Półkolonia letnia w ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

W drugim tygodniu wakacji zorganizowano półkolonię letnią dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Dzieci spędziły ten czas aktywnie bawiąc się wspólnie i ucząc nowych umiejętności.

Dzieci obserwowały egzotyczne zwierzaki w Mini zoo w Inwałdzie i miały okazję nakarmić niektóre z nich. Skorzystały z placu zabaw, trampoliny i zjeżdżalni w „Małpim gaju” sąsiadującego z Mini zoo. Ciuchcią wróciły na parking do autokaru. W środę podczas seansu filmowego dzieci poznały historię byczka Fernando, która dostarczyła dzieciom zabawy ale też i wzruszenia.

Nie zabrakło również aktywnie spędzonego czasu na basenie „Delfin” w Wadowicach pod czujnym okiem opiekunów i ratowników. Mali podopieczni mieli okazję poznać osobiście Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej dr inż. Augustyna Ormantego, który był zainteresowany samopoczuciem dzieci podczas półkolonii. Entuzjastyczne odpowiedzi dzieci były dowodem na ich zadowolenie.

Piątkowy ostatni dzień półkolonii nasza grupa dzieci spędziła biorąc udział w zawodach sportowych na terenie Orlika i na hali sportowej naszej szkoły. Na zakończenie dzieci mogły wspólnie zjeść pizzę w pobliskiej pizzerii i wesoło powspominać wspólnie spędzony czas.

Wszystkie wyjazdy zostały sfinansowane przez Urząd Gminy w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej