Najnowsze wydarzenia

Kalwaryjski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykład

Dagestan to 36 autochtonicznych narodowości; tygiel kulturowy, to rubieże potężnej Rosji i według obiegowej opinii to także zagłębie kaukaskich terrorystów. O podróży do tego kraju opowie Konrad Tulej, który " Krainę gór” odwiedził trzykrotnie z żoną i synem i w sumie spędzili tam trzy miesiące podróżując autostopem i pieszo przez większość wysokogórskich rejonów.

czytaj dalej »

Harmonogram BO Małopolska 2017

Samorząd Województwa Małopolskiego rozpoczyna realizację II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W ramach działań przybliżających cel i zasady tego przedsięwzięcia przewidziane zostały spotkania informacyjne oraz warsztaty projektowe przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszego województwa. Z pewnością będą one dobrą okazją do uzyskania konkretnych informacji na temat możliwości udziału w tym projekcie.

czytaj dalej »

Sukcesy naszych uczniów

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej zostali laureatami Małopolskich Konkursów Przedmiotowych.

czytaj dalej »

Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Przytkowicach

Ochotnicza Straż Pożarna w Przytkowicach zaprasza na Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Przytkowicach.

czytaj dalej »

Koncert Wielkanocny

Parafia Przenajświętszej Trójcy w Przytkowicach oraz Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na Koncert Wielkanocny.

czytaj dalej »

Kamil Stecyk z Zespołu Szkół nr 4 w Zebrzydowicach laureatem Małopolskiego Konkursu Geograficznego

Kamil Stecyk, uczeń  klasy III   Zespołu Szkól nr 4 w Zebrzydowicach, został laureatem Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017.

czytaj dalej »

XVI Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"

Kwietniowy weekend 23-24 kwietnia to wielkie święto książki. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają na kolejną edycję Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”.

Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem.

czytaj dalej »

Spotkanie z absolwentem

Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Herbatka z absolwentem". Tym razem 21 kwietnia o godz. 17.00 naszym gościem będzie dr Marcin Wolak.

czytaj dalej »

Dotacja dla SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej

Miło nam poinformować, że Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej otrzymał dotację w kwocie 328 395,49 zł.

czytaj dalej »

Biblioterapia dla dzieci

W dniu 12 kwietnia 2017 roku w bibliotece szkolnej w Zespole Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne dla klas 0-III szkoły podstawowej, które prowadziła Pani dr Lidia Ippoldt.

czytaj dalej »

Szukają rozwiązań i podejmują decyzje przy opracowywaniu Gminnego Programu Rewitalizacji

W ubiegłym roku władze miasta podjęły decyzję o przystąpieniu do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Kalwarii Zebrzydowskiej na lata 2017-2023.

czytaj dalej »

Wykład Przyjaznego Dietetyka

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na wykład pt. "Chcę schudnąć, dlaczego nie mogę?", który poprowadzą psychodietetyk Wiesława Rusin i dietetyk Paulina Guzik. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w piątek 21 kwietnia, a po nim będzie można skorzystać z bezpłatnej analizy składu ciała. Wstęp wolny!

czytaj dalej »

Zuzanna Zajda wygrywa Międzynarodowy Festiwal Saksofoniczny we Włoskim Treviso

Zuzanna Zajda, uczennica Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej  z klasy saksofonu pana mgr Tomasza Skiby zdobyła I miejsce w kategorii D na 9 Concorso Internazionale Esecuzione Musicale "Giovani Musicisti" - Citta di Treviso.

czytaj dalej »

Projekt "Z książką dookoła świata" - wspólna promocja czytelnictwa

Miesiąc marzec upłynął uczniom klasy piątej z Barwałdu Średniego pod znakiem KSIĄŻKI. A to dzięki projektowi „Z książką dookoła świata” - wspólnej inicjatywie Biblioteki Publicznej i Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim.

czytaj dalej »

I Małopolski Konkurs Skrzypcowy w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniach 8-9 kwietnia 2017 roku na Sali Widowiskowej CKSiT  w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się I Małopolski Konkurs Skrzypcowy zorganizowany przez Szkołę Muzyczna, w konkursie doskonale spisali się  gospodarze, wśród najmłodszych I miejsce zajął Franciszek Wolak.

czytaj dalej »

Wystawa w bibliotece ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym

W dniach 3-10 kwietnia 2017 roku w bibliotece Zespołu Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym zorganizowano wystawę poświęconą 12. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Adresatami wystawy byli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły.

czytaj dalej »

O bezpieczeństwie pieszych

W Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej z inicjatywy Burmistrza odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa pieszych w ciągu drogi krajowej przy przystanku autobusowym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Gminne ćwiczenia taktyczno- bojowe OSP

7 kwietnia 2017 roku odbyły się gminne ćwiczenia taktyczno-bojowe sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz podmiotów współdziałających z KSRG.

czytaj dalej »

Kiermasz Wielkanocy

W „Starym Kinie”  grupa „Kreatywna Kalwaria” zorganizowała  przedświąteczny kiermasz.

czytaj dalej »

Koniec zakazu wypuszczania drobiu!

W dniu 6 kwietnia 2017 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy w sprawie zarządzenia środków związanych z występowaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Zniesiony został zakaz wypuszczania drobiu. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków zmienia wcześniejsze rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r.

czytaj dalej »

Rekrutacja w roku szkolnym 2017/2018

Informacja na temat rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska.

czytaj dalej »

Akcja Sprzątania Świata

3 kwietnia 2017 roku dzieci i  młodzież z Zespołu Szkół  nr 4 w Zebrzydowicach wspólnie  z wychowawcami chwycili za worki na śmieci, by uporządkować swoją okolicę.

czytaj dalej »

Nabór na stanowisko urzędnicze

[22.03.2017] Ogłoszenie o naborze
[07.04.2017] Lista kandydatów spełniających wymagania formalne
[19.04.2017] Informacja o wynikach naboru

czytaj dalej »

Zebranie wiejskie sołectwa Bugaj

W dniu 2 kwietnia 2017 r. odbyło się zebranie wiejskie w miejscowości Bugaj, w którym wzięło udział 31 osób w tym zaproszeni goście.

czytaj dalej »

Wykaz dzielnicowych na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska

Wykaz dzielnic podległych Komisariatowi Policji Kalwaria Zebrzydowska oraz obsługujących je dzielnicowych.

czytaj dalej »

Edukacja przeciwpożarowa dla dzieci

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach informuje, że od dnia 1 marca 2017 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Wadowicach funkcjonuje sala edukacyjna Ognik. Powstała ona w ramach realizacji rządowego programu "Bezpieczna+". Sala umożliwia przeprowadzenie zajęć praktycznych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, szczególnie dla dzieci w wieku 7-9 lat (klasy 1-3).

czytaj dalej »

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA

Od 1 kwietnia 2017 roku Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej oferuje Czytelnikom dostęp do Cyfrowej Wypożyczalni Międzybibliotecznej Publikacji Naukowych ACADEMICA. Kalwaryjska Biblioteka, dzięki podpisanej Umowie z Biblioteką Narodową, otrzymała status Biblioteki partnerskiej i dostęp do bezpłatnej, cyfrowej Wypożyczalni.

czytaj dalej »

Stop pożarom traw! Ziemia jest tylko jedna

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności są doskonałym materiałem palnym, co w połączeniu z nieodpowiedzialnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek. Niestety, wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że spalenie suchej trawy użyźni w sposób naturalny glebę, co spowoduje szybszy i bujniejszy wzrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne.

czytaj dalej »

Konsultacje społeczne w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Kalwaria Zebrzydowska na lata 2017-2023 - aktualizacja terminów

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej informuje o rozpoczęciu i zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Kalwaria Zebrzydowska na lata 2017-2023.

czytaj dalej »

29 kwietnia pobiegniemy dla Adasia!

Rower będzie główną nagrodą w tegorocznej, trzeciej już edycji Charytatywnego Biegu Na Golgotę. Ale nie rower i inne nagrody w tym roku są najważniejsze. Najważniejszy jest malutki Adaś Studnicki, dla którego będziemy biegać po dróżkach. Zapraszamy biegaczy na trzecią edycję Charytatywnego Biegu Na Golgotę. Biegać można samemu, z psem albo maszerować z kijkami. Każda karta zgłoszenia bierze udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Wpisowe przekazujemy Adasiowi.

czytaj dalej »

Wyjątkowe zajęcia dla małych dzieci

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej proponuje wyjątkowe zajęcia twórcze dla małych dzieci. Rozpoczyna się rekrutacja na zajęcia Sensoplastyki. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 kwietnia.

czytaj dalej »

Strona 1 z 6