Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Piknik Rodzinno-Sportowy z okazji 70-lecie tradycji klubowej WKS „Żarek” w Barwałdzie Górnym

Szykuje się bardzo ciekawe wydarzenie w naszej okolicy. Z okazji 70-lecia WKS „Żarek” Barwałd Górny  odbędzie się Piknik rodzinno-sportowy. Organizatorzy zapraszają w sobotę 9 czerwca w godz. 14.00-21.00 całe rodziny, a zwłaszcza dzieci do Barwałdu Górnego – boisko sportowe. Jak zapowiadają organizatorzy nie zabraknie atrakcji zwłaszcza dla najmłodszych.  

czytaj dalej »

"Zdrowa Rodzina", czyli Biała Niedziela w Wadowicach

Dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach oraz Starosta Wadowicki serdecznie zapraszają na bezpłatne badania i konsultacje lekarzy specjalistów ZZOZ w Wadowicach (ul. Karmelicka 5). Termin: 10 czerwca 2018 r. godz. 7.00-14.00

czytaj dalej »

XIX Rajd Wagabunda już za nami

XIX Rajd Wagabunda, który odbył się 1 czerwca 2018 r., przebiegł pod hasłem „100-lecia odzyskania niepodległości”. Drużyny - klasy ze Szkoły Podstawowej w Brodach oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Zebrzydowic - oprócz przejścia tras rajdowych, rozwiązywały zadania związane z historią Polski po 1918 roku.

czytaj dalej »

Dzień Dziecka z LGD

LGD "Gościniec 4 Żywiołów" zaprasza na Dzień Dziecka oraz dzień otwarty Inkubatora Kuchennego.

czytaj dalej »

Zapraszamy na spektakl

Teatr szkolny "Carpe Diem", działający przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, zaprasza na sztukę "Słomkowy kapelusz" - znaną farsę Eugéne'a Labiche'a. Spektakle odbędą się w sali widowiskowej CKSiT w dniach 8 i 10 czerwca 2018 r.

czytaj dalej »

Nowa wystawa w Starym Kinie

Od piątku, 25 maja w Starym Kinie oglądać można nową wystawę zatytułowaną "Deko realizmu w świecie abstrakcji". To pierwsza wystawa Małgorzaty Jarosz - kalwarianki, artystki nieprofesjonalnej, dla której malowanie i rysowanie to wielka pasja.

czytaj dalej »

Zapraszamy dzieci do Biblioteki na "Baśniową Kapelę"

W sobotę, 9 czerwca o godz. 10.00 zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat do Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej, al. Jana Pawła II 24 na muzyczne spotkanie z Baśniową Kapelą. Baśniowa kapela to duet Państwa Adama i Doroty Szafraniec, specjalizujący się w repertuarze dla dzieci, prezentujący własną formę sceniczną: piosenka z elementami teatru, uzupełniona grafiką. Opowiadają dzieciom historie inspirowane rzeczywistością, których dopełnieniem jest piękna muzyka.

czytaj dalej »

Życzenia na Dzień Matki

W tak pięknym dniu, jakim jest Dzień Matki, przekazuję najlepsze życzenia i wyrazy wdzięczności wszystkim Mamom. Dziękuję za miłość, trud wychowania, troskę i cierpliwość. Dziękuje za wszystko, co zawdzięczają Wam dzieci, jesteście przy nich w zdrowiu i w chorobie, w szczęściu i cierpieniu. Kochacie je miłością bezwarunkową. Życzę wszystkim Mamom zdrowia, dumy ze swoich dzieci oraz matczynego szczęścia, nie tylko w tym wyjątkowym dniu. Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty

czytaj dalej »

Jubileuszowe przedstawienie teatru "Na Przekór"

Kolejny spektakl, kolejny sukces! Tak można by podsumować jubileuszowe przedstawienie „Piękna i Bestia” wystawione przez teatr „Na Przekór” działający w Zespole Szkół nr 3 w Przytkowicach. Tym razem w sztuce zagrali uczniowie III klas gimnazjalnych.

czytaj dalej »

Wypięknieją kolejne małopolskie zabytki i kapliczki

Dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego dawny blask zyskają zachwycające kapliczki i figury. W Gminie Kalwaria Zebrzydowska konserwację przejdzie kapliczka słupowa z wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny w Podolanach.

czytaj dalej »

Droga światła

Już po raz trzeci w ramach Dni Papieskich przeżywaliśmy nabożeństwo Drogi Światła ulicami Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęliśmy o godz. 20.00 pod pomnikiem św. Jana Pawła II - następnie udaliśmy się ulicami: Jana Pawła II, 11 Listopada, Rzemieślniczą, Konopnickiej, Broniewskiego, Mickiewicza, by dotrzeć pod Kościół św. Józefa około godz. 21.30.

czytaj dalej »

Spotkanie z Wiceprezesem WKS Żarek Barwałd

W dniu 17 maja r. w Gabinecie Burmistrza odbyło się spotkanie z Wiceprezesem WKS „Żarek” Barwałd Górny Franciszkiem Sarapatą, w spotkaniu poza Burmistrzem Miasta udział wziął również Tadeusz Wilk – radny z Barwałdu Górnego, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

czytaj dalej »

100 lat pani Bronisławy z Zarzyc Wielkich

W czwartek setne urodziny obchodziła Pani Bronisława Leńczowska z Zarzyc Wielkich. W tym dniu dostojną Jubilatkę odwiedził Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Tadeusz Wilk oraz przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

czytaj dalej »

Koncert z okazji Dnia Matki

Dyrektor, Nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia oraz Klasztor OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na Koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu Uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Koncert odbędzie się: 27 maja 2018 r. w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 20:00.

czytaj dalej »

Święto Patrona Szkoły

„Czy wiecie już, kim był Janusz Korczak? Lekarzem, pedagogiem i wychowawcą dzieci, obrońcą praw dzieci, pisarzem, który pisał dla dorosłych i dla dzieci, był dobrym człowiekiem, marzycielem” - tego o swoim patronie szkoły mogli się dowiedzieć uczniowie 9 maja podczas krótkiego apelu przygotowanego przez klasę siódmą.

czytaj dalej »

Strona 10 z 113