Klub SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska ogłasza zimowy nabór na rok 2018.

Klub SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska ogłasza zimowy nabór na rok 2018. To dobra okazja dla dzieci, które chcą rozpocząć wspaniałą przygodę z pięknym i wyjątkowym sportem jakim jest szermierka. Od maja 2016 trenerem w SKS Grass-Hopper jest Felix Fraś, zawodnik AZS AWF KRAKÓW. Jest on aktualnym członkiem kadry narodowej seniorów, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski.

Warto odnotować, fakt że z praktycznie każdych zawodów szermierze z kalwaryjskiego klubu wracają z medalami, klub został założony w październiku 2011 r. w tym czasie młodym zawodnikom udało się zdobyć ponad 250 medali w tym ponad 80 złotych.

Aktualnie w kadrze Polski znajduje się czwórka naszych wychowanków.

Klub plasuje się w pierwszej trójce z pośród wszystkich klubów sportowych w powiecie Wadowickim we wszystkich dyscyplinach.Praktycznie w każdy weekend odbywają się zawody w różnych zakątkach Polski. Z klubu organizowane są również wyjazdy zagraniczne.

Zawodnicy SKS Grass-Hopper  trenują w Zespole Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Treningi dla dzieci poniżej 2006 roku odbywają się 3x w tygodniu tj.
- poniedziałek - 15:-16.30

- środa 15:00-16:00

- czwartek 15:00-16.30

- dla starszych codziennie od  18-20.

Prowadzimy również zapisy na grupę amatorską (dorolśli) raz w tygodniu od 18.15 do 20.00 (wtorek)

Więcej informacji - www.szermierka-kalwaria.pl

 


Co to jest szermierka ?

Jest to przemoc przetworzona w piękno; walkę ogranicza do subtelnej sztuki i czystej nauki. Szermierka sportowa jest nowoczesnym sportem olimpijskim z historycznym korzeniami sięgającymi setki lat.

Jest połączeniem sportu i sztuki oraz nauki czyniąc ją unikatową dyscypliną.

Szermierz musi używać rozumie równie sprawnie jak ciała aby pokonać przeciwnika opierając się na wyuczonych technikach, taktyce oraz trikach.Jest to psychiczny i mentalny aspekt, który czyni ten sport tak wciągającym.

Ćwiczenia są interesujące i przyjemne, a jednocześnie dzieci jak i dorośli mogą  rozwijać koordynację, refleks, równowagę, koncentrację oraz gibkość w bezpiecznym środowisku.