Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Burmistrz dokonał transakcji. Nowy rozdział w historii „Winiarni” w Brodach

Zbigniew Stradomski, reprezentujący Gminę Kalwaria Zebrzydowska, kupił majątek dawnej Winiarni w Brodach, za okazyjną kwotę 1 mln 210 tysięcy złotych, stanowiącą 30 procent faktycznej wartości tej nieruchomości. Akt notarialny tej nieruchomości o powierzchni 7,8 ha, został spisany 12 listopada 2014 r. w kancelarii notarialnej w Krakowie.

czytaj dalej »

Świećmy przykładem

To kolejna akcja zorganizowana przez IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów) we współpracy z Burmistrzem Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, celem zapewnienia bezpieczeństwa pieszych, szczególnie tych przemieszczających się w nieoświetlonych miejscach gminy.

czytaj dalej »

Święto Niepodległości w ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim

Dnia 10 listopada 2014 r. w Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim odbyła się uroczysta akademia z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj dalej »

Aktorska wizyta w Leńczach

5 listopada 2014 wybitny aktor Pan Jerzy Trela odwiedził Zespół Szkół nr 6 w Leńczach. To spotkanie miało szczególny charakter ze względu na to, że Jerzy  Trela to rodowity leńczanin - tu się urodził, tu uczęszczał do szkoły podstawowej, tu coraz częściej - jak sam mówił - powraca...

czytaj dalej »

Spotkanie z policjantem

W poniedziałek, 27 października odbyło się spotkanie z policjantem, sierżantem sztabowym Dominikiem Ochmanem z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Podsumowanie działalności SPZOZ

W miniony piątek tj. 7 listopada br. zostało zwołane przez burmistrza Zbigniewa Stradomskiego spotkanie członków Rady Społecznej SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej, podsumowujące obecną kadencję.

czytaj dalej »

Do patriotyzmu poprzez śpiew

Z pieśnią patriotyczną na ustach wracali w niedzielny wieczór do domów mieszkańcy naszej gminy, którzy w dwóch grupach wzięli udział w uroczystościach poprzedzających Święto Odzyskania Niepodległości.

czytaj dalej »

Wystawa militariów

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wystawę militariów, którą będzie można obejrzeć 11 listopada 2014 r. w hali sportowej przy ul. Broniewskiego w godzinach 16:00-18:00.

czytaj dalej »

Znów udało się pozyskać duże pieniądze na przebudowę drogi gminnej w Leńczach

Pozyskaliśmy kolejne duże pieniądze! Tym razem na "Przebudowę drogi gminnej Leńcze–Przytkowice K470090" - tą dobrą wiadomością, że w Leńczach będzie kolejna duża inwestycja, pragniemy podzielić się z mieszkańcami naszej gminy.

czytaj dalej »

Karate dla każdego

8 listopada 2014 r. odbędzie się otwarty miting seido karate pod patronatem Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, można będzie uczestniczyć we wspólnym treningu, zapoznać się ze sztukami walki oraz sposobami samoobrony. Zapraszamy.

czytaj dalej »

Młodzież Pamięta

Zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które odbędzie się 9 listopada 2014 r o godz. 17:30 w Pawilonie Sportowo-Turystycznym "Kalwarianka".

czytaj dalej »

Partnerska wizyta

W dniach 17-20 października 2014 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej gościła delegacja z Hameln - miasta partnerskiego w Niemczech.

czytaj dalej »

Koncert zespołu Forteca

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na koncert z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, który odbędzie się 11 listopada 2014 r. o godz. 16:00 w hali sportowej przy ul. Broniewskiego.

czytaj dalej »

"Odblaskowa szkoła" w Szkole Podstawowej w Zarzycach Wielkich

W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” uczniowie Szkoły Podstawowej w Zarzycach Wielkich spotkali się z przedstawicielem Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Wadowicach. W czasie spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta oraz co znaczy być bezpiecznym.

czytaj dalej »

Kalwaria ART Media Workshops

Kalwaria ART zaprasza młodzież na niecodzienne warsztaty medialne! W programie zajęcia z zakresu dziennikarstwa (prasowego, radiowego i telewizyjnego), motywacji i kreatywności. Oczywiście wszystkie bloki warsztatowe poprowadzą profesjonaliści - ludzie zawodowo związani różnego typu mediami.

czytaj dalej »

Strona 98 z 118