Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Obóz harcerski - Pogorzelica 2014

W dniach 30 czerwca - 16 lipca b.r. 12 harcerzy ze Stanisławia Dolnego przebywało na obozie harcerskim organizowanym przez Hufiec Ziemi Wadowickiej w nadmorskiej Pogorzelicy.

czytaj dalej »

1 sierpnia zawyją syreny

By przyczynić się do utrwalenia pamięci o Powstaniu Warszawskim, o bohaterskim zrywie Żołnierzy Armii Krajowej i wszystkich walczących o wolność i niepodległość, 1 sierpnia 2014 r. w rocznicę wybuchu powstania o godzinie 17:00 w całej Polsce zawyją syreny.

czytaj dalej »

Słowiańska Niedziela

Zapraszamy na Rodzinną Słowiańską Niedzielę, która odbędzie się 31 sierpnia 2014 r. w godzinach 14:00 - 19:30 przy stadionie MKS "Kalwarianka". W programie: Wioska Słowian, zabawy, konkursy i wiele atrakcji dla dzieci.

czytaj dalej »

Zakończono kolejny etap rozbudowy kanalizacji sanitarnej – realizacja przedsięwzięcia "Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Kalwaria Zebrzydowska – etap I"

Gmina Kalwaria Zebrzydowska konsekwentnie realizuje inwestycje w zakresie uregulowania gospodarki wodno–ściekowej na terenie wyznaczonej aglomeracji.  W lipcu br. oddano do użytkowania ponad 2 km kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Rólki oraz częściowo w rejonie ul. Kolejowej oraz ul. Jagiellońskiej. Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

czytaj dalej »

Podsumowanie Projektu "Rodzice i małe dzieci w bibliotece"

Dobiega końca realizacja Projektu Biblioteki Publicznej "Rodzice i małe dzieci w bibliotece". Od 28 czerwca b.r. 10 - osobowa grupa dzieci w wieku 2 - 4 lata, wraz z rodzicami, uczestniczyła w zajęciach Grupy Zabawowej.

czytaj dalej »

Harcerze z wizytą u Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Spotkanie Burmistrza Miasta Zbigniewa Stradomskiego z drużyną harcerską ze Stanisławia Dolnego, którą opiekuje się Pani Dorota Sarapata (nauczyciel ZS nr 8) było dobrą okazją do zaproszenia tych aktywnych młodych mieszkańców do realizacji nowych zadań. Harcerze wspominali tegoroczny pobyt na obozie i opowiadali o planach na przyszłość.

czytaj dalej »

W nagrodę do Hameln

Jan Zajda, uczeń ZS nr 2 w Brodach, wyróżniony "Nagrodą Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej" za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2013/14 oraz dwaj uczniowie z kl. IV a Technikum ZS im. KEN: Szymon Filuś oraz Kamil Wicher, wyróżnieni w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Sprawny w zawodzie technik technologii drewna", przebywali w dniach 3-11 lipca 2014 r. w nagrodę w Niemczech, w Hameln – partnerskim mieście położonym nad rzeką Wezerą.

czytaj dalej »

Uroczystości w OSP w Barwałdzie Górnym

13 lipca 2014 r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Barwałdzie Górnym odbył się uroczysty apel z okazji włączenia samochodu Toyota Land Cruiser do podziału bojowego.

czytaj dalej »

O puchar Burmistrza

Turniej w piłce nożnej klubów sportowych z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska został w tym roku zorganizowany w dniach 12-13 lipca 2014 r. na boisku Ludowego Klubu Sportowego w Leńczach.

czytaj dalej »

Święto Policji 2014

Tegoroczne powiatowe uroczystości z okazji Święta Policji odbędą się 21 lipca w Inwałdzie. Z tej okazji, w imieniu samorządu i własnym, Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej złożył na ręce Komendanta Powiatowego życzenia i podziękowania.

czytaj dalej »

Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego AD’ 2013

Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy organizuje konkurs „Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego AD’ 2013”. Konkurs ten jest jedną z form docenienia pracy sołtysa i okazją do wskazania dobrych wzorów.

czytaj dalej »

Delegacja IPA z Cypru odwiedza Kalwarię Zebrzydowską

W dniu 9 czerwca 2014 r. Stowarzyszenie IPA Region Kalwaria Zebrzydowska gościło oficjalną czteroosobową delegację z Cypru wraz z Sekretarzem Generalnym IPA Sekcja Polska Arkadiuszem Skrzypczakiem.

czytaj dalej »

Gminne zawody sportowo-pożarnicze

Corocznie gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska są sprawdzianem umiejętności i sprawności fizycznej naszych strażaków ochotników. Tego roku zawody odbyły się na boisku MKS „Kalwarianka”, a uczestniczyło w nich 16 drużyn:

czytaj dalej »

Nowa oferta Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Na okres wakacji Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego przygotowała specjalną ofertę skierowaną do dzieci w wieku 2-4 lata i ich opiekunów.

czytaj dalej »

III Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Zapraszający na III Podhalańską Wystawę Zwierząt Hodowlanych, która odbędzie się w dniach 12 - 13 lipca 2014 r. w Ludźmierzu obok jezior. W wystawie biorą udział hodowcy z naszej gminy, którzy będą prezentować swój dorobek hodowlany, jakim są konie rasy małopolskiej, śląskiej, huculskiej oraz polski koń zimnokrwisty.

czytaj dalej »

Strona 91 z 107