Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Kalwarii Zebrzydowskiej

W ubiegłą niedzielę (14.01.2018 r.) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagrała w naszej gminie. Tegoroczny Finał dedykowany był wyrównywaniu szans w leczeniu noworodków. Jesteśmy dumni, że jako Sztab Kalwaria Zebrzydowska dołożyliśmy swoją cegiełkę na realizację celu wyznaczonego przez WOŚP. Nasz wynik to: 66.362,83 złotych.

 

112 wolontariuszy kwestowało dla sztabu Kalwaria Zebrzydowska (Gmina Kalwaria, Lanckorona, Stryszów), kolejnych kilkadziesiąt osób wspomogło imprezę towarzyszącą na sali widowiskowej organizując wydarzenie oraz przekazując przedmioty i usługi na licytację. Z licytacji na sali widowiskowej uzyskaliśmy kwotę 4406,93 złotych (zwiększyliśmy zeszłoroczną kwotę).

Organizacją Sztabu WOŚP w Kalwarii zajmowało się Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wolontariusze rozliczali swoje puszki w Starym Kinie, a atrakcje przygotowane na tegoroczny finał czekały na chętnych w sali widowiskowej CKSiT przy ul. Broniewskiego. Były to: koncerty, licytacje, warsztaty plastyczne i pierwszej pomocy dla dzieci. Wystąpili: BB Froggers, HAK i Przyjaciele, Gabrysia Kazer, Michał Wicher, Klaudia Stanowska, Katarzyna i Karolina Kosek. Imprezę poprowadzili Rafał Łęczyński i Piotr Filipkowski.

Licytowane były m.in.:
- przejazd off-roadowy przekazany przez Piotra Żaka
- vouchery na sesje zdjęciowe przekazane przez firmę FOTOMOMENT PHOTOGRAPHY
- konsultacje dietetyczne przekazane przez Karolinę Mlak-Nowotarską
- vouchery od Escape Room Scherlock Wadowice
- grafikę klasztoru przekazaną przez Grzegorza L. Piotrowskiego
- ceramicznego anioła przekazanego przez Joannę Piotrowską z Galerii Ceramiki Ulepianka
- tort przekazany przez Cukiernię Pysia
- rysunki przekazane przez Małgorzatę Jarosz
- zdjęcia z Czarnobyla autorstwa Zbigniewa Świątkiewicza i Wioletty Wąsek
- książki Katarzyny Byrskiej i Moniki Zwias przekazane przez autorki
- gadżety WOŚP i Woodstock, płyty, koszulki zaprzyjaźnionych zespołów

W organizacji pomogli nam wolontariusze z grupy Asertywne.pl (warsztaty latawcowe, pomoc organizacyjna), 3 DW „Altair” (warsztaty pierwszej pomocy), Julia Moskwa (malowanie twarzy, pomoc organizacyjna), Anna Mażuk (warsztaty plastyczne)

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w WOŚP!

 

Źródło: ckstkalwaria.com