Obrona cywilna

 

KONTAKT

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej
Referat Ewidencji Ludności, Dowodów Osobistych
i Zarządzania Kryzysowego

ul. Mickiewicza 7
34-130 Kalwaria Zebrzydowska

tel. 33 8766 439
kom. 791 677 368
fax 33 8766 301

e-mail:  oc@kalwaria-zebrzydowska.pl

Ostrzeżenie - marzanące opady

W godzinach 04:00 - 15:00 dnia 23.12.2016 prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź, które będą przemieszczały się od północnego zachodu i najdłużej utrzymają się na południu i południowym wschodzie województwa.

Stopień zagrożenia: 1.

czytaj dalej »

Ostrzeżenie - zanieczyszczenie powietrza

W dniach 22-24 grudnia 2016 r. wystąpi ryzyko przekroczenia poziomu informowania dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM10 w powietrzu (200 µg/m³) oraz związanego z nim wysokiego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu.

Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenie powietrza powinny unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni, ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni, osoby chore powinny zaopatrzyć się we właściwe medykamenty i stosować się do zaleceń lekarzy, Jednostki oświatowe (szkoły, przedszkola, żłobki) oraz opiekuńcze powinny ograniczyć długotrwałe przebywanie podopiecznych na otwartej przestrzeni. Szpitale i przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej powinny być przygotowane na możliwość wystąpienia większej ilości przypadków nagłych (np. wzrost dolegliwości astmatycznych lub niewydolności krążenia) z powodu wystąpienia wysokich stężeń zanieczyszczeń.

czytaj dalej »

Ostrzeżenie - zanieczyszczenie powietrza

W dniach 19 - 21 grudnia 2016 r. w Małopolsce południowej i południowo-zachodniej wystąpi ryzyko podwyższenia stężenia pyłu PM10 w powietrzu (200 µg/m³) oraz związanego z nim wysokiego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu.

Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenie powietrza (dzieci i młodzież poniżej 25 roku życia, osoby starsze i w podeszłym wieku, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego, chorzy na astmę, choroby alergiczne skóry i oczu, osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu krwionośnego, osoby zawodowo narażone na działanie pyłów i innych zanieczyszczeń oraz osoby palące papierosy i bierni palacze) powinny unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni, ograniczyć duży wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni, zaopatrzyć się we właściwe medykamenty i stosować się do zaleceń lekarzy. Jednostki oświatowe (szkoły, przedszkola, żłobki) oraz opiekuńcze powinny ograniczyć długotrwałe przebywanie podopiecznych na otwartej przestrzeni dla uniknięcia narażenia na wysokie stężenia zanieczyszczeń.

czytaj dalej »

Ostrzeżenie - marzanące opady

W godzinach 09:00 - 15:00 dnia 14.12.2016 prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.

Stopień zagrożenia: 1.

czytaj dalej »

Ostrzeżenie - silny mróz

W godz. 00:00 - 09:00 dnia 13.12.2016 prognozuje się spadek temperatury w dolinach i kotlinach górskich do -18°C. Średnia prędkość wiatru do 5 km/h.

Stopień zagrożenia: 1.

czytaj dalej »

Strona 6 z 46