Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Wizyta w Krakowskim Holdingu Komunalnym

Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska, Augustyn Ormanty spotkał się Tadeuszem Trzmiel Prezesem Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A. w Krakowie.

czytaj dalej »

Szkolne Koło Wolontariatu „Warto pomagać’

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym odkrywa  potrzebę zrobienia czegoś dla innych. Wolontariat właśnie daje możliwość niesienia pomocy, dzielenia się swoim czasem, doświadczeniem, zainteresowaniami, uśmiechem. Bycie dla innych wzbogaca wewnętrznie człowieka i pozwala mu na pełną samorealizację. Właśnie taką, jakże ważną działalność, z dużym  powodzeniem  prowadzi Szkolne Koło Wolontariatu „Warto pomagać” pod opieką pani Joanny Elżbieciak   przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w  Stanisławiu Dolnym.

czytaj dalej »

Działania Priorytetowe dzielnicowych Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej służące poprawie bezpieczeństwa

Dzielnicowi Komisariatu Policji w Kalwarii   Zebrzydowskiej mając na uwadze poprawę stanu bezpieczeństwa na podległym rejonie służbowym kolejny raz prowadzą działania w ramach opracowanych półrocznych planów działań priorytetowych. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych, konsultacji społecznych oraz bieżącej analizy zagrożeń.

czytaj dalej »

Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 08.01.2019 roku Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej  a zarazem Przewodniczący Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Kalwarii Zebrzydowskiej zwołał posiedzenie Zespołu, na którym  zostały omówione niżej wskazane tematy: Organizacja bezpiecznych ferii zimowych dla dzieci i młodzieży na terenie Gminy. Stan przygotowania Gminy do funkcjonowania w ekstremalnych warunkach zimowych.

czytaj dalej »

Spotkanie opłatkowe w Barwałdzie Górnym

W niedzielę 6 stycznia Proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. Krzysztof Rudzik oraz Zespół Charytatywny działający przy parafii zorganizowali spotkanie opłatkowe. Udział w nim wzięli nie tylko mieszkańcy Barwałdu Górnego, ale również Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, radny  Rady Miejskiej Tadeusz Wilk i sołtys Jolanta Oleksy.

czytaj dalej »

Strażackie Kolędowanie

Kultywując tradycje bożonarodzeniowe druhowie z OSP Leńcze z Kołem Gospodyń Leńcz  zorganizowali Strażackie Kolędowanie. Wystąpiła Orkiestra Dęta Leńcze, zespół „Spryciary”, dzieci z Zespołu Szkół nr 6 w Leńczach, a także "Sami Swoi" z Przytkowic.

czytaj dalej »

„Przeszli jak burza” – wspaniały sukces gimnazjalistów z Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim

Uczniowie  III klasy gimnazjalnej z Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim Michał Bodnar i Kamil Wodniak w tym roku w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w tenisie stołowym nie pozostawili złudzeń ekipom z pozostałych szkół, zarówno na poziomie gminnym, powiatowym, jak i rejonowym. Jest to już czwarty awans na Mistrzostwa Wojewódzkie szkół Michała Bodnara, Filipa Filka i  Kamila Wodniaka. W zawodach gminnych rozegranych  w Zebrzydowicach Michał zdobył mistrzostwo, natomiast Kamil był drugi.   W drużynie oczywiście byli również najlepsi.

czytaj dalej »

Koncert kolęd i pastorałek zespół Emaus

Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Emaus, który odbędzie się 20 stycznia br. (niedziela)  o godz. 16:00, w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej (ul. Broniewskiego 3). Wstęp wolny!

czytaj dalej »

Sylwester 2018

Ostatniego dnia grudnia, na Placu Targowym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się huczne pożegnanie 2018 roku.

czytaj dalej »

Nowe ogrodzenie i piłkochwyty przy boisku MKS Kalwarianki

Wykonano nowe ogrodzenie i piłkochwyty przy górnym boisku Kalwarianki w Kalwarii Zebrzydowskiej. To kolejna dobra wiadomość dla MKS Kalwarianka, warto dodać,  że mijający rok był bardzo udany pod względem inwestycji w bazę sportową miejskiego klubu sportowego.

czytaj dalej »

Nowe oświetlenie w miejscowościach Zebrzydowice, Podolany, Brody

Z końcem roku oddaliśmy do użytku oświetlenie uliczne w miejscowościach Zebrzydowice, Podolany, Brody o łącznej wartości 98.836 zł.

czytaj dalej »

Inwestycje przebiegają zgodnie z planem

Dokonano wizytacji inwestycji, które prowadzimy w obiektach szkolnych, mamy dla was bardzo dobre informacje, prace przebiegają bez problemów i zgodnie z zaplanowanym terminarzem prac, na te inwestycje pozyskaliśmy środki z zewnątrz.

czytaj dalej »

Kapliczka św. Antoniego w Brodach odnowiona

Dokonano odbioru prac konserwatorskich przy kamiennej kapliczce słupowej z wizerunkiem Św. Antoniego w Brodach.

czytaj dalej »

Spektakl "Twój szczęśliwy numerek"

Teatr musi coś wnosić w życie aktora i widza, a nie tylko być dodatkiem, pozwalającym wypełnić przykry obowiązek kontaktu z literaturą. Taki właśnie teatr zamierzamy uruchomić w Kalwarii, a pierwszy spektakl rodzącej się grupy przypadnie na ostatnią sobotę ferii 26. stycznia, czyli przeddzień wyzwolenia Obozu w Auschwitz-Birkenau.

czytaj dalej »

Jak to z Narodzeniem Boskim było...

Zapraszamy na Jasełka Teatru Młodych ze Stryszowa, które będą wystawiane 5 stycznia w Kalwarii - sala widowiskowa CKSiT. Bezpłatne wyjściówki na to wydarzenie do odbioru od 17 grudnia (poniedziałek) w Starym Kinie.

czytaj dalej »

Strona 9 z 123