Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Finał Projektu edukacyjnego "Małe Ojczyzny"

18 grudnia 2013 roku w Sali Papieskiej Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Kalwaryjskim odbył się Finał Projektu „Małe Ojczyzny” adresowanego do uczniów szkół gminy Kalwaria.

czytaj dalej »

Wigilijne spotkanie dla osób samotnych

Tradycją Bożego Narodzenia są corocznie organizowane „Wigilijne Spotkania dla Samotnych”. Po południu 19 grudnia w Zespole Szkół Nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej na wigilijne spotkanie przybyło kilkadziesiąt mieszkańców naszej Gminy.

czytaj dalej »

Świąteczne spotkanie z poetą w świetlicy środowiskowej w Leńczach

W dniu 17 grudnia br. w świetlicy środowiskowej w Leńczach, w świątecznym klimacie, odbyło się spotkanie autorskie z poetą Jarosławem Szczęsnym – Bińkowskim, a tematem były „Kalwaryjskie Anioły”.

czytaj dalej »

Kalwaryjskie Bombek Malowanie

19 grudnia br., po raz trzeci już w „Starym Kinie” odbyło się Kalwaryjskie Bombek Malowanie. Przy wielkim stole zebrali się starsi i młodsi, dorośli i dzieci by wspólnie, przy dźwiękach kolęd dekorować świąteczne bombki.

czytaj dalej »

Drużyna siatkarska dziewcząt PKS Św. Józef z Pucharem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina

W sobotę 14 grudnia drużyna dziewcząt Parafialnego Klubu Sportowego Św. Józef zdobyła pierwsze miejsce w turniej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina w kategorii wiekowej „liceum”.  W turnieju wzięło udział 5 drużyn.

czytaj dalej »

Bożonarodzeniowe kartki z konkursem Wolontariatu "ANIMUS"

Od wielu lat uczniowie Zespołu Szkól nr 2 im. Janusza Korczaka w Brodach w czasie Adwentu przygotowują kartki Bożonarodzeniowe, które sprzedawane są w kościele parafialnym w Brodach, a dochód przeznaczony na paczki świąteczne dla uczniów z rodzin najbardziej potrzebujących.

czytaj dalej »

Świąteczne odwiedziny

Piękną tradycją, którą kontynuują dzieci i młodzież w naszej gminie są przedświąteczne wizyty w Urzędzie Miasta i jednostkach samorządowych. Wszystkim miłym gościom i ich opiekunom za piękne życzenia z serca dziękujemy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pamięć i dobre słowo.

czytaj dalej »

Wernisaż wystawy RE-MONT

W piątek 13 grudnia 2013 r. w Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się wernisaż prac plastycznych uczniów klasy 3 Gimnazjum w Brodach.

czytaj dalej »

Mikołajki w Przytkowicach

Z okazji „Mikołajek” w Zespole Szkół Nr 3 w Przytkowicach, jak co roku, przeprowadzono akcję „Podziel się z innymi”. Uczniowie spisali się na medal! Przygotowali dwie kawiarenki, w których można było zjeść pyszne domowe ciasta i ciasteczka oraz napić się gorącej herbaty czy soku.

czytaj dalej »

Wigilijne spotkanie Grupy Wsparcia

Tradycją gminną są liczne spotkania organizowane w okresie Bożego Narodzenia. Wigilijne spotkanie zorganizowane dla uczestników zajęć terapeutycznych Grupy Wsparcia w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz ich bliskich, doskonale wpisuje się w cele działalności tej społeczności, a także przyczynia się do większej integracji uczestników zajęć terapeutycznych.

czytaj dalej »

II Gminne Obchody Dnia Wolontariusza

Burmistrz Miasta podziękował Wolontariuszom z Gminy Kalwaria Zebrzydowska 10 grudnia br. podczas spotkania z okazji obchodów II Gminnego Dnia Wolontariusza. Uroczystość została zorganizowana przez Grupę Wolontariuszy ANIMUS we współpracy z Urzędem Miasta, MGOPS oraz Centrum Kultury. Występ Weroniki Pitoń i Izabeli Kasprzyk, uczennic Zespołu Szkół Nr 2 im. Janusza Korczaka w Brodach -  laureatek Gminnych Talentów 2013 - uświetnił ten Dzień.

czytaj dalej »

Kalwaryjskie Bombek Malowanie

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza na Kalwaryjskie Malowanie Bombek z udziałem Gwiazdy - Ryszarda Kościelnego, które odbędzie się 19 grudnia br. o godz. 16:00 w „Starym Kinie”.

czytaj dalej »

Klub globtrotera

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na kolejne spotkanie w klubie globtrotera, już w najbliższy piątek, 13 grudnia o godz. 16:30 w „Starym Kinie”. Klub globtrotera to spotkania z podróżnikami, wystawy, relacje z ciekawych wypraw, krajoznawcze opowieści i ciekawostki, pokazy slajdów, itp…  Tym razem tematem spotkania będzie Afganistan.

czytaj dalej »

Sylwester z CKSiT

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na Bal Sylwestrowy 2013/2014 w Pawilonie Sportowo-Turystycznym zabawa z zespołem Crash rozpocznie się o godzinie 19:00. Szczegółowe informacje pod numerami 692 432 596, 33 8766 100 oraz w Pawilonie Sportowo-Turystycznym.

czytaj dalej »

32. rocznica ogłoszenia stanu wojennego

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na spotkanie upamiętniające wprowadzenie stanu wojennego w Polsce, które odbędzie się 12 grudnia 2013 r. o godz. 16:00.  

czytaj dalej »

Strona 126 z 131