sanktuarium oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywać się będą uroczystości religijne, związane z obchodami Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z udziałem członków episkopatu oraz około 100 tysięcy wiernych z kraju i zagranicy. W związku z tym informujemy, że w dniach - 17 sierpnia 2018 roku w godzinach od 12.00 do 21.00 - 18 sierpnia 2018 roku w godzinach od 18.00 do 23.00 - 19 sierpnia 2018 roku ( Niedziela- główne uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny) w godzinach od 4.30 do 15.00 wystąpią poważne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Sołtysi Ewa Pacut i Piotr Żabecki wyróżnieni

Są sprawnymi organizatorami i dobrymi gospodarzami. Angażują się w życie swoich sołectw, inicjując pomysły i realizując projekty, które nie tylko zyskują aprobatę mieszkańców, ale też motywują ich do podejmowania działań na rzecz dobra wspólnego. Mowa o sołtysach – liderach z krwi i kości. Ten zaszczytny tytuł Najlepszego Sołtysa Małopolski 2017 otrzymał Józef Franczyk – włodarz Melsztyna (gmina Zakliczyn). Doceniając jego pracę, w imieniu zarządu województwa, marszałek Jacek Krupa przekazał czek w wysokości 25 tys. zł. Środki te zostaną wykorzystane na realizację ciekawych inicjatyw mieszkańców. Wyróżnienia otrzymało 33 sołtysów z całego województwa biorących udział w konkursie, z gminy Kalwaria Zebrzydowska wyróżnienia otrzymali Ewa Pacut - sołtys sołectwa Stanisław Dolny Dolany i Piotr Żabecki sołtys sołectwa Brody.

czytaj dalej »

Piknik rodzinny w Kalwarii Zebrzydowskiej

W pierwszą, piękną, słoneczną, sierpniowa  sobotę, na Placu rekreacyjnym przy ul. Jagiellońskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już V Piknik Rodzinny 2018. Organizatorami byli: Zarząd Osiedla Nr2, Burmistrz Miasta – Augustyn Ormanty, Zarząd Osiedla Nr1, CKSiT.

czytaj dalej »

Informacja związana z przebudową części budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stanisławiu Dolnym

Poniżej przedstawiamy informację związana z przebudową części budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stanisławiu Dolnym.

czytaj dalej »

Kalwaria Zebrzydowska na trasie Tour de Polonge

W sobotę kolarze startujący w Tour de Pologne przejechali przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska. Tour de Polonge to największy i najpopularniejszy wyścig kolarski w Polsce. Kolarze wjechali do Kalwarii Zebrzydowskiej od strony Brodów, by udać się w kierunku Wadowic. Kolarzom na całej trasie towarzyszyli mieszkańcy, najwięcej zgromadziło się w okolicach Rynku.

czytaj dalej »

Nadchodzi fala upałów, dbajcie o siebie !

Nadchodzi fala upałów, dbajcie o siebie ! Przygotowaliśmy dla was choć troszkę ochłody, na rynku zainstalowana została kurtyna wodna. Przygotowaliśmy ją wspólnie z Miejskim Zakładem Wodociągów i Kanalizacji  ... zachęcamy do skorzystania!

czytaj dalej »

Cudowna Moc Bukietów

Stowarzyszenie “Instytut Dziedzictwa” serdecznie zaprasza do udziału w konkursie Cudowna Moc Bukietów, który odbędzie się już po raz dziewiąty. Według starego zwyczaju 15. sierpnia na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej — przygotowywano wiązanki z ziół, kwiatów i owoców. Bukiety zielne poświęcano zaznaczając w ten sposób szacunek dla natury, która żywi, leczy i zachwyca.

czytaj dalej »

Jan Paweł II w Małopolsce - wystawa fotografii Arturo Mariego i Adama Bujaka

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej  Augustyn Ormanty zaprasza na wystawę z okazji 40. Rocznicy Wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolice Piotrową. Ekspozycję pt.: „Święty Jan Paweł II w Małopolsce” zobaczyć można od 1 do 31 sierpnia 2018 r. w Sali Wojciecha Weissa w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Mickiewicza 4, budynek „Stare Kino”, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Serdecznie zapraszamy.

czytaj dalej »

2. Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor

To będzie niezwykłe, sportowe wydarzenie. 8 września 2018 roku, w Wadowicach odbędzie się 2. Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor. Jego trasa poprowadzi wadowickimi ulicami, którymi kiedyś przechadzał się Papież Jan Paweł II. Zgłoszenia do udziału przyjmowane są już dziś, a każde zgłoszenie to cegiełka na cele charytatywne.

czytaj dalej »

Odnawialne źródła energii - wniosek wróci do ponownego rozpatrzenia

31.07.2018 r. w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Krakowie odbyła się rozprawa której przedmiotem była skarga na naruszenie przepisów postępowania przez instytucje oceniającą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, które miało istotny wpływ na wynik oceny formalnej wniosku pn. „Budowa infrastruktury służącej wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych w Gminach Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska i Stryszów”. Skarga została złożona przez lidera projektu Gminę Andrychów przy wsparciu partnerów. Skarga została uwzględniona w całości. Zdaniem sądu ocena projektu została przeprowadzona w sposób naruszający prawo. Zgodnie z wyrokiem sądu po uprawomocnieniu w/w wniosek wróci do ponownego rozpatrzenia.

czytaj dalej »

W sobotę Tour de Pologne

Kalwaria Zebrzydowska ponownie znalazła się na trasie tegorocznego wyścigu Tour de Pologne, kolarzy z tego  największego i najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce będzie można zobaczyć na naszych trasach w sobotę 4 sierpnia.  Tour de Pologne to największa i najbardziej prestiżowa cyklicznie organizowana impreza sportowa w Polsce. Nasz narodowy wyścig kolarski posiada wieloletnią i niezwykle bogatą tradycję. W tym roku wyścig ma szczególny wymiar ponieważ świętujemy 100-lecie Niepodległości i z tej okazji organizatorzy zachęcają kibiców do założenia biało-czerwonych strojów i zabrania flag w barwach narodowych.

czytaj dalej »

Strona 9 z 116