Półkolonia letnia w Barwałdzie Średnim

Dwudziestoosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim przyjemnie i ciekawie spędziła pierwszy tydzień wakacji na półkolonii zorganizowanej w tutejszej szkole. Półkolonia to dobry czas na szukanie nowych zainteresowań, pasji i sportów oraz integrację z rówieśnikami poprzez wspólne zabawy, gry, wycieczki i rekreację.

W celu przybliżenia uczestnikom półkolonii piękna fauny i flory krajów egzotycznych zorganizowano wycieczkę do Papugarni w Krakowie. Uczestników półkolonii zachwyciło bogactwo kolorów oraz piękno i „urok osobisty” starych i młodych papug, które można było karmić i trzymać w dłoniach.

W kolejnym dniu zorganizowano dla dzieci warsztaty plastyczne, podczas których wykonane zostały „portrety papug” z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i technik plastycznych.

W następnym dniu trwania półkolonii postawiono na wzbogacenie  wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania oraz rozwój zdolności kulinarnych poprzez wizytę w Inkubatorze Kuchennym w Zakrzowie i udział w warsztatach kulinarnych. Dzieci zobaczyły codzienną pracę załogi inkubatora kuchennego, rozpoznawały rożne rodzaje mąki do pieczenia oraz poznały różnorodność zapachów i smaków ziół używanych do gotowania oraz ziół dawno zapomnianych.  Z udziałem pracowników Inkubatora  dzieci mogły własnoręcznie wykonać i upiec bardzo zdrowe przaśne chlebusie, które  ozdabiały poznanymi wcześniej ziołami i ziarnami.

Dla rozwoju kulturalnego i dobrego wychowania w kolejnym dniu uczestnicy półkolonii wraz ze swymi opiekunami pojechali do Wadowic,  by zobaczyć film „Uprowadzona księżniczka", a po mile spędzonym czasie w sali kinowej udali się do Budynku Policji, aby wziąć udział w zajęciach edukacyjnych ukazujących pracę policjanta i jego umundurowanie. Mogły zobaczyć także, jak uzyskuje się odciski  palców, oglądać samochody w garażu policyjnym i posłuchać policyjnych syren.

W piątym dniu organizatorzy letniego wypoczynku zadbali o zdrowie i tężyznę fizyczną oraz dobre samopoczucie dzieci organizując zajęcia sportowe w szkole. Dzieci otrzymały złote medale. Dla niektórych był to  pierwszy medal w życiu.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wypoczynku i  gościli nas  w czasie trwania półkolonii.

ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim