Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Prace nad przebudową boiska

Opracowywany jest projekt przebudowy boiska sportowego w Kalwarii Zebrzydowskiej przy Alei Jana Pawła II, popularnie określanego jako „Sahara” z nawierzchni trawiastej na nawierzchnię ze sztucznej trawy. Pracujemy również nad projektem przebudowy bieżni sportowej przy głównym boisku Kalwarianki i przebudowy kortów tenisowych i boiska do koszykówki.

czytaj dalej »

O połączeniach komuniakcyjnych

Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizował spotkanie w czasie którego omawiano możliwość organizacji regularnych połączeń komunikacyjnych do miejscowości Przytkowice, Zebrzydowice, Stanisław Dolny, Zarzyce Wielkie, Zarzyce Małe, Podolany, Leńcze.

czytaj dalej »

Spotkanie z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Łukaszem Smółką

W dniu wczorajszym Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty  wraz z radnymi Wiesławem Rudeckim, Robertem Rudeckim i Marcinem Zadorą spotkali się Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Łukaszem Smółką, a także Radnym Sejmiku Małopolskiego Filipem Kaczyńskim.

czytaj dalej »

Odprawa szkoleniowa druhów

W piątek 1 marca OSP Barwałd Górny gościł druhów ochotników ze wszystkich jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu wadowickiego. W Barwałdzie Górnym odbyła się roczna odprawa szkoleniowa dla prezesów zarządów miejskich, gminnych Związku OSP RP, prezesów zarządów OSP oraz naczelników OSP.

czytaj dalej »

Nic nie kosztuje, a życie ratuje

Ochotnicza Straż Pożarna w Przytkowicach oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, zapraszają do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi, która odbędzie się w remizie OSP Przytkowice w dniu 31 marca od godziny 09:00 do 13:00. Serdecznie zapraszamy!

czytaj dalej »

Projekt Czas na Biznes II

Jeśli od dawna szukasz pracy, masz więcej niż trzydzieści lat, chcesz być swoim szefem i mieszkasz w Powiecie Wadowickim, Oświęcimskim, Chrzanowskim Olkuskim weź udział w naszym projekcie. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do składania wniosków w projekcie Czas na Biznes II.

czytaj dalej »

Walne zebranie sprawozdawcze OSP Zebrzydowice

W dniu 23.02.2019 r. odbyło się Walne Zebranie OSP w Zebrzydowicach. W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Augustyn Ormanty, Nadbrygadier rezerwy Kazimierz Krzowski, Delegowany z PSP Wadowice st.kpt.inż Bartłomiej Kowalski, Komendant Miejsko Gminny OSP Stanisław Brózda, Prezes  Tadeusz Chrostek, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Kalwarii Zebrzydowskiej Paweł Hebda, Rady Powiatu Wadowickiego Marcin Krwaczyński.

czytaj dalej »

Start sezonu na Orliku

Od 1 marca rusza sezon na Orliku przy „Kalwariance”, ulica Mickiewicza w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Wystawa Grzegorza L. Piotrowskiego w Solvayu

8 marca br. w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie zostanie otwarta wystawa SPOJRZEĆ NA SIEBIE, gdzie zaprezentowane będą prace Grzegorza L. Piotrowskiego - naszego Artysty!

czytaj dalej »

Spotkanie programu „FIO-Małopolska Lokalnie Południe”

Zapraszamy 4 marca br. (poniedziałek) o godz. 17:00 na spotkanie informacyjne dotyczące programu "FIO-Małopolska Lokalnie Południe", które odbędzie się w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4. Do udziału zachęcamy lokalne stowarzyszenia i grupy nieformalne.

czytaj dalej »

Promocja książki „Włodkowa”

W piątek, 22 lutego 2019 roku, o godz. 17:00 miała miejsce promocja książki „Włodkowa”, będącej fragmentem ze zbioru „Dzieje Perły” autorstwa Teresy Wodzickiej (1849-1930). Promocja miała miejsce w Starym Kinie w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Mickiewicza 4.

czytaj dalej »

1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Ponieważ żyli prawem wilka Historia o nich głucho milczy Pozostał po nich w kopnym śniegu Ich gniew, ich rozpacz i ślad ich wilczy. Zbigniew Herbert, „Wilki”

czytaj dalej »

Informacja związana z pożarem na ulicy Wojska Polskiego

W czwartek (21.02) około godziny 16:00 służby ratunkowe otrzymały informację o wybuchu i pożarze w jednym z budynków jednopiętrowych na ulicy Wojska Polskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z  gminy Kalwaria Kalwaria Zebrzydowska, policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.  

czytaj dalej »

Walne zebranie sprawozdawcze OSP Stanisław Dolny

W dniu 16 lutego 2019 r odbyło się Zebranie Walne OSP w Stanisławiu Dolnym na które zaproszeni zostali Pan Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej  Augustyn Ormanty,  brygadier Jerzy Leśniakiewicz - Komanda Powiatowa PSP Wadowice, Komendant Miejsko Gminny OSP Stanisław Brózda, Prezes  Tadeusz Chrostek,  Przewodniczący Rady Miejskiej Kalwarii Zebrzydowskiej Piotr Janusiewicz, sołtys Grażyna Opyrchał.

czytaj dalej »

Spotkanie "Kobiety w krajach byłego ZSRR. Rola w transformacji. Kultura. Prawo"

Zapraszamy na spotkanie z dziennikarką Małgorzatą Nocuń, która będzie opowiadać o roli kobiet w transformacji w byłych krajach ZSRR. Spotkanie "Kobiety w krajach byłego ZSRR. Rola w transformacji. Kultura. Prawo" odbędzie się 26 lutego (wtorek), o godz. 17:00 w Starym Kinie, Mickiewicza 4 w Kalwarii. Małgorzata Nocuń na co dzień pracuje w „Nowej Europie Wschodniej” i specjalizuje się w problematyce wschodniej. Wstęp wolny! Zapraszamy!

czytaj dalej »

Strona 9 z 126