3.528 badań alkomatem od Burmistrza Miasta

3.528 badań w 2017 roku wykonał alkomat, który Burmistrz Miasta ufundował kalwaryjskiej policji. Urządzenie dostępne jest dla mieszkańców i umożliwia samodzielne badanie stanu trzeźwości.

Przypomnijmy pod koniec grudnia 2016 r. Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców podjął decyzję o zakupie ogólnodostępnego alkomatu. Urządzenie badające trzeźwość, zostało zainstalowane w budynku Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pod koniec grudnia 2016 roku w Kalwaryjskim Komisariacie przy ul. Targowej zostało zamontowane ogólnodostępne urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Każdy, kto uzna, że potrzebuje badania stanu trzeźwości, może sam je wykonać.

Jak się okazuje zakup okazał się strzałem w dziesiątkę, alkomat cieszy się ogromną popularnością, w 2017 r. wykonano 3.528 badań.

Każdy kierowca, który ma potrzebę skontrolowania swojego stanu trzeźwości wystarczy, że uda się do budynku komisariatu przy ulicy Targowej, podejdzie do zawieszonego na ścianie urządzenia, samodzielnie podda się badaniu, gdzie po kilku sekundach uzyska potrzebną dla niego informację.

Zakup samoobsługowego alkomatu przez burmistrza Ormantego wpisuje się w jego strategię poprawy bezpieczeństwa na drogach gminy.