Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Walentynki z Biblioteką

14 lutego, w dniu św. Walentego patrona zakochanych Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowała dla Czytelników niespodziankę. Wszyscy wypożyczający w tym dniu wzięli udział w loterii książkowej.

czytaj dalej »

Kochaj i żyj - Spotkanie poetyckie

W piątkowe popołudnie 19 lutego, miłośnicy poezji mieli możliwość uczestniczenia w Bibliotece Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej w spotkaniu autorskim z poetą, Stanisławem Czeremugą.

czytaj dalej »

Otwarcie sklepiku z produktami lokalnymi „Smaki Regionów”

W czwartek w Wadowicach został otwarty sklepik z produktami lokalnymi „Smaki Regionów”. Sklepik działa na Placu Bohaterów Getta w Wadowicach (kiosk nr 7) i jest otwarty od wtorku do soboty w godzinach od 8:30 do 15:00.

czytaj dalej »

Nowa wystawa w Starym Kinie

W dniu 11 lutego br. w CKSiT w Kalwarii Z. odbył się wernisaż wystawy pt. „Stasiu Kruczała i inni”. Jej otwarcie było wpisane w obchody XXVII Światowego Dnia Chorego organizowane przez Konwent Bonifratrów i Stowarzyszenie Dobroczynne im. M. Zebrzydowskiego w Zebrzydowicach.

czytaj dalej »

12 czujników pomiaru powietrza na terenie całej gminy

Gmina Kalwaria Zebrzydowska podobnie jak w poprzednim sezonie grzewczym prowadzić będzie pomiary stężenia pyłu zawieszonego w powietrzu obejmujące teren całej gminy. W poprzednim czasie pomiarem objętych było 9 punktów, teraz będzie ich już 12. Urządzenia pomiarowe umieszczono na budynkach gminnych szkół, teraz dodatkowo pojawiły się na Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej i przy Domu Ludowym w Bugaju.

czytaj dalej »

Inwestycja w w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym

Burmistrz Miasta dokonał wizytacji inwestycji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym, gdzie trwa rozbudowa, nadbudowa i przebudowa budynku szkolnego. Inwestycja przebiega zgodnie z planem, prace mają się zakończyć do końca kwietnia 2019 r.

czytaj dalej »

Zebranie zdawczo-wyborcze Spółki Wodnej do Eksploatacji Wodociągu Wiejskiego w Stanisławiu Dolnym

W dniu 10 lutego odbyło zebranie zdawczo-wyborcze Spółki  Wodnej do Eksploatacji Wodociągu Wiejskiego w Stanisławiu Dolnym. W zebraniu uczestniczył również Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty.

czytaj dalej »

Walne zebranie sprawozdawcze OSP Bugaj

W dniu 9 lutego 2019 roku w Domu Strażaka w Bugaju odbyło się doroczne walne zebranie sprawozdawcze za rok 2018.

czytaj dalej »

Kalwaria Bezinteresowna – impreza charytatywna

Starzy Bywalcy, Urodzeni Wiślacy, Fundacja Pomóc Więcej oraz Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na imprezę charytatywną na rzecz Julki Dryndos i Dominiki Kosek.

czytaj dalej »

Spotkanie z Senatorem Andrzejem Pająkiem

Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty spotkał się z Senatorem Andrzejem Pająkiem. Rozmawiano o możliwości budowy chodnika wzdłuż drogi krajowej DK 52, łączącego miejscowości Barwałd Dolny i Barwałd Średni.

czytaj dalej »

Zapraszamy na wystawę

11 lutego (poniedziałek)  o godz. 11:00 zapraszamy do sali im. Wojciecha Weissa w Starym Kinie na otwarcie wystawy zatytułowanej "STASIU KRUCZAŁA I INNI".

czytaj dalej »

Promocja książki „Włodkowa” Teresy Wodzickiej

W piątek, 22 lutego 2019 roku, o godz. 17:00, zapraszamy na promocje książki „Włodkowa”, fragment ze zbioru „Dzieje Perły” autorstwa Teresy Wodzickiej (1849-1930), która odbędzie się w Starym Kinie w Kalwarii Zebrzydowskiej, ul. Mickiewicza 4.

czytaj dalej »

Po spektaklu "Twój szczęśliwy numerek"

Granatowe światło i dwie stojące w dymie na środku sceny główne bohaterki (dziewięcio- i dziesięciolatka) ubrane w pasiaki, śpiewające widzom „Ty to masz szczęście, że w tym momencie, żyć Ci przyszło w kraju nad Wisłą” – to scena, której wielu widzów na długo nie zapomni.

czytaj dalej »

Z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim

W dniu wczorajszym Burmistrz Miasta wraz z radnymi Wiesławem Rudeckim  i Robertem Rudeckim w Departamencie Środowiska Urzędu Marszałkowskiego spotkali się z Dyrektor Karoliną Laszczak oraz z kierownikiem Polityki Ekologicznej Agnieszką Plewińską-Chrzanowską. Wyjazdem młodych z OSP Przytkowice na Strażacką Olimpiadę zainteresował się Łukasz Smółka Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, który zadeklarował swoją pomoc w tej sprawie.

czytaj dalej »

Kolędowanie z TPKZ

Pielęgnując tradycje bożonarodzeniowe naszego regionu Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowało 24 stycznia 2019 r w swojej siedzibie spotkanie przy świątecznym stole na  Wspólnym Kolędowaniu. W imprezie uczestniczyło około 50 osób. Nie zabrakło specjalnych gości w osobach: ks. prałata Stefana Misinca, o. Melchiora Cichego z Sanktuarium Kalwaryjskiego oraz dyrektora CKSiT  Andrzeja Burdka.

czytaj dalej »

Strona 10 z 126