Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

6 października 2013 r. na stadionie MKS „Skawa” w Wadowicach odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Wadowickiego.

czytaj dalej »

JUST PUMP IT 3

Piątego października już po raz trzeci Rada Młodzieży w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprosiła żądnych wrażeń rowerzystów na trzecią odsłonę zawodów z cyklu „Just Pump It”.

czytaj dalej »

Wernisaż wystawy "Pejzaże"

4 października br., w „Starym Kinie” odbył się niezwykły wernisaż wystawy Artura Trojanowskiego. Urodzony 1968 roku w Łodzi artysta jest absolwentem PLSP oraz wydziału Edukacji Wizualnej PWSSP w Łodzi.

czytaj dalej »

Konkursy z wolontariatem

Wolontariat Animus zaprasza młodzież do udziału w konkursie reżyserskim na film krótkometrażowy "Moja miejscowość - dziś i jutro" oraz w konkursie na projekt kartki pocztowej "Postać rozsławiająca naszą miejscowość - naszą gminę". Do wygrania atrakcyjne nagrody!  

czytaj dalej »

Klub globtrotera

Centrum Kultury zaprasza entuzjastów turystyki, poznawania świata, wspólnych eskapad, krajoznawczych opowieści i ciekawostek na spotkania klubu globtrotera.  

czytaj dalej »

"Od Lanckorony po Zalew Mucharski"

W sobotę 28 września br. chętne osoby które zakupiły w czwartek 26.09.13r. Gazetę Wyborczą wzięły udział w niezwykłym spacerze po gospodarstwach z terenu Gościńca 4 żywiołów.

czytaj dalej »

Kalwaryjskie Misterium Chleba

W niedzielę 29 września br. w Bazylice oo. Bernardynów,  już po raz drugi obchodzono Kalwaryjskie Misterium Chleba.

czytaj dalej »

Otwarcie placu zabaw w Stanisławiu Dolnym

W sobotnie popołudnie, 28 września 2013r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym miało miejsce niezwykłe wydarzenie – otwarcie długo wyczekiwanego i wymarzonego placu zabaw dla dzieci.

czytaj dalej »

Setna rocznica urodzin mieszkańca Kalwarii Zebrzydowskiej

Setne urodziny w dniu 29 września 2013 roku obchodził mieszkaniec naszej gminy Pan Edward Madej.

czytaj dalej »

70 Targi Meblowe

W sobotę, 21 września, rozpoczęły się 70 Targi Meblowe. Swoje produkty w pawilonach Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii pokaże 110 wystawców. Targi potrwają do 29 września.

czytaj dalej »

"Pejzaże"

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza na wystawę prac Artura Trojanowskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się 4 października 2013 r. o godz. 17:00 w „Starym Kinie”, ul. Mickiewicza 4.

czytaj dalej »

Piknik z okazji "Święta Ziemniaka"

Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Barwałd Średni i Koło Gospodyń "Swojskie Klimaty" zapraszają na biesiadę przy ognisku, pieczone ziemniaki, kiełbaski z ogniska, prażone i inne atrakcje. Piknik odbędzie się w niedzielę 6 października 2013 r. za świetlicą wiejską w Barwałdzie Średnim.  

czytaj dalej »

Klub z kawą nad książką

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Fundacja Miasto Słów zapraszają na otwarte spotkanie KLUBU z KAWĄ … nad KSIĄŻKĄ w dniu 26 września 2013 r., godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej przy ul. Jana Pawła II 24

czytaj dalej »

Otwarcie placu zabaw w Stanisławiu Dolnym

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców serdecznie zapraszają na uroczyste otwarcie placu zabaw w Stanisławiu Dolnym – Dolany w dniu 28 września 2013 r. o godz. 14.00.

czytaj dalej »

70 Targi Meblowe

czytaj dalej »

Strona 132 z 133