Kalwaria Summer Fest w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

Największe gwiazdy hip-hopu w Kalwarii? Festiwal, jakiego nie widział jeszcze powiat? Dwa dni niezapomnianych wrażeń i atrakcji? Kalwaryjski Pumptrack areną zmagań najlepszych zawodników w Polsce? Ekstremalne kino pod gołym niebem? Tak, to wszystko jest możliwe i możemy tego dokonać wspólnie dzięki Waszemu wsparciu.

Kalwaria Summer Fest ma szanse stać się największym młodzieżowym festiwalem muzyczno-sportowym w okolicy. Jak to zrobić? Wystarczy tylko wejść na stronę internetową www.bo.malopolska.pl i oddać głos na Kalwaria Summer Fest. Dostępny jest także wzór karty do głosowania bezpośredniego lub korespondencyjnego http://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie.

Aby móc zagłosować musisz być mieszkańcem powiatu wadowickiego i mieć ukończone 16 lat. Głosowanie potrwa do 6 lipca 2016 roku.

Kalwaria Summer Fest to impreza muzyczna, której pierwszą edycję zorganizowano w 2015 r. Wtedy też odbyły się występy młodzieżowych zespołów hip - hopowych z naszej gminy oraz koncert zespołu Rasmentalism. Dodatkowo wydarzeniom muzycznym towarzyszyły zmagania sportowe na torze rowerowym Pumptrac Kalwaria - jedynym tego typu obiekcie w powiecie, a zarazem jednym z największych ziemnych torów rowerowych w naszym kraju.

Zeszłoroczna impreza na tyle przypadła do gustu sympatykom hip- hopu i sportów ekstremalnych, że w tym roku przygotowywana jest jej druga edycja (3-4 września) a w przyszłości ma szansę wpisać się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych w naszej gminie.

Dostrzegając potencjał tego wydarzenia jego pomysłodawcy przy wsparciu Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej postanowili go zgłosić do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - nowego projektu Urzędu Marszałkowskiego, który pozwala mieszkańcom województwa decydować o tym na co wydać pieniądze. Mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które będą zrealizowane, ale sami zostać ich autorami. Projekt przeszedł pozytywnie weryfikację pod względem formalnym i merytorycznym i od tego momentu wszystko jest już w Waszych rękach. Teraz to wy decydujecie, które projekty będą miały szansę zostać zrealizowane. Bo tylko projekty, które uzyskają największą liczbę głosów w danym powiecie otrzymają środki finansowe na ich realizację (w naszym przypadku kilkadziesiąt tysięcy złotych). Taki budżet pozwoli nie tylko na zorganizowanie niezapomnianego festiwalu ale przede wszystkim spełnienie marzeń niejednego młodego człowieka z naszej gminy, powiatu czy nawet województwa.

 

Nasz projekt:

Kalwaria Summer Fest 2017

Kalwaria Summer Fest jest festiwalem kulturalno-sportowym stworzonym „przez młodych dla młodych”. Jego głównym celem jest uzupełnienie oferty imprez kulturalnych w powiecie wadowickim o imprezę o programie ukierunkowanym na potrzeby młodzieży. Jest jedyną imprezą, która łączy entuzjastów muzyki i sportu w naszym rejonie. Dzięki bogatemu programowi festiwal skupia odbiorców w wieku od 10 do 30 roku życia zainteresowanych kulturą muzyczną hip-hop oraz sportami ekstremalnymi. Młodzi ludzie dzięki uczestnictwie w Kalwaria Summer Fest będą mieli możliwość posłuchania na żywo wybranych przez siebie wykonawców, obejrzenia razem z przyjaciółmi i znajomymi pod gołym niebem filmów o tematyce sportowej oraz wzięcia udziału w zawodach na torze rowerowym Pumptrack Kalwaria.

Działania w ramach Kalwaria Summer Fest:

- zawody rowerowe „Just Pump It”, będące do tej pory jedną z największych imprez rowerowych w Polsce, w coraz bardziej popularnej dyscyplinie kolarstwa górskiego jaką jest Pumptrack. Zawody odbędą się na jedynym tego typu obiekcie w powiecie, a zarazem jednym z największych tego typu ziemnych torów rowerowych w naszym kraju i przyciągną rowerzystów z całej Polski,
- koncerty lokalnych artystów hip-hopowych dające szansę naszym lokalnym wykonawcom zaprezentowania się szerszej publice,
- koncert gwiazdy wieczoru (artysty lub formacji hip-hopowej) znanej większemu gronu odbiorców o dużej popularności w skali kraju,
- projekcje filmów o tematyce sportów ekstremalnych („Ekstremalne Kino Plenerowe"), przybliżające ich kulisy, prezentacja twórców amatorskich filmów sportowo-dokumentalnych, których filmy zostaną zaprezentowane.