Parking w Zebrzydowicach

W piątek 20 września został oddany do użytku parking przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach, na budowę którego Urząd Miasta pozyskał dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Rozbudowa obejmowała poszerzenie istniejącego parkingu, powstało 22 nowych miejsc, a na parkingu znajdzie się w sumie 50 miejsc parkingowych.

W Zebrzydowicach stworzona została infrastruktura, która jest wizytówką Gminy to: nowoczesna Szkoła, przebudowane Przedszkole, plac zabaw i fitness, nowy kompleks boisk sportowych i parking.

Dokonano tutaj zmiany konstrukcji miejsc parkingowych i jezdni manewrowej, rozbudowę ciągu pieszego i jego poszerzenie, wykonano dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych, rozbudowę placu manewrowego, rozbudowę sieci kanalizacji deszczowej oraz wykonanie nawierzchni z kostki betonowej, wymieniona została kanalizacja sanitarna przebiegająca pod parkingiem, - dokonano oznakowania poziomego na parkingu tj. oznaczenie miejsc parkingowych.

Utwardzono i położono kostkę brukową prowadzącą do nowo powstałego boiska wielofunkcyjnego.

Całkowita wartość robót budowlanych wyniosła 377 tys.119 zł, 63 % stanowi dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

 

Wykonawcą zadania była firma FUH Raf-Kop Rafał Zielonka z Grzechyni.

Odbioru prac dokonali: Augustyn Ormanty Burmistrz Miasta, pracownicy Urzędu Miasta, radny Marcin Ożóg, sołtys Ireneusz Kowalczyk, dyrektor szkoły Jadwiga Rusin, inspektor nadzoru inwestorskiego Marian Korzeniowski, wykonawca Rafał Zielonka.

Przypomnijmy, że przy Szkole w Zebrzydowicach, powstała mini arena sportowa składająca się z kilku boisk do gier zespołowych: w centralnym miejscu powstało boisko do piłki ręcznej i piłki nożnej, na boisku do piłki ręcznej zlokalizowano kort do tenisa, znajdą się tutaj też dwa boiska do piłki koszykowej, na których zaprojektowano też boiska do siatkówki i badmintona, całość o nawierzchni poliuretanowej.

Boiska otoczyła 4-torowa bieżnia o obwodzie 200m., zaprojektowano tez bieżnię torową na dystans 60 m. do biegów sprinterskich, a na przedłużeniu bieżni przewidziano skocznię w dal.

Kalwaria Zebrzydowska stawia na sport