Wydarzenia - Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Narodowe Czytanie 2017

W sobotę, 2 września 2017r. o godz. 10.00 zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej na wspólną lekturę „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w ramach Akcji Narodowe Czytanie.

czytaj dalej »

XIX MIĘDZYNARODOWA PIELGRZYMKA KONNA

Zapraszamy do udziału w XIX Międzynarodowej Pielgrzymce Konnej i Zaprzęgów Konnych do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 3 września.

czytaj dalej »

Obrona Terytorialna "Skała" zaprasza na szkolenie

OBRONA TERYTORIALNA "SKAŁA" powiat wadowicki zaprasza na SZKOLENIE JESIEŃ 2017.

czytaj dalej »

Kolejna powiatowa inwestycja drogowa zakończona

Jak informuje Powiat Wadowicki  oficjalnie zakończyła się kolejna duża inwestycja drogowa w naszym powiecie. Tym razem gruntownie przebudowano trakt Przytkowice – Leńcze.

czytaj dalej »

Gminny Program Rewitalizacji dla Gminy Kalwaria Zebrzydowska

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 16 sierpnia 2017 r. Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę w sprawie wpisania do Wykazu programówrewitalizacji gmin województwa małopolskiego: Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Kalwaria Zebrzydowska na lata 2017 - 2023.

czytaj dalej »

Rekrutacja w 6-5 Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Lanckoronie.

6-5 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie zaprasza młodzież do podjęcia nauki w Gimnazjum oraz na kursie w zawodzie kucharz przygotowującym do egzaminu czeladniczego.

czytaj dalej »

Instytut Dziedzictwa ogłasza VIII edycję konkursu "Cudowna Moc Bukietów"

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy naszego województwa oraz turyści. Nie ma ograniczeń wiekowych. Konkurs dotowany jest wieloma cennymi nagrodami, a rozstrzygnięcie będzie miało miejsce 15 sierpnia 2017 r. o godz. 12.30 na scenie usytuowanej na placu przy kościele w Podstolicach.

czytaj dalej »

Burmistrz odebrał umowy na dofinansowanie remontów i doposażenia jednostek OSP

Prawie 690 tys. zł trafiło do 53 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z 26 gmin z powiatów: myślenickiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, suskiego i wadowickiego. Dofinansowanie otrzymają też strażacy ochotnicy z gminy Kalwaria Zebrzydowska.

czytaj dalej »

DAJ WŁOS!

Studio Fryzjerskie Fengii, Fundacja Rak'n'Roll oraz Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej serdecznie zapraszają na darmowe strzyżenie włosów, które przekazane zostaną na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.

czytaj dalej »

Święto Pułkowe – przyjdźcie całymi rodzinami!

Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński oraz środowisko „Bóg i Ojczyzna” zapraszają wszystkich mieszkańców na sobotnią uroczystość z okazji Święta Pułkowego 12 Pułku Piechoty Ziemi Wadowickiej. W programie m.in. piknik patriotyczno-obronny z wieloma atrakcjami oraz darmowym poczęstunkiem – tradycyjną wojskową grochówką.

czytaj dalej »

Plebiscyt Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce - Terra Flower Power 2017

Zachęcamy do udziału w Plebiscycie Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce -Terra Flower Power 2017. To już szósta edycja plebiscytu Terra Flower Power mającego na celu wyłonienie i nagrodzenie miast, które w tym roku stworzyły najpiękniejsze dekoracje kwiatowe w swojej lokalnej przestrzeni.

czytaj dalej »

GPS Kalwaria laureatem Nagrody Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”

Stowarzyszenie GPS Kalwaria zostało laureatem  pierwszej edycji Nagrody Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”. Nagroda młodym została wręczona podczas obchodów pierwszej rocznicy Światowych Dni Młodzieży, jakie odbyły się w Tauron Arenie w Krakowie, uczestniczyło w tym spotkaniu około 10 tys. młodych osób głownie wolontariuszy ŚDM 2016.

czytaj dalej »

Odbiór prac przy „Stanisławiance” w Stanisławiu Dolnym

W dniu 28 lipca dokonano odbioru prac przy budynku Stanisławianki w Stanisławiu Dolnym, wykonano plac zabaw i parking.

czytaj dalej »

Święto Wadowickiej Policji

28 lipca 2017 r. w gościnnych progach Restauracji "Arkadia" w Kleczy Górnej swoje święto obchodzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

czytaj dalej »

Żniwa na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska

W dniu 27 lipca 2017 r. przeprowadzony został rekonesans na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska, dotyczący przebiegu i zaawansowania prac związanych ze zbiorem zbóż.

czytaj dalej »

Strona 5 z 92