Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Mikołajki

Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska oraz Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza tych najmłodszych i trochę starszych na Mikołajki, które odbędą się  3 grudnia 2018 r. o godz. 17:00 w Starym Kinie.

czytaj dalej »

Konkurs "Bezpieczna Małopolska 2018"

Zarząd Województwa Małopolskiego w dniu 23 października  2018 roku podpisał  umowę z Gminą Kalwaria Zebrzydowska w sprawie udziału w konkursie „BEZPIECZNA MAŁOPOLSKA 2018” w ramach którego zostaną doposażone jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego na zapewnienie gotowości bojowej.

czytaj dalej »

"Dla Niepodległej" w Barwałdzie Średnim

W piątek 9.11.2018 r. cała społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim przeżywała uroczystość 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ta bardzo ważna data w historii naszego kraju została godnie uczczona zarówno w szkole jak i w środowisku lokalnym.

czytaj dalej »

O końcu Polski?

Niedzielne świętowanie 11 listopada w Kalwarii Zebrzydowskiej domknął spektakl pt. „Czy Ją kochasz?” w wykonaniu Teatru Młodych im. Rudolfa Warzechy ze Stryszowa. Propozycja uczczenia setnej odzyskania niepodległości za pomocą widowiska, prezentującego sceny z historii Polski od konfederacji barskiej po I wojnę światową, spotkał się z pozytywnym przyjęciem wielu mieszkańców Kalwarii i okolicy, którzy licznie przybyli na widowisko.

czytaj dalej »

Zakończenie projektu „Historia jest kobietą”

W ubiegłą sobotę, 10 listopada 2018 roku, w przeddzień 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyła się gala podsumowująca projekt „Historia jest kobietą”, realizowany tego roku przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Projekt "Mała Książka - Wielki Człowiek"

Za nami już połowa projektu dla 3-latków „Mała Książka - Wielki Człowiek”, realizowanego w kalwaryjskiej Bibliotece Publicznej. Akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Ilość wydanych wyprawek czytelniczych świadczy o tym, że projekt odpowiada na potrzeby małych czytelników i ich rodziców.

czytaj dalej »

"Ojcowie Niepodległości"

Zapraszamy do obejrzenia wystawy zatytułowanej "Ojcowie Niepodległości", wpisującej się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wystawę można oglądać na kalwaryjskim rynku w dniach 15 listopada - 11 grudnia 2018 r.

czytaj dalej »

Wawelska kapsuła czasu

Miło nam poinformować, że Zuzanna Łukasiak z klasy VI b z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej znalazła się wśród laureatów konkursu „Listy do przyszłości”, który został zorganizowany w ramach projektu „Wawelska Kapsuła Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”.

czytaj dalej »

Zakończenie projektu „Historia jest kobietą”

W ubiegłą sobotę, 10 listopada 2018 roku, w przeddzień 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyła się gala podsumowująca projekt „Historia jest kobietą”, realizowany tego roku przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Rekord dla Niepodległej

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest szczególną okazją do podejmowania różnych patriotycznych przedsięwzięć. Również uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach włączyli się w różnego rodzaju akcje w celu upamiętnienia tego ważnego wydarzenia. Między innymi w dniu 09.11.2018 r włączyli się w akcję „Rekord dla Niepodległej. W ramach tej akcji o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”.

czytaj dalej »

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym

Szkoła w Stanislawiu Dolnym uroczyście obchodziła święto swojego Patrona - św. Jana Pawła II. Poczet sztandarowy, uczniowie, dyrektor p. M. Zięba oraz nauczyciele uczestniczyli we Mszy Świętej w parafialnym kościele. Ks. Proboszcz w homilii  przybliżył zebranym postać Wielkiego Polaka, nawiązując do Jego życia i licznych  podróży apostolskich.

czytaj dalej »

Święto Niepodległości w Stanisławiu Dolnym

Uczniowie ze Szkoły w Stanisławiu Dolnym Dolany uroczyście obchodzili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

czytaj dalej »

Człowiek nie może żyć bez miłości

W piątek 26.10.2018 r. uczniowie naszej szkoły, a w niedzielę 28.10.2018 r. również mieszkańcy Kalwarii i zaproszeni goście mieli okazję bliżej poznać naukę papieża Polaka poprzez obejrzenie impresji teatralnej „Człowiek nie może żyć bez miłości” opartej na motywach utworu „Przed sklepem jubilera” - medytacji o sakramencie małżeństwa, napisanej przez młodego Karola Wojtyłę.

czytaj dalej »

Przedszkolaki też obchodziły 100-lecie Niepodległości Polski

W Przedszkolu Publicznym w Kalwarii Zebrzydowskiej od września podjęto działania dotyczące obchodów 100 lat Niepodległości Polski. Celem działań było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych.

czytaj dalej »

XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

W dniu 11.10. 2018 roku uczniowie klasy VIII  szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum wraz z opiekunami: ks. proboszczem J. Piaseckim, wychowawczynią  p. L. Wróblewską , p. G. Opyrchał i J. Żak, uczestniczyli w pielgrzymce na Jasną Górę. W autokarowej wycieczce, wspólnie z nami,  byli także mieszkańcy wsi Stanisław Dolny i absolwentki szkoły.  Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym pielgrzymują na Jasną Górę  od 18 lat.

czytaj dalej »

Strona 4 z 116